Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Pagerbti Žemaitijos etninei kultūrai nusipelnę žmonės

2022/12/12


Žemaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba tęsia gražią tradiciją pagerbti Žemaitijos etninei kultūrai nusipelniusius žmones. Šiemet jau aštuntą kartą surengta iškilminga Žemaitijos tradicijų tyrinėtojų ir puoselėtojų pagerbimo šventė.

Tauragės krašto muziejuje buvo pagerbti ir įvertinti devyni Žemaitijos šviesuoliai.

- Ilgametė Skuodo rajono kultūros centro darbuotoja Virginija Žitkuvienė – už aktyvią kultūrinę ir meninę veiklą, kraštotyrinius darbus, Skuodo krašto istorinio palikimo garsinimą, etninę kultūrą stiprinančius renginius ir edukacijas.

- Tautodailininkė Marijona Striaukienė – už žemaičių liaudies meno tradicijų puoselėjimą, kulinarinio paveldo populiarinimą, žemaitiško identiteto stiprinimą.

- Tautodailininkė, Kuršėnų miesto Garbės pilietė Sigita Lukienė – už kraštotyrinę veiklą, už jėgas, skirtas kuriant Lauryno Ivinskio kalendorių ekspoziciją bei steigiant geriausio metų kalendoriaus Lauryno Ivinskio premiją.

- Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus kultūrinių renginių organizatorė, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Instiliuks“ vadovė Rasa Bartkuvienė – už Skaudvilės krašto tradicijų išmanymą ir gebėjimą perduoti jaunajai kartai meilę etninei kultūrai.

- Knygos „Šviesybių namai“ autorė Sondra Vaišvilaitė – už Tauragės krašto liuteronų bendruomenės istorinės atminties perdavimą ir šeimos vertybių puoselėjimą.

- Tautodailininkas, medžio drožėjas Saulius Tamulis – už Žemaitijos medžio drožybos tradicijų puoselėjimą, senųjų žemaitiškų Užgavėnių kaukių populiarinimą bei kitas etninę kultūrą stiprinančias iniciatyvas.

- Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros docentė, folkloro ansamblių „Auksodis“ ir „Vėlingis“ vadovė Rūta Vildžiūnienė – už Žemaitijos muzikinio folkloro tyrimus bei rūpinimąsi šio krašto muzikinių tradicijų gyvybingumu.

- Tautodailininkas, mokytojas, sertifikuotas meistras Viktoras Raibužis – už Žemaitijos medžio drožybos tradicijų puoselėjimą ir sklaidą.

- Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ vadovė Diana Šeduikienė – už jaunosios kartos mokymą pažinti, saugoti ir vertinti protėvių palikimą.

Į Tauragės krašto muziejaus iškilmių salę susirinkusius Žemaitijos etninės kultūros puoselėtojus sveikino Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, Žemaitijos – Tauragės, Skuodo, Plungės, Šiaulių – rajonų valdžios atstovai bei kultūrininkai. Sveikinimus ir padėkas lydėjo linkėjimai tęsti savo krašto etninės kultūros ir nematerialiojo kultūros paveldo puoselėjimo darbus kuriant savitą Žemaitijos veidą ir garsinant jos vardą.

 

Etninės kultūros globos tarybos informacija

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...