Ashburn -1,1 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023
Ashburn -1,1 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023


BNS

 

„Rail Baltica“ sprendiniai gali būti peržiūrimi tik pavieniais atvejais, sako ministras

2023/10/10


Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ trasos tarp Kauno ir Lenkijos sienos sprendinius būtų galima peržiūrėti, tačiau tik pavieniais atvejais, siekiant išsaugoti bent dalį gyventojų namų ar kito turto, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Dėl „Rail Balticos“ tai taip, galiu apgailestauti, kad kai kuriose vietose yra tokių skaudžių situacijų, bet komanda tikrai važiuoja ir žiūri, ką gali padaryti (...) Jeigu įmanoma kažką padaryti, tai tikrai siekiame rasti sprendimus. Pavyzdžiui, Panevėžyje tikrai radome, kaip paslinkti Panevėžio rajone tam, kad neitų per sodybas, gyvenvietes“, – antradienį susitikime su Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais sakė M. Skuodis.

Ministerija vėliau BNS patikslino, kad patvirtinus optimalią ruožo alternatyvą linijos trasa ruože nuo Kauno iki sienos su Lenkija jau nesikeičia. Galimi tik šalia geležinkelio numatytos infrastruktūros pakeitimai, jei tai nepažeidžia viešojo intereso ir viešinimo procedūrų bei leidžia išlaikyti „Rail Balticos“ projektavimo gairėse nurodytus parametrus.

Ministerija rugpjūtį skelbė, kad nustatytos konkrečios vietos, žemės sklypai ir jų dalys, per kuriuos eis „Rail Baltica“ linija ruože nuo Kauno iki Lenkijos sienos, kur naują dvikelį planuojama tiesti naujomis teritorijomis, o kur leidžia techninės galimybės, panaudojant esamo geležinkelio ruožus.

Frakcijos narys Kęstutis Mažeika susitikime sakė, kad dėl šių valstybės planų bus griaunami arba išardomi ūkiai. Parlamentaras ministro klausė, ar yra galimybė juos išsaugoti.

„Tai, kas vyksta su „Rail Baltica“ projektu, yra iš tikrųjų šio regiono tragedija, nes (...) griaunamos sodybos, ūkiai, perskiriami namai, ūkiniai pastatai su banko paskolomis dar neišmokėtomis. Tai yra didžiulės problemos (...). Ar negalima ant žemėlapio penkis centimetrus patraukti ir išsaugoti didelę dalį tų ūkių“, – kalbėjo K. Mažeika.

Jo teigimu, gyventojams taip pat reikėtų tiksliai išaiškinti kompensavimo už valstybės paimamą turtą tvarką.

M. Skuodis sako, kad yra galimybė peržiūrėti „Rail Baltica“ ruožo Kalvarijoje planus, įskaitant individualius atvejus.

„Jeigu yra poreikis, ypač jeigu savivaldybė rodo iniciatyvą, ir dar yra nesilankyta, tai tikrai komanda ir ministerijos, kiek mes dalyvaujame, ir „Rail Baltica“ tikrai gali atvažiuoti ir atvažiuos, kad atsakytų į visus klausimus, įskaitant individualius ir detaliai pažiūrėtų kiekvieną vietą“, – susitikime teigė M. Skuodis.

Anot jo, „Rail Baltica“ projektas šiuo metu vyksta sklandžiai, dalis geležinkelio tiesimui reikalingos žemės dar bus supirkta, kad atkarpos statybos vyktų kuo sklandžiau.

„Toliau prioritetas yra išperkamos žemės komerciniais pagrindais, dar ne paėmimo būdu, aplink Kauną ir link Lenkijos sienos galėtume greičiau pradėti statyti sudėtingesnius infrastruktūros objektus: viadukus, tiltus, nelaukiant kol turėsime visą projektą“, – teigė M. Skuodis.

„Rail Baltica“ ruože nuo Kauno iki Lenkijos sienos Marijampolėje, Kazlų Rūdoje ir Šeštokuose taip pat planuojamos regioninės stotys, iš viso numatoma pastatyti 116 naujų statinių – tunelių, tiltų, viadukų, gyvūnų perėjų, pralaidų.

Numatoma, kad specialusis ruožo planas bus parengtas ir Vyriausybei pateiktas tvirtinti šių metų pabaigoje. Jį patvirtinus bus pradėtos visų reikalingų žemių paėmimo procedūros.

Bendras „Rail Baltica“ geležinkelio linijos ilgis Baltijos šalyse sieks 870 kilometrų, Lietuvoje šis ruožas tęsis 392 kilometrus.

 

Autorius Valdas Pryšmantas/BNS

Railbaltica.org nuotr.: geležinkelio tilto per Nerį statyba

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/28

Didės valstybės reguliuojama elektros kainos dalis, kils ir planų su fiksuota elektros energijos kaina tarifai

Vidutinė elektros kainos Nord Pool biržoje lapkričio 1–28 d. buvo 0,101 Eur/kWh be PVM – apie 16 proc. didesnė už vidutinę spalio mėnesio kainą, kuri siekė 0,087 Eur/kWh be PVM. Šį padidėjimą lėmė tai, kad pastarųjų trijų savaič...
2023/11/28

Lucasas: pilkoji zona – migracija - KOMENTARAS

Kai Kremlius ankstesnį kartą puolė Suomiją, jis pasitelkė tankus ir naikintuvus. Praėjus aštuoniasdešimčiai metų, jam pakanka mikroautobuso. Rusų pareigūnai veža 55 prieglobsčio prašytojus iš dabar jau uždaryto pasienio...
2023/11/28

Iki gruodžio pabaigos išmokas už deklaruotus plotus gaus 98 procentai paramos gavėjų

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nuo gruodžio 1 d. pradeda mokėti likusią tiesioginių išmokų ir paramos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (Strateginis planas) bei pagal Lietuvos kaimo plėtros...
2023/11/28

Kaip iš tos pačios žemės uždirbti dvigubai daugiau?

Grūdų kainos nuolat kinta, žemdirbystė – vienas iš sunkiausiai nuspėjamų sektorių. Kiekvienų metų rezultatus smarkiai veikia politinės, klimato ir finansų rinkos aplinkybės. Todėl surasti būdą, kaip atliepti kasmet besikeičiančius sek...
2023/11/28

Sergančiųjų kas savaitę sparčiai daugėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSVC) duomenimis, per savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius dar padidėjo. Bendras sergamumo ši...
2023/11/28

Bendra eismo įvykių statistika

Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikia duomenis apie eismo įvykius šalyje registruotus iki šių metų lapkričio 22 d. įskaitytinai.
2023/11/28

Kaimo gyventojų finansinis raštingumas – kokia situacija?

(VDU ŽŪA langas) Kalbėdami apie kaimiškųjų savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimą bei kaimo vystymą negalime apeiti finansinio raštingumo temos, tai yra viena pagrindinių kompetencijų XXI amžiuje – finansinį ra&...
2023/11/28

Skambiai nuaidėjo LŽŪKT Raseinių r. biuro organizuota 30-ojo gimtadienio šventė

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Raseinių r. biuro komandai paskutinis lapkričio penktadienis buvo šventiškas. Kavinėje „Isada“ šurmuliavo biuro klientai ir partneriai, rėmę biuro iniciuotą renginį...
2023/11/28

Tiriama sisteminė korupcija ir nusikalstamos finansinės schemos Vilniaus apskr. atliekų tvarkymo centre

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos ir finansinių nusikalstamų schemų Vilniaus regiono atliekų tvarkymo srityje, susijusių su stambaus masto ky...