Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Prasidėjo pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

2024/05/07


Šiandien prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kurios metu iš orlaivių yra mėtomi jaukai, kurių viduje yra vakcina, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). 

Laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 km ruože nuo pasienio su kaimyninėmis šalimis – Lenkijos ir Baltarusijos ruožo teritorijos dalyje, kuri priskirta buferinei zonai, t. y. Šalčininkų r. sav., Trakų r. sav., Vilniaus r. sav., Elektrėnų sav., Kaišiadorių r. sav., Prienų r. sav., Alytaus r. sav., Varėnos r. sav., Druskininkų sav., Zarasų r. sav., Ignalinos r. sav., Švenčionių r. sav., Rokiškio r. sav., Utenos r. sav., Anykščių r. sav., Molėtų r. sav., Ukmergės r. sav., Širvintų r. sav., Kaišiadorių r. sav., Elektrėnų r. sav., Birštono sav., Marijampolės sav., Kalvarijos sav.

Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyta ne mažiau nei 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų. Jeigu bus palankios meteorologinės oro sąlygos, pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės planuojama baigti birželio 30 d.

VMVT primena, kad jaukai, kurių viduje yra vakcinos, atitinka saugos standartus. Jei tokį jauką aptikote, prašome jo neliesti ir nerinkti, o apie tai nedelsiant pranešti VMVT, trumpuoju telefono numeriu 1879. Specialistai atvyks juos surinkti.

Pastebėjus, kad jauką netyčia rado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatą, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau galimos komplikacijos jų perdozavus.

 

VMVT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Verslas