Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Pakaunės ūkininkai kuria naują tradiciją

2024/07/09


Tuo metu, kai Kauno r. gimę, augę, mokęsi ar jam atstovaujantys sportininkai krovėsi lagaminus į Paryžiaus olimpines žaidynes, šio krašto ūkininkai Padubysio k. (Vilkijos apylinkių sen.) jėgas išbandė žemdirbių „olimpiadoje“. Kuriama nauja tradicija – Zalensų sodyboje surengtas Kauno r. žemdirbių vasaros sąskrydis.

„Ne vienas ūkininkas ir ne kartą yra sakęs, kad nori ir kitokio bendravimo formato, ne tik diskusijų ir problemų sprendimo posėdžiuose“, – paklaustas, kaip gimė mintis tokiam renginiui, „Ūkininko patarėjui“ pasakojo Kauno r. ūkininkų sąjungos (KRŪS) pirmininkas Mindaugas Maciulevičius.

Smagiausia tai, kad pasirinkta vieta nevaržė dalyvių skaičiaus: ūkininkai atvyko su žmonomis, vaikais, anūkais, broliais, seserimis, kai kurie net uošves atsivežė. Gero derliaus ir sėkmingų vasaros darbų susirinkusiems linkėjo Kauno r. sav. vicemeras Antanas Nesteckis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Didžiulis. Už sėkmingą atstovavimą Kauno r. žemdirbiams, jų telkimą bendriems tikslams, rūpimų klausimų sprendimą ir bendruomeniškų renginių organizavimą vicemeras M. Maciulevičiui perdavė mero Valerijaus Makūno padėką.

Iš anksto nufilmuotame siužete žemdirbius pasveikino garsus disko metikas Andrius Gudžius, nes sąskrydžio dieną, liepos 4-ąją, jis jau buvo išvykęs rengtis olimpiadai. „Sveikinu visus tokia šaunia proga, susirinkus ne problemų spręsti, o pasidžiaugti tuo, ką darote. Tai sveikintina iniciatyva, tikiuosi, kad sąskrydis taps tradicinis, o kitame jau galėsiu ir aš pats dalyvauti“, – virtualiai į susirinkusiuosius kreipėsi uogininkystės ūkio Padauguvos k. (Vilkijos apylinkių sen.) savininkas, KRŪS narys.

A. Gudžius sąskrydžiui ne tik pasiūlė aulinio bato metimo rungtį, bet ir nugalėtojui įsteigė šaunų prizą – savo asmeninį diską, ant kurio užrašyti skaičiai 69,59. „Tiek metrų yra skriejęs šis diskas. „Čebatas“ gal tiek toli nelėks, bet vis tiek linkiu sėkmės ir gerai praleisti laiką“, – vaizdo įraše kalbėjo disko metikas.

Duoklė sąskrydyje atiduota ir antrajai lietuvių religijai – krepšiniui. Tiesa, varžytasi žemdirbiškai – kamuolį mėtant į ant ratinio krautuvo strėlės užkabintą krepšį.  Kadangi trijulių krepšinis jau pripažintas olimpine sporto šaka, surengtos ir kaimiško krepšinio 3x3 varžybos, naudojant 1 m skersmens guminį kamuolį.

Pakaunes ukininku saskrydis

Ne mažiau gerų emocijų sukėlė ir kol kas neolimpinė sporto šaka – ristynės. Imtynės, arba ristynės, kaip kovos be ginklo rūšis, Lietuvoje buvo žinomos nuo seno ir dažnai minimos tautosakoje – pasakose, mitologinėse sakmėse ir padavimuose. Tai – lietuviškoji bušido atmaina, kai rungiamasi ant šiaudų, o laimi tas žaidėjas, kuris varžovą paguldo ant menčių arba kovos pabaigoje turi surinkęs daugiau taškų už atliktus veiksmus.

Taip pat susirinkusieji varžėsi šieno ritinių stūmimo, traktoriaus traukimo su virve, butelio atidarymo su traktoriumi varžybose, o Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija  pakvietė į tirą šaudymo rungčiai.

Pakaunės ukininku saskrydis

Visi norintys galėjo išbandyti miškakirtės simuliatorių, apžiūrėti kitus technikos pardavėjų atgabentus traktorius ir įvairią techniką.

Tarp rungčių žemdirbių vaikai šėlo ant batuto, šieno ritinių, linksminosi su animatoriumi. Smagią ir kūrybingą pramogą – piešti ant akmenukų – pasiūlė KRŪS vicepirmininkė Regina Bernatonienė.

Sąskrydžio metu Babtų klebonas Žilvinas Zinkevičius pašventino automobilį „Volkswagen Caddy“, kuris nupirktas už Kauno r. ūkininkų paaukotas lėšas ir buvo perduotas Lietuvos samariečių bendrijai. Šia transporto priemone jau vykstama pas vienišus ir slaugomus asmenis, ji naudojama tokiems žmonėms nuvežti į gydymo įstaigas. Beje, dvasiškojo tėvelio dalyvavimas užtikrino gerą orą – nors tuo metu visoje pakaunėje lijo, Zalensų sodyboje švietė saulė.

Natūralu, kad išliejus nemažai prakaito rungtyse kilo noras pasistiprinti. Gražu, kad net ir ši dalis – suneštinis stalas – buvo puoselėjanti bendrystę. Vakarėjant visus pasiūbuoti, kartu padainuoti ir net pašokti pakvietė kantri muzikos tėvu Lietuvoje vadinamas Virgis Stakėnas.

 

ŪP informacija
Organizatorių nuotraukos

Viršelyje: Kauno r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius ir Kauno r. savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis