Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Dineta BABARSKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Poilsis Dzūkijoje vis labiau populiarėja

2023/08/30


Vis daugiau turistų Lazdijų rajoną renkasi kaip aktyvaus poilsio kraštą. Finansų ministerija palygino savivaldybes pagal visų tipų apgyvendinimo įstaigose suteiktų nakvynių skaičių, tenkantį 1 tūkst. gyventojų. Lazdijų rajono savivaldybėje nakvynių skaičius nuo 2013 iki 2021 metų išaugo 6 kartus, o per 2020–2021 metus – triskart. Pagal šiuos rodiklius Lazdijų rajonas – trečias Lietuvoje. Turistai nakvoja ir pramogauja: plaukia baidarėmis, laivais, važiuoja dviračiais, žygiuoja pėsčiomis, pasirinkdami įvairius maršrutus, aplankydami ir populiarias vietas.

Ar tikrai šis sezonas turizmo sektoriuje dirbantiesiems išskirtinai geras?

Saulius Čepononis, sodybos prie Dusios ežero šeimininkas, „Ūkininko patarėjui“ sako, kad jis jau neatsimena, kada buvo blogas sezonas ir šiųmetį sezoną įvardija kaip labai gerą. Sulaukė daug lietuvių, šiek tiek užsieniečių. „Apie 5 proc. buvo užsieniečių. Iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos“, – patikslina pašnekovas. Paklaustas, kas į mūsų kraštą pritraukė tiek daug poilsiautojų, teigia net negalintis pasakyti, nes norinčiųjų pailsėti Dzūkijoje kasmet vis daugėja. Neslepia, kad dabar Dusios ežero pakrantė jau pritilusi, ilsisi pavieniai žmonės, tačiau rugsėjo savaitgaliais tikrai dar sulauks svečių.

Sodybų „Danutė“ ir „Trikojis“ ant Trikojo ežero kranto šeimininkas Arūnas Daugėla sako, kad sezonas dar nesibaigia. „Žmonių dar turime. Rudenį užimti bus tik savaitgaliai. Dabar prasideda vyresnių žmonių poilsio – barchatinis – sezonas“, – tvirtina jis. Sumažina kainas, tad sulaukia senjorų. „Dabar jų daugiausia atostogaus. Dar geri orai, dar šilta. Sumažiname kainas, pavyzdžiui, 60 eurų dviem žmonėms ne mažiau dvi nakvynės. Žmonės susigundo. Jaunesni jau sugrįžo į darbus, o ir vaikučiams į mokyklą, – dėsto jis, pridurdamas, kad rudenį sodyboje dar bus pokylių: vestuvių, jubiliejų, gimtadienių. – Dar baidarėmis plauks. Bendradarbiaujame su baidarininkais: mes juos rekomenduojame savo klientams, jie mus, ir taip draugaujame.“

Jolita Bakšaitė
„Jau poilsiautojai rezervuojasi rudeniui“, – sako Jolita Bakšaitė – vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas Lazdijų turizmo informacijos centre.

Arūnas nesiskundžia, mat vasaros sezonas – geras. „Žmonės labai nori privačios erdvės, o pas mus tokių vietelių daug, lieptų turime. Žmonės reiklūs, nori privatumo, – atkreipia dėmesį ŪP pašnekovas ir pabrėžia, kad oras turėjo įtakos poilsiautojų gausai. – Išankstinių užsakymų buvo daug mažiau nei pernai, tačiau geri šiųmetės vasaros orai – didelis pliusas.“

A. Daugėla prisipažįsta, kad ir jiedu su žmona jau susiruošė paatostogauti: sodyboms vadovaus dukra, o jie lėks prie jūros: „Vietos rezervuotos, žmonės suvažiuos. Ją paliksime. Viskas sureguliuota. O mes jau visada taip stengiamės paskutinę vasaros savaitę skirti savo atostogoms.“

Jolita Bakšaitė – vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas Lazdijų turizmo informacijos centre, sako, kad prieš 2 savaites kaip tik buvo apklausti Lazdijų krašto kaimo turizmo sodybų šeimininkai ir tie, kurie susiję su turizmu šiame rajone: koks šiųmetis sezonas? „Jie patvirtino, kad kaimo turizmo sodybų užimtumas apie 90 proc. yra ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis. Praktiškai viskas užimta tiek pirmadieniais, tiek šeštadieniais. Jau rezervuoja rudeniui“, – patvirtina J. Bakšaitė, paklausta, ar galima šį turizmo sezoną Lazdijų rajone pavadinti išskirtinai sėkmingu, sako, kad tikrai taip.

Kas gi taip paviliojo žmones, kad jie traukė į Lazdijų kraštą ilsėtis? „Aišku, pagrindinis veiksnys – puikios oro sąlygos poilsiui. Manau, tam pasitarnavo ir pandemija, kai žmonės negalėjo išvažiuoti į užsienį, jie atrado savo kraštą, atrado ir Lazdijus“, – įsitikinusi specialistė. Ji tvirtina, kad ir kaimo turizmo sodybų šeimininkai pastebi, jog sugrįžta tie patys klientai ir dar bičiulių, artimųjų atsiveža.

Užsieniečiai neaplenkia Lazdijų: čia užsibūna vis ilgiau. „Pagrindiniai turistai – iš kaimyninės Lenkijos. Jų sulaukiame daugiau nei anksčiau. Atvyksta nemažai latvių. Vokiečiams taip pat patinka mūsų kraštas, nors jų dabar pas mus atvažiuoja šiek tiek mažiau nei ankstesniais metais“, – vardija specialistė. Ir, žinoma, į savo kraštą sugrįžta emigrantai, norintys pailsėti gimtinėje.

 

Jolitos BAKŠAITĖS nuotrauka

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis