Ashburn +25,9 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 1 Bir 2023
Ashburn +25,9 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 1 Bir 2023

Parama pieno sektoriui – tiesiogiai gamintojams

2014/09/22

Europos Komisija (EK), skirdama tikslinę paramą pieno sektoriui, orientuosis į valstybes nares, kurios labiausiai paveiktos Rusijos embargo. Parama bus tiesiogiai skiriama gamintojams iš dalies kompensuoti jų patirtus nuostolius. Šios žinios atskriejo iš Rygos, kur žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė neformalioje aplinkoje susitiko su ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Dačianu Čiološu (Dacian Ciolos), Latvijos Ministre Pirmininke Laimdota Straujuma, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministrais.

Šalis, susirūpinusias dėl pieno gamintojų toliau patiriamų nuostolių,  komisaras D.Čiološas patikino, kad rengiamas specialus klausimynas, kuriam  šalys narės turės pateikti išsamius statistinius duomenis. Išanalizavusi šiuos duomenis, EK kiekvienai valstybei narei pateiks tiesiogiai jai pritaikytą kompensavimo schemą.

Komisaras patikino,  kad praėjusią savaitę Vilniuje įvykusio susitikimo metu išsakytas Lietuvos prašymas dėl ES  skiriamų  tiesioginių išmokų avansinės dalies padidinimo yra sprendžiamas skubos tvarka.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė su komisaru aptarė ir šiuo metu EK rengiamą papildomą kompensacijų vaisių ir daržovių augintojams schemą, kuri remsis šalių narių konkrečiais istoriniais eksporto į Rusiją duomenimis. Kiekvienai šaliai bus nustatyti atitinkami atskiri kompensacijų dydžiai.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/01

Europos ūkininkai – prieš Gamtos atkūrimo įstatymą

Šiandien, birželio pirmąją, Briuselyje buvo surengta greita akcija (flešmobas). Ja norėta parodyti, kad pagal siūlomą reglamentavimą Europos paveiksle ūkininkui nelieka vietos.
2023/06/01

Girdiškės pasididžiavimas – unikalūs bažnyčios altoriai

Šilalė („Šilalės artojas“). Vos kelias dešimtis gyventojų turinti Girdiškė nuo se­no garsėja Švenčiausiosios Mergelės Marijos Snieginės baž­nyčia. Legendomis api­pintas ne tik jos pavadini...
2023/06/01

Baltijos valstybių užgrobimo byla JAV Kongrese 1953 metais – ką prisimename?

Prieš 70 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose valstybiniu lygiu buvo plačiai tirta komunistinės SSRS įvykdyta Baltijos valstybių okupacija 1940 m. ir jos aplinkybės. Apie tai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos inst...
2023/06/01

Vaikų apsauga socialiniuose tinkluose: 5 moksliniais tyrimais paremti patarimai

Birželio 1 d. minima Tarptautinė vaikų gynimo diena kasmet primena pareigą ginti mažųjų interesus ne tik realiame, bet ir virtualiame pasaulyje. Ekspertai sako, kad vaikų auklėjimo sėkmės receptas slypi pusiausvyroje tarp švietimo ir protin...
2023/06/01

Nuo birželio 1 d. įmokos „Sodrai“ grynaisiais pinigais – tik „Perlo“ terminaluose

Nuo birželio 1 d. nebelieka galimybės įmokų „Sodrai“ mokėti grynaisiais pinigais Lietuvos pašte. Įmokas „Sodrai“ grynaisiais pinigais galima sumokėti „Perlo“ terminaluose.
2023/06/01

Seimas pradeda apkaltos procesą Seimo nariui P. Gražuliui

Seimas nusprendė pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Petrui Gražuliui ir kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar šio parlamentaro konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštar...
2023/06/01

VDU Žemės ūkio akademija ir AB „Kauno grūdai“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Siekiant abipusiškai naudingos strateginės partnerystės verslo, mokslo, studijų srityse Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerė prof. Astrida Miceikienė ir AB „Kauno Grūdai“ generalinis direktorius...
2023/06/01

Lenkų ūkininkams apmaudu, kad kaip lietuviai negaus subsidijų už pieną

Lenkijos agrosektoriaus žiniasklaida jau rašo apie šalies ūkininkų apmaudą išgirdus, kad Europos Komisija ruošia pagalbos schemą Lietuvos ir Latvijos pieno gamintojams, tačiau Lenkija yra paliekama už borto.
2023/06/01

„BIOVELA Group“ augino rinkos dalį ir pardavimų pajamas

Mėsos perdirbimo įmonių grupė „BIOVELA Group“ praėjusiais metais ir toliau augino pardavimo pajamas, kurios didėjo 36 proc. ir pasiekė 234 mln. eurų.