Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Prišalusios gulbės gelbėjimas Kėdainiuose: paukštį gydys ukrainietės

2022/12/31


Tarnybos nelieka abejingos gailestingų žmonių pagalbos šauksmui. Per Kalėdas Nevėžio upės lede prišalusią gulbę gelbėjo ugniagesiai gelbėtojai, o juos čia iškvietė paukštį keletą dienų stebėjusi ukrainiečių šeima – mama su dukra. Beje, jos paukštį gydys, kol šis pasveiks, o tada paleis į laisvę.

Stebėjo keletą dienų

Kėdainių miesto P. Lukšio gatvėje gyvenančios ukrainietės dažnai mėgsta pasivaikščioti Nevėžio pakrante.

Bevaikščiodamos mama su dukra keletą dienų stebėjo lede prišalusį negaluojantį paukštį. Jos vis tikėjosi, kad kas nors jam padės, tačiau antrąją Kalėdų dieną suprato, kad reikia imtis veiksmų.

Su neabejingų kėdainiečių pagalba moterys apie prišalusį paukštį informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Išskubėjo gelbėtojai

Po 14 valandos Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė pagalbos prašymas. Gelbėtojai išskubėjo į Č. Milošo gatvę prie prieplaukos.

„Atlikus žvalgybą Nevėžio upėje matėsi lede prišalusi gulbė. Apie 3 metrus nuo kranto prišalusi gulbė ištraukta į krantą ir perduota gyventojų priežiūrai, informuota Gyvūnų globėjų asociacija“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Rūpinsis žmonės

Gelbėjimo operaciją stebėję žmonės dėkojo neabejingiems žmonėms bei į pagalbą suskubusiems ugniagesiams gelbėtojams.

„Tikrai smagu – vaikas labai džiaugėsi, kad gulbė buvo išgelbėta. Šeima tą paukštį gydys pati, sakė priglaus ir rūpinsis, kol pasveiks, o tada išleis į laisvę.

Reikia nuoširdžiai padėkoti šioms ukrainietėms, taip pat dar vienai kėdainiečių šeimai, kuri neliko abejinga.

Ačiū ir mūsų ugniagesiams gelbėtojams, kurie suskubo į pagalbą.

Tarnybos nelieka abejingos gailestingų žmonių pagalbos šauksmui“, – kalbėjo atsitiktinai įvykio liudininku tapęs ilgametis ugniagesys, savanorystės propaguotojas kraštietis Darius Šulcas.

Prieš savaitę

Beje, prieš savaitę, praėjusį trečiadienį, į Kėdainių miesto Č. Milošo gatvę skubėjo rajono savivaldybės atstovai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

10 valandą ryto Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė prašymas padėti.

„Viešosios tvarkos skyriaus atstovas pranešė, kad 20 metrų nuo kranto guli negyva gulbė, mano, kad sirgo paukščių gripu.

Ištrauktą gulbę paims Maisto ir veterinarijos tarnyba ir išveš į Vilnių ištirti.

Nevėžio upėje apie 20 metrų nuo kranto plūduriavusi negyva gulbė rogėmis partraukta į krantą, ištraukta ir perduota Maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojui“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė D. Vaitkevičienė.

Paukštis nuplaukė

Ketvirtadienio rytą gautas pranešimas apie sužalotą gulbę Smilgos upelyje ties pėsčiųjų tiltu. Žmonės pranešė, kad jau keletą dienų netoli tilto plaukioja gulbė kruvinu kaklu.

Į įvykio vietą atvyko Ruslanas Linevas, jis įbrido į upelį ir pabaidė paukštį, o šis nuplaukė. Manoma, kad paukštis galėjo įsipainioti į vielas ar virves.

Būriuojasi kasmet

Kėdainių miestą kertančiame Nevėžyje ties pėsčiųjų tiltu daugybę metų būriuojasi žiemoti į šiltus kraštus neišskridę paukščiai.

Kasmet kraštiečiai juos lesina, o esant sunkioms išgyvenimo sąlygoms, paukščiais pasirūpina atitinkamos institucijos.

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija informuoja, kad šiuo metu paukščiai jaučiasi gerai, maisto dar gali susirasti patys.

Išplatino pranešimą

Tuo metu Aplinkos ministerija gyventojams išplatino pranešimą, kaip šie turėtų elgtis, jei pastebėjo lede įšalusį paukštį.

Pasak ministerijos, neturint specialių žinių gali būti sudėtinga objektyviai įvertinti paukščio ar kito nuo šalčio nukentėjusio gyvūno būklę, todėl kilus įtarimui, kad jam tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai visą parą veikiančiais telefonais 8 655 70058 arba 8 686 44828.

Tik išskirtiniais atvejais, kai atrodo, kad reikalinga ir kitų tarnybų pagalba, galima kreiptis Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

BPC prašymas

Tuo metu Bendrasis pagalbos centras informuoja, ką reikėtų daryti radus laukinio paukščio gaišeną.

„Nereikėtų jos liesti, ypač jei tai vandens paukštis. Gulbės, antys ir žąsys gali platinti paukščių gripą.

Apie rastą nugaišusį vandens paukštį reikėtų informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40 403“, – informuoja pagalbos centras.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmos vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-jų ūkių šeimininkus. Jiems įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą.
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...