Ashburn +24,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +24,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024

Ruošiamasi išpirkti žemę „Rail Baltica“ linijai nuo sienos su Lenkija iki Kauno

2024/02/08


Susisiekimo ministerija ruošiasi išpirkti žemę, reikalingą europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ tiesimui nuo sienos su Lenkija iki Jiesios šalia Kauno ir ieško turto vertintojų.

Ministerija šią savaitę paskelbė turto vertinimo konkursą. Laimėtojas turės įvertinti 144 žemės sklypus Kalvarijų, Marijampolės, Prienų rajono, Kazlų Rūdos ir Kauno rajono teritorijose.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad ministerija neįsipareigoja įsigyti visų sklypų ir jų dalių vertinimo – ji užtikrina tik 40 sklypų vertinimo įsigijimą.

„Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros valdymo įmonė „LTG Infra“ gruodį pradėjo „Rail Baltica“ atkarpos tarp Kauno ir sienos su Lenkija projektuotojo paieškas. Pradėti pirkti ir žemės sklypai šiame ruože.

Sutartis su projektuotojais planuota pasirašyti šių metų pradžioje, o techninius darbo projektus parengti 2025 metų pradžioje.

Susisiekimo ministerijos teigimu, visą „Rail Baltica“ projektą sujungiant Baltijos šalis su Europa numatyta užbaigti 2030 metais, o sujungti Lietuvos ir Lenkijos vėžes tikimasi 2028 metais.

„Rail Baltica“ sujungs Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių ir Varšuvą, Lietuvoje šis ruožas tęsis 392 kilometrus.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis