Ashburn -2,7 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -2,7 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Paroda intriguos renginiais

2015/04/13

Milda Skiriutė Dienraščio „Klaipėda“ žurnalistė

Tarptautinėje parodoje „Individuali statyba 2015“ netrūks spalvingų renginių. Konferencijose, seminaruose, pristatymuose naudingos informacijos ras ir specialistai, ir namus kuriantys, įrengiantys ar aplinką puoselėjantys žmonės. Bus pristatytos ir naujausios technologijos.

Sieks paneigti mitą

Pirmąją parodos „Individuali statyba 2015“, kuri vyks kartu su interjero ir dizaino idėjų paroda „Inter Deco“ bei sodo ir aplinkos tvarkymo idėjų muge „Mano Sodas“, dieną, ketvirtadienį, bus rengiama verslininkams skirta konferencija „Atsakingo verslo link“.

Renginio metu bus kalbama apie esamą situaciją, socialiai atsakingo verslo skatinimą, socialinės atsakomybės naudą, problemas, su kuriomis susiduria atsakingas verslas.

Profesionalus – architektus, projektuotojus, statybininkus – bei visus statybų naujovių besižvalgančius žmones turėtų sudominti konferencija „Energinio efektyvumo įtaka architektūrai“, kuri vyks penktadienį 11.30 val.

Būtent apie energijos taupymą, energinio efektyvumo pastatuose didinimą, racionaliausius sprendimus tam pasiekti pastaruoju metu dažniausiai ir diskutuoja statybų sektoriaus atstovai.

Pasak vieno iš renginio organizatorių žurnalo „Statyba ir architektūra“ redaktoriaus Dariaus Babicko, šiandien energetiškai efektyviausi yra pasyvieji namai. Tačiau kyla diskusija, ar tokie pastatai yra tik belangės „dėžutės“, ar gali tapti meno išraiška.

„Kartu su Nacionaline pasyvaus namo asociacija nutarėme šia tema padiskutuoti plačiau – surengti konferenciją-diskusiją ir į ją pakviesti architektus, projektuotojus bei visus, besidominčius energiškai efektyvia statyba“, – tvirtino D.Babickas.

Renginyje pranešėjai dalysis mintimis ir patirtimi, kaip galima siekti energinio efektyvumo, neaukojant architektūrinių sprendimų, bei atvirkščiai – kaip architektūriniais sprendimais įmanoma išgauti energinį efektyvumą.

„Norime pakeisti nusistovėjusią nuostatą, kad energiškai efektyvūs pastatai gali būti tik beformiai, menkavertės architektūros. Akcentuojama bus ir tai, kaip svarbu mažinti energijos suvartojimą, nebloginant gyvenimo kokybės, kaip paprastais architektūriniais sprendimais galima sumažinti energijos, skirtos pastatams šildyti bei vėsinti, suvartojimą“, – pasakojo D.Babickas.

Kalbės apie renovaciją

Parodoje „Individuali statyba 2015“ turėtų apsilankyti daugiabučių namų renovacija besidomintys klaipėdiečiai. Seminare, kuris vyks ketvirtadienį, 16 val., bus pristatyta jų atnaujinimo programa.

Kito seminaro – „Šilto būsto iliuzija. Kiek tai kainuoja?“, kuris vyks penktadienį 14 val. metu, pastatų šiltinimo ekspertas atsakys į klausimą, kokių investicijų reikia, norint gyventi šiltame būste.

Neliks pamiršti ir individualūs namai. Šeštadienį 11 val. organizuojamas seminaras „Klaidos, šiltinant individualius namus“.

Ketvirtadienį 16 val. vyks renginys, kurio metu bus pasakojama, kaip naudojant naujos kartos ekologiškas gipso plaušų plokštes, kurios pasižymi natūraliomis savybėmis, namuose galima užtikrinti kokybišką mikroklimatą ir švarų patalpų orą.

Seminarą ves įmonės „Sveika statyba“ pardavimų vadybininkas Andrius Gaudėšius. Šis renginys turėtų būti aktualus visiems, kurie domisi sveika gyvensena ir ekologiška statyba.

Nepamiršta bus ir alternatyvioji energetika. Šeštadienį 14 val. vyks seminaras „Alternatyvūs šildymo ir karšto vandens paruošimo būdai“.

Pristatys sumo robotus

Įdomybių parodos metu ras ir naujausių technologijų entuziastai. Bus demonstruojami Klaipėdos universitete sukurti ar naudojami įrenginiai.

Vienas iš eksponatų – šiuo metu tarptautinėms pneumobilių varžyboms ruošiama suspaustu oru varoma transporto priemonė. Taip pat bus demonstruojamas ir interaktyvus tiesiaeigio judesio švytuojamas elektros generatorius, kuriuo žmonės galės išbandyti savo jėgas ir generuoti elektros energiją.

Vienas iš Klaipėdos universiteto išradėjų Audrius Knolis pasakojo, kad parodoje bus galima pamatyti vežimėlį, kuris skirtas krovinių transportavimui laiptais.

Lankytojai išvys ir šilumos generatorių, kuris didelio susidomėjimo sulaukė pernai. Taip pat Klaipėdos universiteto stende bus demonstruojamas autonominis laivelis, naudojamas vandens telkinių gyliui matuoti, bei pristatomi turimi elektromagnetinio ir elektrostatinio lauko matuokliai.

„Žmonėms, gyvenantiems šalia televizijos, radijo stočių ar elektros linijų, pristatysime galimybę išsimatuoti šiuos laukus“, – tvirtino išradėjas.

