Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Po ilgos pertraukos Utenoje vykusiose ristūnų žirgų varžybose pasiektas naujas rekordas

2023/08/30


Istoriniu Lietuvos žirgų sporto įvykiu tapo šių metų trimečių ir keturmečių ristūnų „Derby ir Kriterium“ pusfinalių varžybos. Pasiekta keturiolika ristūnų žirgų rekordų ir naujas Lietuvos rekordas, grąžinantis Utenai svarbiausio ristūnų varžybų miesto vardą.

Lietuvos ristūnų žirgų sporto bendruomenė po ilgos pertraukos džiaugiasi naujais laimėjimais. Praėjusį šeštadienį Utenos hipodrome pasirodę ristūnai vienas po kito gerino rezultatus. Pakelta ir šalies ristūnų žirgų greičio kartelė – pirmą kartą Lietuvoje 1609 metrų trasa įveikta per mažiau nei 2 minutes.

„Lietuvos sportininkų pasirengimas yra labai aukštas, todėl seniai laukėme tokios naujienos. Džiugu, kad rekordas pasiektas Utenoje, kuri ir anksčiau garsėjo geriausiais Lietuvos ristūnų sporto rezultatais. Utenos hipodromas išsiskiria teisėjams, varžybų dalyviams ir žiūrovams pritaikyta infrastruktūra, todėl ateityje galime išvysti ir daugiau rekordų, garsinančių mūsų šalį tarptautiniu mastu“, – sako „Respublikinės lenktyninių žirgų lygos“ (RLŽL) direktorė Joana Kėrytė.

Ristūnų žirgų varžybų rekordas grįžo į Uteną

Naujas Lietuvos rekordas pasiektas dėl Utenos rajono savivaldybės mero taurės besivaržiusių A reitingo suaugusių ristūnų žirgų važiavime, kuriame geriausiai pasirodė žirgo Panther Face (savininkas UAB „Faktus“) ir vadeliotojo Ernesto Juškausko duetas. Nugalėtojų laikas – 1 min. 59,590 sek. – tapo ir nauju trasos rekordu.

Antri per 2 min. 01,310 sek. finišo liniją kirto Ideal Cass (savininkas Arūnas Cicėnas) ir Žydrūnas Vasilionka. Trečios vietos dueto laikas – 2 min. 01,386 sek. – yra ir žirgo Sorana (-0,46 sek.), kurią vadeliojo savininkas Sauliaus Mikulevičiaus, rekordas.

ristūnų varžybos

Ristūnų žirgų greičio rekordų lietus

Vieno kilometro greičio rezultatus pagerino trimečiai ir keturmečiai ristūnai. „Kriterium“ pusfinalyje pasižymėjo Ryčio Lepeskos vadeliojamas Misteris (-02,18 sek., 5 vieta) ir Gintaro Radzevičiaus vadeliojama Sakura (-01,55 sek., 6 vieta). Dėl galimybės patekti į „Derby“ finalą rungėsi 4 keturmečiai žirgai. Šioje grupėje rezultatą pagerino žirgas Impressive (-02,55 sek., 2 vieta), vadeliojamas Stasio Kėrio.

Suaugusių žirgų B reitingo važiavime išsiskyrė Sauliaus Matulevičisu ir Magio (-01,17 sek., 1 vieta), Emos Mosolkovaitės ir Ukmergės lunatiko (-02,46 sek., 2 vieta), Vygailo Peredniko ir Vikingo (-00,80 sek., 5 vieta) ir Algimanto Pamarnacko ir Otello (-00,10 sek., 6 vieta) duetai.

Dar 4 žirgų rekordai užfiksuoti suaugusių žirgų C reitingo važiavime, jie priklauso Juozo Kvakšio ir Lyro (-01,28 sek., 2 vieta), Gedvilės Vinslauskaitės ir Čirvo (-00,35 sek., 4 vieta), Daliaus Minkevičiaus ir First Class Cass (-00,97 sek., 5 vieta) bei Mariaus Ežmalio ir Fifos (-04,81 sek., 6 vieta) duetams.

Iš viso varžybose surengti šeši važiavimai, kuruose varžėsi 31 ristūnas.

ristūnų varžybos Utenoje

Gera žinia pasiilgusiems ristūnų varžybų

Nauji pasiekimai – gera žinia ristūnų žirgų sporto bendruomenei ir mėgėjams, kad Utenoje turime išties šiam sportui tinkamą infrastruktūrą ir galime siekti dar aukštesnių rezultatų. Ristūnų varžybos regionuose kuria erdvę dideliems susibūrimams, edukacijai, regiono žinomumui, pritraukimui apsilankyti, verslo plėtrai.

„Laimėjimai įkvepia varžybų dalyvius ir žiūrovus, pritraukia dar daugiau iniciatyvų. Esame dėkingi Utenos rajono savivaldybei už pastangas puoselėti hipodromo infrastruktūrą ir viziją apie regione nauja jėga atgimstančią ristūnų žirgų varžybų tradiciją“, – sako J. Kėrytė.

Organizatorių teigimu, varžybų dieną praėjusį savaitgalį apsilankė beveik 900 žiūrovų. Varžybos traukia reginiu bei galimybe leisti laiką su draugais ir šeimomis mėgaujantis žirgais ir pramogomis, kurių paprastai apstu ristūnų varžybose. Šių varžybų naujiena – žiūrovai buvo pakviesti į spaudos fotografo Kęstučio Vanago fotografijų parodą „Ristūnai“ ir „Žirgų teatro“ pasirodymą.

risatūnų varžybos

 

RLŽL informacija

Kęstučio Vanago/RLŽL nuotraukos

Dalintis
Politika