Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
ŪP korespondentė
 

Šakiuose keleiviams tualetas tampa prabanga

2024/04/29


Kur žmonės, išlipę iš tarpmiestinio viešojo transporto, dažniausiai traukia? Taip – į autobusų stoties tualetą. Jame stengiasi apsilankyti ir prieš kelionę. Tačiau Šakių autobusų stotyje pasinaudoti tualetu keleiviai gali ne visada, o ir išgali – ne visi. Kokia situacija yra kitų savivaldybių autobusų stotyse?

Už pasinaudojimą – 1 Eur

Atsidūrus Šakių autobusų stotyje ne šio rajono gyventojams, norintiems užeiti į tualetą, tenka jo gerokai paieškoti. Autobusų laukimo aikštelėje ir salėje nėra jokių nuorodų. Tik gerai matantis žmogus, apėjęs stoties pastatą, sužinos, kad durys, ant kurių kabo A4 formato lapas, veda į tualetą. Mat tame lape ne kiekvienam iš tolėliau matomomis raidėmis parašytas tualeto darbo laikas. Dar mažesnės raidės skelbia, kad jis veikia pirmadieniais–penktadieniais nuo 7.30 val. iki 15.30 val., o šeštadieniais – nuo 9 val. iki 14 val., pietų pertrauka – nuo 12.15 val. iki 13.15 val.

Įžengus pro duris, ant stiklinės pertvaros, už kurios sėdi moteris, kabo tokio pat formato lapas. Jame nurodyta kaina už pasinaudojimą tualetu – 1 Eur. Ši moteris yra stoties darbuotoja, kurios viena iš pareigų – paimti iš žmonių grynuosius pinigus už naudojimąsi tualetu ir duoti čekį.

„Vieni žmonės apsisuka ir išeina, kiti, pasinaudoję tualetu, padėkoja už tai, kad jis tvarkingas. Kartais per dieną tualetu pasinaudoja tik vienas ar du žmonės“, – „Ūkininko patarėjui“ pasakojo toji darbuotoja, paklausta, ar užsukusieji nesuglumsta, sužinoję, kiek jiems kainuos apsilankymas.

Vyrams bepigu

Šakių autobusų stotis prigludusi prie tvenkinio. Iš jos kasdien išvyksta ir į ją atvyksta daug anaiptol ne tuščių autobusų bei mikroautobusų iki ir po tualeto darbo valandų. Pavyzdžiui, kasdien 6 val. išvyksta autobusas Šakiai–Kaunas–Vilnius, 6.10 val. – Šakiai–Kaunas, 6.15 val. – Šakiai–Kaunas, 7.35 val. – Vilkaviškis–Šakiai–Kaunas. Nuo 16.30 val. iki 18.35 val. išvyksta 6 autobusai Vilkaviškio, Tauragės, Šilalės, Kauno, Vilniaus, Kriūkų kryptimis. Ką daryti tokiu laiku iš autobusų išlipusiems ir į juos netrukus sėsiantiems keleiviams, panorusiems užeiti į tualetą? Darbo dienomis nuo 5.50 val. iš stoties išvyksta ir iki 18 val. bei vėlėliau į ją atvyksta ir autobusai, vežantys žmones į kai kurias Šakių r. vietoves, pavyzdžiui, Kriūkus, Baltrušius, Plokščius, Panovius, Gelgaudiškį, Sintautus, Valakbūdį, Sarapinus, ir iš ten. Jų keleiviai Šakių stotyje taip pat neturi teisės tokiu laiku būti žmonėmis, nes tualetas – uždarytas.

„Vyrams bepigu. Jie bėga prie medžių ir krūmų, augančių stoties pakraštyje, šalia tvenkinio. Anapus vandens niekas nežino, ką jie čia daro. Galbūt antelėmis gėrisi... Kentėsiu, bet neisiu į Šakių autobusų stoties tualetą. Tik du kartus esu juo pasinaudojusi, kai nebegalėjau kentėti. Už 1 Eur geriau suvalgysiu hematogeną. Tiek mokėti už tualetą – viršūnė!“ – ŪP sakė Laima, Šakių stotyje laukusi Griškabūdžio link važiuosiančio autobuso, parvešiančio ją namo.

Linki sąmoningumo

„Vilkaviškio autobusų stoties tualetas yra daug gražesnis nei Šakių, bet mokestis už naudojimąsi juo perpus mažesnis – 50 ct. Šakių r. ir visoje Lietuvoje daug žmonių, kurių pajamos mažos. Jiems ypač skausminga atiduoti 1 Eur už tualetą. Kai stotyje užklumpa alkis, ne bėda: pavalgysi grįžęs namo. Tačiau, jei prireikus neapsinaudosi tualetu, gali visą turinį kelnėse parsivežti“, – tęsė Laima. Pasak jos, susivėlinus grįžti iš Šakių, nėra galimybės pasinaudoti ir nemokamu miesto viešuoju tualetu, esančiu už 150 m nuo stoties. Esą jis veikia iki 12 ar 14 val. Todėl Šakių gyventojai ir svečiai, vaikštinėjantys po miestą, tik iki to laiko „reikalus“ gali susitvarkyti nemokamai. O netoliese esanti kavinukė į savo tualetą įsileisti ne klientų nenori. „Tualetas tapo prabanga... Šakių savivaldybės administracijos valdininkams linkiu sąmoningumo – suprasti ir paprastų žmonių poreikius, ne tik tų, kurie įkyrėdami visko išsireikalauja“, – pridūrė kartu su Laima autobuso laukusi Rita.

Tūpė po langais

„Kai noriu, nesulaikau. Todėl, vykdama į Šakius ir iš jų namo, apskaičiuoju laiką, kad bet kada galėčiau mieste pasinaudoti tualetu. Išlipusi iš autobuso, būtinai turiu jame apsilankyti. Jei susivėlinu grįžti namo, nėra kur – stoties tualetas dirba tik iki 15.30 val. Kartą, kai jis buvo uždarytas, galvojau: prisidarysiu į kelnes arba jas maunuosi bet kur, tegul žiūri žmonės. Skubėjau prie tilto – ketinau po juo, bet nespėjau, todėl teko nusimauti kelnes po daugiabučio langais. O ką daryti?“ – ŪP pasakojo Ona iš Gotlybiškių.

Į šią Šakių r. gyvenvietę paskutinis autobusas išvyksta 17.10 val. „Šakių valdininkai sėdi netoli tualeto, todėl neįsivaizduoja, ką daryti, kai jo nėra. Jiems taip pat daug metų nerūpi, kad liežuvį galima nusikąsti, važiuojant duobėtais Gotlybiškių keliais. O kelias iki ponų namų – gražiai asfaltuotas. Kelias Šakiai–Gotlybiškiai–Slavikai – prasčiausias rajone. Transporto priemonės neprasilenkia, neįvažiuodamos į žvyruotą kelkraštį ir neatsimušdamos į stačią asfalto briauną“, – pridūrė moteris.

Visoms trims pašnekovėms paprašius, jų vardai pakeisti.

Savivaldybei nerūpi

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Viršelyje Šakių autobusų stoties tualeto iškaba su paslaugų kaina.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
Verslas