Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024


BNS

 

APVA: 12 mln. eurų saulės elektrinėms išdalinta per pusantros valandos

2024/02/27


Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) antradienį pradėjus priimti paraiškas paramai gyventojų saulės elektrinėms įsirengti, tam skirta 12 mln. eurų suma išdalinta per pusantros valandos, sako APVA atstovė Eglė Pliuskuvienė.

„Kvietimas startavo apie 8 valandą, o uždarytas buvo apie pusę dešimt“, – BNS antradienį sakė APVA Komunikacijos skyriaus vadovė.

Jos teigimu, norinčiųjų buvo tiek, kad APVA interneto puslapio veikla sulėtėjo, tačiau sistemos apkrovą atlaikė.

„APVA sistemos tikrai nelūžo, APVA tiek puslapis, tiek pati sistema veikė kaip veikusi, tiesiog buvo sulėtėjęs prisijungimas esant tokiai apkrovai – prie valstybės Registrų centro ir kitų duomenų bazių, tiesiog buvo didelės apkrovos ir procesai sulėtėjo“, – sakė ji.

Anot APVA atstovės, antradienį gautos iš viso 4358 paraiškos.

„Kaip žinote, buvo keturi kvietimai: kvietimas naujai planuojančių įsirengti saulės elektrines Sostinės regione – į šį kvietimą pateiktos 974 paraiškos už 2,85 mln. eurų, 2925 paraiškos pateiktos Vidurio ir vakarų Lietuvos regione įsirengti (...) už 8,5 mln. eurų. Likę dar buvo kvietimai padidinti jau esamos elektrinės galias – tai tie skaičiai jau nedideli, Sostinės regione pateikta 116 paraiškų, o Vakarų ir vidurio Lietuvos regione – 343 paraiškos“, – aiškino E. Pliuskuvienė.

Tai buvo jau antras toks kvietimas šiais metais – pirmojo metu sausio 30 dieną parama taip pat buvo išdalinta itin greitai – 8 mln. eurų rezervuota per mažiau nei dieną.

E. Pliuskuvienės teigimu, toks gyventojų susidomėjimas rodo, kad tokios paramos reikia daugiau.

„Taip, iš tiesų (paramos reikėtų daugiau – BNS) ir oficialiai pranešime, tiek savo puslapyje, tiek Energetikos ministerija yra paskelbusi, kad šiais metais jie planuoja apie 85 mln. eurų paramos būtent saulės elektrinėms įsirengti“, – BNS sakė ji.

APVA atstovės teigimu, šiuo metu dar neaišku, kada planuojamas kitas paramos kvietimas, „bet kad ji bus šiais metais – tai tikrai“.

Energetikos ministerija skelbė, kad kitą kvietimą gyventojams numatoma skelbti trečiąjį metų ketvirtį. Jo sąlygos bus tikslinamos pagal saulės elektrinių plėtrai skirtos paramos rezultatų vertinimą, įrengimo kainų rinkoje analizę ir siūlymus dėl paramos sąlygų atnaujinimo.

Įsigyjant ir įsirengiant naują saulės elektrinę skiriama 323 eurų už vieną kilovatą (kW) įrengtosios galios, o didinant elektrinės galingumą – 243,2 euro. Vienos elektrinės galia gali siekti iki 10 kW.

 

Autorė Goda Vileikytė / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Medžiotojų bilietai bus skaitmeniniai, reglamentuojamas naktinių taikiklių naudojimas

Aplinkos ministerija (AM) parengė Medžioklės taisyklių ir susijusių kitų teisės aktų pataisas, kuriose būtų atsisakyta šiuo metu galiojančių popierinių medžiotojų bilietų naudojimo, o juos pakeistų skaitmeniniai.
2024/04/23

Petro Auštrevičiaus veiklos Europos Parlamente ataskaita 2019-2024 m.

Detektyvų mėgėjams: mano 5-mečio darbų Europos Parlamente ataskaitoje sužinosite, kokiomis aplinkybėmis ir kieno paliepimu nebuvau įleistas į vieną svarbų skrydį iš Vilniaus. O taip pat, kodėl veto teisės atsisakymas keliose svarbiose ES po...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...