Ashburn +2,9 °C Debesuota
Penktadienis, 3 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +2,9 °C Debesuota
Penktadienis, 3 Vas 2023

Politinės organizacijos iki kovo 15 d. turės pateikti finansinių ataskaitų rinkinius

2023/01/13


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena politinėms partijoms ir politiniams komitetams apie artėjantį terminą pateikti finansinių ataskaitų rinkinius.

Pernai dėl pasikeitusio teisinio reglamentavimo politiniams komitetams tapus naujos teisinės formos politinėmis organizacijomis – viešaisiais juridiniais asmenimis, jiems taip pat atsiranda pareiga kasmet, iki kovo 15 d., pateikti finansinių ataskaitų rinkinius VRK.

VRK akcentuoja, kad keičiasi taip pat ir reikalavimai dėl atliekamo politinių organizacijų finansų nepriklausomo patikrinimo.

Šiuo metu pareiga užsakyti nepriklausomą auditą atsiranda toms politinėms partijoms, kurios per kalendorinius metus gauna 200 VMDU dydžių ir didesnę pajamų sumą (šiuo metu tai – 319 600 eurų) arba joms įstatymų nustatyta tvarka priklauso ir yra pervedami valstybės biudžeto asignavimai.

Tai reiškia, kad visos politinės partijos, kurios gauna valstybės biudžeto asignavimus, nepriklausomai nuo per kalendorinius metus gautų pajamų sumos, privalo sudaryti politinės organizacijos patikrinimo sutartį su audito įmone arba auditoriumi.

Iki Politinių organizacijų įstatymo pasikeitimo tai daryti privalėjo tik tos politinės partijos, kurios per kalendorinius metus gaudavo 200 VMDU ir didesnę pajamų sumą.

Nauja tvarka parvirtinta 2023 m. sausio 12 d. VRK sprendimu, kuris apjungė kelias anksčiau galiojusias tvarkas, kad politinių organizacijų finansų tvarkymo reglamentavimas būtų vienoje vietoje. Nuostatos taip pat pritaikytos ir politiniams komitetams.

Kiekvienos politinės organizacijos finansinių ataskaitų rinkinį sudaro finansinės būklės ataskaita, veiklos rezultatų ataskaita ir finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas.

Kartu su šiuo rinkiniu turi būti pateikiami priedai: valstybės biudžeto asignavimų panaudojimo ataskaita, politinės organizacijos veiklos finansavimo ataskaita. Kartu teikiamas nario mokesčio registracijos žurnalas ir nepriklausomo auditoriaus ataskaita.

Finansinių ataskaitų rinkiniai su priedais bei audito ataskaitos skelbiami viešai VRK svetainėje. Informacija atnaujinama nuolat. Taip pat skelbiami politinių organizacijų narių, per kalendorinius metus sumokėjusių daugiau negu 360 eurų nario mokesčių, sąrašai.

Politinių organizacijų finansavimą įstatymų nustatyta tvarka kartu su kitomis institucijomis kontroliuoja ir prižiūri VRK.

 

Šaltinis: VRK

Dalintis

2023/02/03

Paukščių gripas patvirtinamas vis daugiau žinduolių rūšių: ko tikėtis?

Ypač didelio patogeniškumo paukščių gripo atmaina, pradėjusi plisti prieš pusantrų metų, virusologams kelia didelį susirūpinimą. Šis virusas lėmė apie 208 mln. paukščių visame pasaulyje žūtį. Dar labiau suklusti ...
2023/02/03

Ūkininkas Jurijus Michalkevičius renkasi ilgalaikį bendradarbiavimą su konsultantais

Šalčininkų r. ūkininkaujančio Jurijaus Michalkevičiaus augalininkystės ūkio veiklos pradžia skaičiuojama nuo 2007 m. ir 15 hektarų. Dabar žemės plotas išplėstas iki 80. Sėjami rugiai, avižos, grikiai. Šalčininkų krašte ...
2023/02/03

Darbdaviai apie VIKO Veterinarijos studijų programos absolventus

Vilniaus kolegijoje (VIKO) baigusių veterinarijos studijas absolventų įsidarbinimas siekia beveik 93 proc. Taigi, darytina išvada, kad absolventai yra paklausūs darbo rinkoje, nes studijos glaudžiai susijusios su realiomis profesinėmis situ...
2023/02/03

Žemės ūkiui skirto roboto bandymai nustebino: valdyti paprasta kaip žaislinę mašinėlę

Lietuvoje pradėtas pirmojo Lietuvoje tokio tipo žemės ūkio darbams skirto roboto testavimas ir darbuotojų mokymai. Pernai rudenį pasirašyta atstovavimo sutartis su šias autonomines mašinas gaminančia Olandijos bendrove „...
2023/02/03

Novatorė pasidalino patarimais, kaip sutaupyti: derėtų planuoti išlaidas

Ekonominė situacija padarė didžiulę įtaką kiekvieno namų ūkio finansinei būklei. Augančios maisto produktų, paslaugų, žaliavų, energetikos, degalų kainos lėmė, kad kasdieniams ir įprastiems pirkiniams gyventojai išleido ženkliai mažiau, neg...
2023/02/03

Prieš 90 metų Žemaitkiemio dangų nušvietė svečias iš kosmoso

Prieš 90 metų, 1933 m. vasario 2 d. 20 val. 30 min. Aukštaitijoje, virš Žemaitkiemio miestelio, Ukmergės apskr. (dabar Ukmergės r.), dangų nušvietė svečias iš kosmoso – krentantis meteoritas.
2023/02/03

Buvęs Anykščių rajono meras pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir buvusį Anykščių rajono savivaldyb...
2023/02/03

Sodininko vasaris

Darbai, darbai... Ir kada gi bus galima stabtelėti pailsėti, ramiai pagurkšnoti arbatos, pasvajoti, pasnūduriuoti... Jei dalį darbų nudirbote iš rudens ar žiemos pradžioje tai dabar jų turėsite žymiai mažiau, o laisvo laiko žymi...
2023/02/03

LSMU Gyvulininkystės instituto vadovas: „Siekis – pritraukti kuo daugiau jaunų mokslininkų“

LSMU Gyvulininkystės institute dr. Artūras Šiukščius dirba jau bemaž tris dešimtmečius, administracinį darbą – 15 metų, Instituto direktoriumi – pastaruosius metus. Vienu pagrindinių savo tikslų vadovas laiko paska...