Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Pagerbti ir apdovanoti Lazdijų rajono ūkininkai „Metų ūkis 2023“ nugalėtojai

2023/11/20


Penktadienio vakarą Lazdijų r. Kučiūnų laisvalaikio salėje pagerbti ir apdovanoti rajono ūkininkai, apžiūros-konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojai. Ypatingo dėmesio sulaukė tie, kurie pastaraisiais metais padarė didžiausią ūkio vystymosi pažangą, siekė gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, puoselėjo savo ūkį ir namų aplinką.

„Žemdirbys – be galo svarbus asmuo – šeima, gyvenimo būdas. Linkiu jums visiems kantrybės, ištvermės, sveikatos, nepasiduoti ir lai ne tik orai, bet ir politiniai vėjai kitą sezoną būna palankesni“, – sveikino susirinkusiuosius Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį taip pat tarė Kučiūnų Šv. Kazimiero parapijos klebonas Vytautas Sakavičius, vyko duonos šventinimas.

„Linkiu visiems sėkmės ir didžiausi sveikinimai nugalėtojams“, – sveikinimo žodį tarė savivaldybės tarybos narys, šios šventės pradininkas ir rėmėjas Benius Rūtelionis.

Taip pat nuoširdžiausius linkėjimus bei sveikinimus tarė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Astrida Maceikienė. „Žinau, kad mes visi gyvename didelių pokyčių metais, daug iššūkių, žemdirbiams ypatingai, ne tik gamtiniai, bet įvairūs kiti iššūkiai lai padaro jus stipresniais, gyvenime niekada netrūksta ryžto keistis, gyventi ateitimi ir įveikti iššūkius“, – teigė kanclerė Astrida Maceikienė.

Iš viso renginio metu įteikti aštuoni konkurso „Metų ūkis 2023“ apdovanojimai bei paskelbti nuotraukų konkurso „Mažasis ūkininkas“ nugalėtojai. Jais tapo Matas ir Paulius, daugiausia simpatijų sulaukę savivaldybės feisbuko paskyroje.

„Stipri bendruomenė – kaimo ateitis“ apdovanojimas, kurį įteikė nominacijos rėmėjai Danutė ir Petras Jurkevičiai, atiteko Žemaitkiemio bendruomenei už sėkmingai vykdomų projektų įvairovę, renginių bei išvykų organizavimą ir bendruomeniškumo skatinimą.

Nominaciją „Už bitininkystės puoselėjimą“ teikdamas Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Kęstutis Mažeika linkėjo puoselėti bitininkystę toliau. Apdovanojimas atiteko Šeštokų seniūnijos bitininkui Anicetui Launikoniui už bitininkystės tradicijų puoselėjimą, gaminamų bičių produktų įvairovę ir aktyvią visuomeninę veiklą.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus apdovanojimą „Už žirgininkystės-arklininkystės puoselėjimą“ įteikė Ryčiui Lepeškai už žirgininkystės puoselėjimą, žirgų veisimą, edukacijų ir užsiėmimų organizavimą supažindinant su žirgais.

Į renginį atvykęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Pranckietis apdovanojimą „Už inovacijų diegimą ūkyje“ įteikė Būdviečio seniūnijos ūkininkui Raimundui Svipui už inovacijų diegimą ūkyje.

Už gražiai tvarkomą ir puoselėjamą sodybos aplinką Laimai Orliukienei atiteko apdovanojimas „Gražiausiai tvarkoma sodyba“. Ją įteikė šios nominacijos rėmėjas UAB „Ravilas“ direktorius Andrius Vetchoratovas.

Didžioji vakaro kulminacija – „Metų Ūkis 2023“ apdovanijomai. Juos įteikė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė kartu su savivaldybės tarybos nariu, Kaimo reikalų ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Deivydu Palačioniu.

3-oji „Metų Ūkis 2023“ vieta atiteko Šventežerio seniūnijos ūkininkui Mantui Jančiukui už atsakingą požiūrį į aplinką, už aktyvumą, uolų darbą ir domėjimąsi pažangiomis technologijomis.

2-oji „Metų Ūkis 2023“ vieta atiteko Seirijų seniūnijos ūkininkams Justinui ir Ugnei Dzemydams už mėsinių galvijų ūkio įkūrimą ir jaunatvišką entuziazmą.

Pagrindinis renginio apdovanojimas – 1-oji „Metų Ūkis 2023“ vieta atiteko Kučiūnų seniūnijos ūkininkui Sauliui Jančiuliui už šeimos ūkininkavimo tęstinumą puoselėjant tradicijas, už ilgametį ūkininkavimą ir mažo pieninio ūkio gyvybingumo išlaikymą.

Muzikinę koncertinę programą visiems šventės dalyviams dovanojo grupės – „DOLCE“ ir „Giedriaus Trio“.

 

Lazdijų r. sav. fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...