Atrakciją pateiks ir Klaipėdos universiteto Robotikos klubas, kuris ką tik grįžo iš Vienoje vykusių didžiausių Europos robotų varžybų. Jo atstovai demonstruos mini sumo ir sumo robotus bei surengs varžybas, kuriose galės dalyvauti ir jaunieji parodos lankytojai.

Kurs japonišką sodą

Parodoje netrūks renginių sodininkams bei aplinkos tvarkymu besidomintiems žmonėms. Jiems skirti seminarai vyks šeštadienį. 11 val. startuos renginys, kuriame bus pasakojama apie japoniškus sodus ir jų kūrimo principus.

Norintieji pasižiūrėti, kaip tai daroma, laukiami jau pirmąją parodos dieną, ketvirtadienį. Planuojama, kad mini sodą japonas Watanabe pradės kurti 14 val.

Japoniško sodo Kretingos rajone savininkas Šarūnas Kasmauskas pasakojo, kad bus įrengtas mažas, apie 4 kv. metrų ploto japoniškas sodas. Tam bus panaudotas bambukas, vanduo, akmenukai, žibintai, kiti atributai.

„Dar nežinau visų mokytojo minčių. Maži sodai Japonijoje yra įprasti. Norime parodyti, kad visiškai nedideliame plote galima sukurti kažką gražaus, subtilaus“, – pasakojo savininkas.

Anot Š.Kasmausko, patys lietuviai negali teisingai sukurti japoniško sodo, nes reikia žinoti daug filosofinių subtilybių.

Š.Kasmauskas pasakojo, kad bus demonstruojami ir japoniški medeliai bonsai.

„Turime didžiausią jų kolekciją Baltijos šalyje. Kai kuriems medeliams jau 200 metų.Parodysime, kaip juos reikia apkarpyti“, – teigė savininkas.

Dalysis kitų šalių patirtimi

Šeštadienį 12 val. prasidės seminaras „Jau saulelė vėl atkopdama budina sodą...“. Po valandos jį pakeis renginys apie tai, kaip apsaugoti vienus augalus nuo kenkėjų ir ligų, į pagalbą pasitelkiant kitus.

Nuo 14 val. startuos seminaras, kuriame bus pasakojama apie dekoratyvius augalus, jų priežiūrą, naujausias komponavimo idėjas.

15.15 val. bus pristatyta užsienio šalių – Japonijos, Kinijos, Šveicarijos, Vokietijos patirtis, kurią galima panaudoti, tvarkant aplinką Lietuvos miestuose ir sodybose.

17.45 val. naudingos informacijos, kaip pasirūpinti savo aplinka, sužinos individualių namų savininkai.

Klaipėdos universiteto Architektūros, dizaino ir dailės katedros atstovas Jonas Abromas pasakojo, kad seminarų metu bus akcentuojama, kaip teisingai tvarkyti aplinką.

„Pagrindinė klaida yra ta, kad individualių namų savininkai daug teritorijos išbetonuoja, nors geriau paliktų kuo daugiau žalių plotų ar trinkelių. Antra klaida – betoninės skulptūros kieme. Jos kraštovaizdžio požiūriu yra mažai vertingos“, – pasakojo J.Abromas.

Vienas seminaras bus skirtas bitininkams ar šią veiklą norintiems pradėti žmonėms. Jis prasidės 16.30 val. Jo metu taip pat bus pasakojama apie gydymą bičių produktais: medumi, pikiu, duonele, žiedadulkėmis, pieneliu.

Kvies atsigręžti į meną

Namų interjeru ir dizainu besidomintiems žmonėms puokštę renginių pateiks „IKRA Galerija“.

Pasak jos atstovės Astos Labžentytės, bus sukurta platforma, kurioje kūrėjai susitiks su žmonėmis, kurių poreikių nebepatenkina masinė pasiūla ir kurie ieško kokybės, išskirtinumo, originalumo.

Ekspozicijoje „Madingi namai“ nebus pamirštas nė vienas žmogaus pojūtis. Dėmesys bus skirtas regai, klausai, uoslei, lytėjimui ir skoniui.

Stende bus galima pamatyti unikalius baldus, išgirsti, kaip skamba aukščiausios kokybės garso sistema, užuosti, kokie kvapai gali dvelkti namuose, pajusti, kokie skoniai turėtų dominuoti juose.

Parodoje „Inter Deco“ galerija pristatys rekordinį meno projektą „24/24“. Tris dienas nuo ryto iki vakaro „Švyturio arenos“ antrame aukšte vyks parodų atidarymai, meno kūrinių pristatymai ir ekspozicijos.

„Gal lankytojai, patekę į vieną iš jų, susimąstys, kad renkantis naujas užuolaidas, tapetus ar kilimą verta pamąstyti ir apie meno kūrinį, nes jie daugiausia pasako apie žmogaus skonį ir vertybes“, – pasakojo A.Labžentytė.

„IKRA Galerija“ renginiai ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį prasidės 10.30, sekmadienį – 11 val. Paskaita „Meno kūrinių kolekcionavimas – investavimas“ vyks 13 val.

Patirtis: parodos „Individuali statyba 2015“ lankytojai galės patys pamatyti, kaip kuriamas japoniškas sodas.

Dalintis

2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Paukščių gripas patvirtinamas vis daugiau žinduolių rūšių: ko tikėtis?

Ypač didelio patogeniškumo paukščių gripo atmaina, pradėjusi plisti prieš pusantrų metų, virusologams kelia didelį susirūpinimą. Šis virusas lėmė apie 208 mln. paukščių visame pasaulyje žūtį. Dar labiau suklusti ...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...