Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Palanga šurmuliuoja – vyksta Stintų šventė

2024/02/10


Penktadienį Palangoje prasidėjo viena iš labiausiai laukiamų žiemos švenčių – „Palangos stinta“. Vytauto gatvėje išsirikiavo tautodailininkų kermošius, o J. Basanavičiaus gatvėje sklando stintų kvapas.

Stintos nepristigs

„Palangos stinta“ į kurortą pramogautojus kviečia jau 21-ąjį kartą, tad per du dešimtmečius organizatorių sukaupta patirtis užtikrina – šventė bus kaip niekad smagi.

Stintų šventės dalyvių gausa svečiams garantuoja ne tik visą puokštę įsimintinų pramogų, bet ir didelį gardaus maisto pasirinkimą bei kermošiuje siūlomų gaminių gausą ir įvairovę.

Likus savaitei iki šventės viešbučių numerių rezervacijos jau siekė 70 proc. Tad kyla klausimas – ar pakaks visiems norintiems stintų? „Žvejai nesnaudžia – kai tik bangos leidžia, iš karto eina į jūrą. Stintos yra, o juk yra pasitaikę ir tokių metų, kai šios žuvelės pagauta išties labai nedaug. Bet net ir tuomet Stintų šventėje jos nepritrūko, tad neabejoju, kad alkanų neliks ir šiais metais“, – juokėsi vienas iš šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Žvejų gausa

Kasmet vis didesnio susidomėjimo sulaukia Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto. Šiais metais iš anksto varžybose dalyvauti užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius. „Dar neprasidėjus Stintų šventei, jau turėjome per 50 komandų, ir tai yra visų laikų rekordas. Bet šeštadienio rytą dar tikrai sulauksime žvejų, kurie taip pat norės sudalyvauti varžybose“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Tad varžybų organizatoriams teko pasukti galvas, kaip ant jūros tilto sutalpinti visas komandas. Laimei, jiems talkina savanoriai. Vienas iš jų – 87 metų palangiškis Jonas Rimkevičius, kuris kasmet padeda varžybų organizatoriams, o ir pats nevengia išmėginti sėkmę su meškere rankose. „Tai unikalus, labai organizuotas ir atsakingas žmogus, turintis tikrai žvejišką dvasią“, – džiaugėsi N. Stasiulis.

Restoranas po atviru dangumi

Visa J. Basanavičiaus gatvė savaitgalį virto žuvies restoranu po atviru dangumi – čia galima paskanauti pagal tradicinius, laiko patikrintus senuosius receptus paruoštos stintos. Jūratės ir Kastyčio skvere rengiamas Baltijos šalių žuvies barbekiu turnyras Halinos Boševič taurei laimėti, kurio metu tiesiog žiūrovų akivaizdoje ruošiami grilio patiekalai iš stintos bei kitokios žuvies.

Tautodailininkų kermošius ir kitos pramogos

Dalyvių gausa šiais metais džiugina ir Tautodailininkų kermošius, įsikūręs Vytauto gatvėje.

Organizatorius džiugina tai, kad šiais metais sulaukta rekordinio dalyvių iš Latvijos skaičiaus – daugiau, nei anksčiau, sulaukta tiek tautodailininkų, tiek ir maitinimo įstaigų atstovų.

Nestinga kitų pramogų šeimoms, žvejiškų rungčių, rengiamas stintų valgymo čempionatas ir kitos laiko patikrintos rungtys.

Rekordiškai daug šiemetinėje šventėje ir sveikuolių – vadinamųjų ruonių, jie šeštadienį 15 val. ties jūros tiltu surengs maudynes ledinėse Baltijos bangose. „Tai bus jubiliejinės, jau 30-osios maudynės. Tarp sveikuolių bus ir visiems puikiai pažįstamų, ir mažiau žinomų veidų, sulauksime ne tik nuolatinių vadinamųjų ruonių maudynių dalyvių, bet ir naujokų“, – kalbėjo N. Stasiulis.

stinta

 

Palangos sav. fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...
2024/04/25

EP patvirtino taisykles dėl pakartotinio pakuočių naudojimo ir perdirbimo

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama, kad ES rinkoje pakuotės taptų tvaresnės ir jų būtų naudojama mažiau. Taisyklėse, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, numatytas pakuočių atliekų kiekio mažinimo...
2024/04/24

Pajamų deklaravimui liko vos savaitė: dažniausiai užduodami klausimai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pajamas privalantiems deklaruoti gyventojams tai padaryti liko savaitė. Pajamų mokesčio deklaracijas pateikti jie turi iki gegužės 2 d. Šiuo metu pareigą atliko apie 69 proc. privalančiųjų d...
2024/04/24

Vienas „Vičiūnų“ vadovų: verslo Rytuose pardavimo kaina nėra džiaugsminga

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdomai žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupei“ po beveik dvejus metus trukusio proceso pagaliau pardavus verslą Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose N...