Ashburn +25,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 31 Geg 2023
Ashburn +25,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 31 Geg 2023

Politinės organizacijos iki kovo 15 d. turės pateikti finansinių ataskaitų rinkinius

2023/01/13


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena politinėms partijoms ir politiniams komitetams apie artėjantį terminą pateikti finansinių ataskaitų rinkinius.

Pernai dėl pasikeitusio teisinio reglamentavimo politiniams komitetams tapus naujos teisinės formos politinėmis organizacijomis – viešaisiais juridiniais asmenimis, jiems taip pat atsiranda pareiga kasmet, iki kovo 15 d., pateikti finansinių ataskaitų rinkinius VRK.

VRK akcentuoja, kad keičiasi taip pat ir reikalavimai dėl atliekamo politinių organizacijų finansų nepriklausomo patikrinimo.

Šiuo metu pareiga užsakyti nepriklausomą auditą atsiranda toms politinėms partijoms, kurios per kalendorinius metus gauna 200 VMDU dydžių ir didesnę pajamų sumą (šiuo metu tai – 319 600 eurų) arba joms įstatymų nustatyta tvarka priklauso ir yra pervedami valstybės biudžeto asignavimai.

Tai reiškia, kad visos politinės partijos, kurios gauna valstybės biudžeto asignavimus, nepriklausomai nuo per kalendorinius metus gautų pajamų sumos, privalo sudaryti politinės organizacijos patikrinimo sutartį su audito įmone arba auditoriumi.

Iki Politinių organizacijų įstatymo pasikeitimo tai daryti privalėjo tik tos politinės partijos, kurios per kalendorinius metus gaudavo 200 VMDU ir didesnę pajamų sumą.

Nauja tvarka parvirtinta 2023 m. sausio 12 d. VRK sprendimu, kuris apjungė kelias anksčiau galiojusias tvarkas, kad politinių organizacijų finansų tvarkymo reglamentavimas būtų vienoje vietoje. Nuostatos taip pat pritaikytos ir politiniams komitetams.

Kiekvienos politinės organizacijos finansinių ataskaitų rinkinį sudaro finansinės būklės ataskaita, veiklos rezultatų ataskaita ir finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas.

Kartu su šiuo rinkiniu turi būti pateikiami priedai: valstybės biudžeto asignavimų panaudojimo ataskaita, politinės organizacijos veiklos finansavimo ataskaita. Kartu teikiamas nario mokesčio registracijos žurnalas ir nepriklausomo auditoriaus ataskaita.

Finansinių ataskaitų rinkiniai su priedais bei audito ataskaitos skelbiami viešai VRK svetainėje. Informacija atnaujinama nuolat. Taip pat skelbiami politinių organizacijų narių, per kalendorinius metus sumokėjusių daugiau negu 360 eurų nario mokesčių, sąrašai.

Politinių organizacijų finansavimą įstatymų nustatyta tvarka kartu su kitomis institucijomis kontroliuoja ir prižiūri VRK.

 

Šaltinis: VRK

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/31

Aplinkos ministras su mokslininkais ir ūkininkais tęsia diskusijas dėl pakrančių apsaugos juostų

Trečiadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitikime su mokslininkais, šalies ūkininkų organizacijų ir Žemės ūkio ministerijos atstovais diskutavo apie pakrančių apsaugos juostų nustatymą ir sutarė, kad pagal Aplinkos ministro įsakym...
2023/05/31

KTU alumno iniciatyva – aukščiausia pasaulyje medinė statula, pagerinusi Gineso rekordą

Neseniai Anykščių regioninio parko lankytojus pradžiugino naujas objektas, papildęs gamtos kraštovaizdį – medinė skulptūra. Visai šalia Puntuko akmens atsiradęs meno kūrinys vaizduoja žaltį, apsivijusį medinį stulpą. Ned...
2023/05/31

Spartinama 5G ryšio plėtra atvers naujų galimybių valstybinės reikšmės keliuose ir miestuose

Nenutrūkstamas 5G ryšys per Lietuvą einančioje magistralėje „Via Baltica“ ir kituose valstybinės reikšmės keliuose, aukštos kokybės ryšys eismo dalyviams, jų transporto priemonėms ir išmaniosioms tran...
2023/05/31

Keliaujantis Aristavėlės dvaras

Plungė („Žemaitis“). Praėjusią savaitę šalia Stalgėnų seniūnijos buvo įsikūrusi mobili ir interaktyvi dvaro ekspozicija „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“ – unikalus projektas, kviečiantis susipažinti su dvarų k...
2023/05/31

Nutarta – karantino metu apriboti artimi kontaktai neprieštaravo Konstitucijai

Konstitucinis Teismas (KT) šios dienos nutarimu pripažino, kad Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.1.8.1 papunkčio (2021 m. gegužės 19 d. redakcija)...
2023/05/31

Kompensacijos dujoms išliks iki šių metų pabaigos

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktam siūlymui antrąjį šių metų pusmetį iš dalies kompensuoti gyventojams gamtinių dujų kainą ir tam numatoma skirti 54 mln. eurų. Gyventojams kompensacija bus administruojama automati&...
2023/05/31

„Linas Agro Group”: pajamos augo, pelnas traukėsi

AB „Linas Agro Group“ ir jos valdomų įmonių (Grupės) 2022–2023 finansinių metų devynių mėnesių konsoliduotos pajamos viršijo 1,5 mlrd. Eur ir buvo 11 % didesnės, lyginant su ankstesniais metais (1,3 mlrd. Eur).
2023/05/31

Žinomas kraštietis užsimojo apeiti visas seniūnijas

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Žinomas krašto senjoras, buvęs ilgametis Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis vasarą sutinka mesdamas sau ištvermės iššūkį! Veiklus, energingu žingsniu i&sc...
2023/05/31

Iš sąrašo pašalintos klaidingai pažymėtos trąšos

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (Augalininkystės tarnyba) informuoja, kad iš Prancūzijos kompetentingos institucijos gavo įspėjamąjį pranešimą dėl trąšų pagamintų Kinijoje, kurios yra paženklint...