Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Panevėžio ligoninės vadovo byla: nuosprendį sudaro 228 lapai

2023/03/13


Kauno apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui I. D. pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo pasitvirtino. Nuosprendžiu kaltais pripažinti ir kelių bendrovių vadovai.

Kai kurioms bendrovėms sudarė išskirtines sąlygas

Teismas nustatė, kad I. D. neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas kai kurioms bendrovėms dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose ir tuos konkursus laimėti. Tai viešieji pirkimai dėl Panevėžio ligoninės kardiologijos skyrių kapitalinio remonto, Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės (statinio, iš kurio imamas mineralinis vanduo) remonto ir įrengimo darbų, Panevėžio ir Jonavos ligoninių medicinos įrangos pirkimo.

Konkursai vyko diskriminuojant kitus rangovus ir tiekėjus, o už laimėtus konkursus I. D. tiesiogiai pareikalavo kyšių ir juos gavo darbais, paslaugomis, prekėmis, daiktais ir pinigais už 40 909,41 Eur.

Be to, atliekant biuvetės remonto darbus, pagal rangos sutartį Likėnų reabilitacijos ligoninės patalpose dirbę bendrovių darbuotojai Panevėžio ligoninės direktoriaus nurodymu gyveno ir buvo maitinami nemokamai ir dėl to VšĮ „Respublikinė Panevėžio ligoninė“ buvo padaryta 6 670,62 Eur turtinė žala.

Skyrė daugiau nei 33 tūkst. Eur baudą, laisvės atėmimo bausmė atidedama

Kaltinamajam I. D. teismas skyrė 3 metus laisvės atėmimo ir 33 894 Eur baudą. Atsižvelgiant į nusikalstamos veikos pobūdį bei I. D. charakterizuojančius duomenis pripažinta, kad jis nėra tiek pavojingas visuomenei, kad jį būtų būtina izoliuoti nuo visuomenės. Todėl teismas laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo 2 metams, įpareigodamas jį per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišeiti iš namų nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei tęsti darbą.

Kadangi kaltinamasis nusikalstamas veikas padarė atlikdamas savo darbines funkcijas, būdamas viešosios įstaigos vadovu bei įtakodamas viešųjų pirkimų sprendimus (tokia jo veika yra nesuderinama su pareigų ėjimu), teismas I. D. uždraudė 3 metus dirbti darbą, susijusį su vadovavimu valstybinėms ar viešosios įstaigoms arba įstaigų padaliniams bei darbą, susijusį su šiose įstaigose vykdomais viešaisiais pirkimais.

Baudos ir kitiems kaltinamiesiems

Kitiems kaltinamiesiems teismas skyrė tokias bausmes: kaltinamajam S. A. – 26 211,36 Eur baudą; kaltinamajam J. Ž – 3766 Eur baudą; kaltinamajam G. O. – 24 855,60 Eur baudą.

Atsižvelgdamas į tai, kad paskirtos baudos yra didelės, teismas nustatė ilgesnį baudos sumokėjimo terminą – ne 2, o 6 mėnesius.

Gauta turtinė nauda – konfiskuotina

Byloje nustatyta, kad kaltinamasis I. D. iš nusikalstamų veikų gavo turtinės naudos. I. D. iš bendrovės vadovo gavo automobilį mažesne nei rinkos kaina su automobilio paruošimu eksploatacijai (gautos naudos vertė yra 20 768,86 Eur). Ši nepagrįstai gauta automobilio vertės su jo paruošimu eksploatacijai suma yra nusikalstamos veikos rezultatas, todėl ji konfiskuotina.

Taip pat nustatyta, kad kaltinamasis I. D. iš nusikalstamų veikų gavo turtinės naudos – prekių, paslaugų ir darbų už 20 122,55 Eur sumą, todėl ši suma taip pat konfiskuojama.

Be to, teismas tenkino civilinį ieškinį ir iš I. D. priteisė VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei 6670,62 Eur žalai atlyginti.

 

Kauno apygardos teismo informacija

123rf nuotrauka
 

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...