Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023

Renginių metu lankytojus maitinusiai įmonei laikinai uždrausta vykdyti veiklą

2015/06/26

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, patikrinę įvairių renginių metu maistą tiekiančios įmonės UAB ,,Lasiga“ (Gardino g. 8, Šiauliai) gamybos patalpas, dėl nustatytų pažeidimų, laikinai sustabdė įmonės veiklą.

Įsibėgėjant įvairių renginių, mugių, stovyklų ir festivalių sezonui, Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistai tikslingai tikrina įmones, turinčias leidimus teikti maitinimo paslaugas įvairių renginių metu. Tokio tikslinio patikrinimo metu Šiaulių įmonėje nustatyta eilė grubių maisto tvarkymo ir higienos reikalavimų pažeidimų.

Įmonės, kuri ruošia žalios mėsos pusgaminius ir įvairius gatavus patiekalus, gamybos patalpos netvarkingos, patikrinimo metu jose nebuvo tekančio karšto vandens, trūko rankų higienos ir sausinimo priemonių, žalios mėsos tvarkymo patalpoje iš po plautuve esančio vamzdyno tekėjo vanduo. Atsakingi įmonės darbuotojai kai kuriems patiekalams negalėjo pateikti gamybos aprašymų ir technologinių kortelių, neužtikrino, kad maisto žaliavos nebūtų laikomos kartu su vartoti paruoštais produktais. Prieš kurį laiką Tauragėje ir Mažeikiuose vykusių renginių metu ši įmonė jau buvo pakliuvusi į inspektorių akiratį, mat negalėjo pateikti maisto produktų ir patiekalų atsekamumą įrodančių dokumentų.

Už patikrinimo metu nustatytus pažeidimus, o taip pat atsižvelgus į tai, kad kai kurie iš nustatytų trūkumų įmonėje kartojasi, nevykdomi ankstesni inspektorių nurodymai bei rekomendacijos, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, UAB ,,Lasiga“ atsakingam asmeniui skirta bauda. Įmonės veikla laikinai sustabdyta, ją atnaujinti bus leista tik visiškai pašalinus nustatytus trūkumus.

Dalintis

2023/01/31

Pienas: baltasis auksas ar juodas kapo akmuo?

Rytoj, trečiadienį, Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) renkasi trišalės Pieno tarybos nariai. Remiantis oficialiu pranešimu, ji šaukiama dėl padėties pieno rinkoje ir mažėjančių jo supirkimo kainų. Ministras Kęstutis Navickas rėži...
2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/31

Beveik dešimtmetį Lietuvoje pasireiškiantis afrikinis kiaulių maras neužleidžia pozicijų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8...
2023/01/31

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai. Situacija automobilių rinkoje taip pat pakankamai kebli, nes nusprendus įsigyti naują transporto...
2023/01/31

Dzūkei sukako šimtas metų

Šeštadienį, sausio 28 d., garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Alytaus rajono Statkiškių kaime (Pivašiūnų sen.) gyvenanti Genovaitė Malinauskienė.
2023/01/31

Antrus metus iš eilės – augantis Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2022 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lygina...
2023/01/31

Visuomenė kviečiama teikti kandidatus Seimo apdovanojimui gauti

Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia visuomenę iki 2023 m. vasario 20 d. siūlyti kandidatus Seimo apdovanojimui – Aleksandro Stulginskio žvaigždei – gauti.
2023/01/31

Paukščių gripas ant menčių paguldė susijusius paukštynus

Rumunijoje – paukščių gripo drama. Ypač pavojingas paukščių gripo H5N1 potipis įsimetė į paukštynus, priklausančius vienai  didžiausių šalyje kalakutų auginimo įmonių.
2023/01/31

Netikėkite, jei sakys, kad kaulavaisių genėti nereikia

 Ankstyvas pavasaris sodininkams – darbymetis. Norint gražių vaismedžių ir kokybiško derliaus, būtina apžiūrėti sodą, nes tikrai dar bus nerei­kalingų šakų. Ar genite kaulavaisius: vyšnias, trešnes, slyva...