Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Saldžiųjų bulvių daigus ruoškime vasarį

2024/02/26


Bulves lauke sodinsime dar ne greitai, bet kodėl gi tradicinio šių daržovių lauko nepaįvairinus saldžiosiomis bulvėmis, vadinamaisiais batatais. Jie maistingi, sotūs, turi daug skaidulų, tinka mėgstantiesiems pasportuoti. Skanūs virti vandenyje, kepti, tinka gaminti garuose. Tad jeigu nusprendėte jų pasisodinti, jau dabar atlikite kelis pirmuosius darbus.

Valgomieji batatai daiginami nuo vasario keliais etapais. Pirmiausia – gumbus iki pusės įmerkite į stiklainėlius su vandeniu ir laikykite ant palangės. Iš pradžių batatai išleis šakneles, paskui – ir daigelius viršuje.

Jeigu gumbai smulkūs ar pažeisti, nemerkite į vandenį, o vasarį guldykite į drėgną žemę vazone ar kokiame kitame inde su substratu ir lengvai įspauskite. Daiginimas vyks sunkiau, bet batatas vis tiek išleis nors kelias šakneles, o tada – ir daigelius.

Pasirodžius šaknims, gumbą iš stiklainio galima persodinti į vazonėlį su dirvožemiu (vėl iki pusės). Daiginamas gumbas iš žemės gaus daugiau maisto medžiagų, padidės jo produktyvumas, aktyviau augins šaknis ir daigelius.

Kai daigeliai užaugus apie 20 cm aukščio, atskirkite juos nuo gumbo, t. y. nulaužkite ir pamerkite į vandenį. Tada jau laukite, kol jie išleis šaknis. Joms pasirodžius, neskubėkite sodinti į dirvą lauke, palikite vandenyje, iki gegužės, kai orai bus šiltesni ir daigams negrės šalčiai. Batatų derlių galėsite nukasti rugsėjį.

 

„Rasų“ informacija

ŪP redakcijos archyvo nuotr.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Medžiotojų bilietai bus skaitmeniniai, reglamentuojamas naktinių taikiklių naudojimas

Aplinkos ministerija (AM) parengė Medžioklės taisyklių ir susijusių kitų teisės aktų pataisas, kuriose būtų atsisakyta šiuo metu galiojančių popierinių medžiotojų bilietų naudojimo, o juos pakeistų skaitmeniniai.
2024/04/23

Petro Auštrevičiaus veiklos Europos Parlamente ataskaita 2019-2024 m.

Detektyvų mėgėjams: mano 5-mečio darbų Europos Parlamente ataskaitoje sužinosite, kokiomis aplinkybėmis ir kieno paliepimu nebuvau įleistas į vieną svarbų skrydį iš Vilniaus. O taip pat, kodėl veto teisės atsisakymas keliose svarbiose ES po...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...