Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Prišalusios gulbės gelbėjimas Kėdainiuose: paukštį gydys ukrainietės

2022/12/31


Tarnybos nelieka abejingos gailestingų žmonių pagalbos šauksmui. Per Kalėdas Nevėžio upės lede prišalusią gulbę gelbėjo ugniagesiai gelbėtojai, o juos čia iškvietė paukštį keletą dienų stebėjusi ukrainiečių šeima – mama su dukra. Beje, jos paukštį gydys, kol šis pasveiks, o tada paleis į laisvę.

Stebėjo keletą dienų

Kėdainių miesto P. Lukšio gatvėje gyvenančios ukrainietės dažnai mėgsta pasivaikščioti Nevėžio pakrante.

Bevaikščiodamos mama su dukra keletą dienų stebėjo lede prišalusį negaluojantį paukštį. Jos vis tikėjosi, kad kas nors jam padės, tačiau antrąją Kalėdų dieną suprato, kad reikia imtis veiksmų.

Su neabejingų kėdainiečių pagalba moterys apie prišalusį paukštį informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Išskubėjo gelbėtojai

Po 14 valandos Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė pagalbos prašymas. Gelbėtojai išskubėjo į Č. Milošo gatvę prie prieplaukos.

„Atlikus žvalgybą Nevėžio upėje matėsi lede prišalusi gulbė. Apie 3 metrus nuo kranto prišalusi gulbė ištraukta į krantą ir perduota gyventojų priežiūrai, informuota Gyvūnų globėjų asociacija“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Rūpinsis žmonės

Gelbėjimo operaciją stebėję žmonės dėkojo neabejingiems žmonėms bei į pagalbą suskubusiems ugniagesiams gelbėtojams.

„Tikrai smagu – vaikas labai džiaugėsi, kad gulbė buvo išgelbėta. Šeima tą paukštį gydys pati, sakė priglaus ir rūpinsis, kol pasveiks, o tada išleis į laisvę.

Reikia nuoširdžiai padėkoti šioms ukrainietėms, taip pat dar vienai kėdainiečių šeimai, kuri neliko abejinga.

Ačiū ir mūsų ugniagesiams gelbėtojams, kurie suskubo į pagalbą.

Tarnybos nelieka abejingos gailestingų žmonių pagalbos šauksmui“, – kalbėjo atsitiktinai įvykio liudininku tapęs ilgametis ugniagesys, savanorystės propaguotojas kraštietis Darius Šulcas.

Prieš savaitę

Beje, prieš savaitę, praėjusį trečiadienį, į Kėdainių miesto Č. Milošo gatvę skubėjo rajono savivaldybės atstovai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

10 valandą ryto Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė prašymas padėti.

„Viešosios tvarkos skyriaus atstovas pranešė, kad 20 metrų nuo kranto guli negyva gulbė, mano, kad sirgo paukščių gripu.

Ištrauktą gulbę paims Maisto ir veterinarijos tarnyba ir išveš į Vilnių ištirti.

Nevėžio upėje apie 20 metrų nuo kranto plūduriavusi negyva gulbė rogėmis partraukta į krantą, ištraukta ir perduota Maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojui“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė D. Vaitkevičienė.

Paukštis nuplaukė

Ketvirtadienio rytą gautas pranešimas apie sužalotą gulbę Smilgos upelyje ties pėsčiųjų tiltu. Žmonės pranešė, kad jau keletą dienų netoli tilto plaukioja gulbė kruvinu kaklu.

Į įvykio vietą atvyko Ruslanas Linevas, jis įbrido į upelį ir pabaidė paukštį, o šis nuplaukė. Manoma, kad paukštis galėjo įsipainioti į vielas ar virves.

Būriuojasi kasmet

Kėdainių miestą kertančiame Nevėžyje ties pėsčiųjų tiltu daugybę metų būriuojasi žiemoti į šiltus kraštus neišskridę paukščiai.

Kasmet kraštiečiai juos lesina, o esant sunkioms išgyvenimo sąlygoms, paukščiais pasirūpina atitinkamos institucijos.

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija informuoja, kad šiuo metu paukščiai jaučiasi gerai, maisto dar gali susirasti patys.

Išplatino pranešimą

Tuo metu Aplinkos ministerija gyventojams išplatino pranešimą, kaip šie turėtų elgtis, jei pastebėjo lede įšalusį paukštį.

Pasak ministerijos, neturint specialių žinių gali būti sudėtinga objektyviai įvertinti paukščio ar kito nuo šalčio nukentėjusio gyvūno būklę, todėl kilus įtarimui, kad jam tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai visą parą veikiančiais telefonais 8 655 70058 arba 8 686 44828.

Tik išskirtiniais atvejais, kai atrodo, kad reikalinga ir kitų tarnybų pagalba, galima kreiptis Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

BPC prašymas

Tuo metu Bendrasis pagalbos centras informuoja, ką reikėtų daryti radus laukinio paukščio gaišeną.

„Nereikėtų jos liesti, ypač jei tai vandens paukštis. Gulbės, antys ir žąsys gali platinti paukščių gripą.

Apie rastą nugaišusį vandens paukštį reikėtų informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40 403“, – informuoja pagalbos centras.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

VRK parodė pasiruošimo rinkėjų balsavimui užsienyje užkulisius

Pasiruošimas gegužę vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui įsibėgėja. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parodė, kaip ruošiama rinkimų medžiaga, skirta balsuoti užsienyje paštu užsiregistravusiems rinkėj...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...