Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Santaros klinikos savo darbuotoją diskriminavo dėl ligos

2024/04/03


Po sunkios ligos į darbą sugrįžęs Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo priverstas kovoti už savo darbo vietą. Iš pradžių asmens su negalia vežimėlyje atsidūrusiam vyrui buvo pakeistas darbo pobūdis, vėliau siūlyta pereiti į kitas pareigas su mažesniu atlyginimu, o jam nesutikus, apskritai nebeskirta jokių darbų.

Žmogus dėl tokios situacijos parašė skundą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai. Po tyrimo konstatuota, kad darbuotojas buvo diskriminuotas dėl negalios.

Kaip skunde aiškino pareiškėjas, po patirto stuburo smegenų insulto jis negali vaikščioti ir juda vežimėlio pagalba. Grįžęs į darbą, inžinierius statybininkas gavo kitas funkcijas – rūpintis viešaisiais pirkimais. Kurį laiką darbuotojas jas ir vykdė.

Tačiau, pasikeitus tiesioginiam vadovui, vyras ėmė jausti psichologinį spaudimą, jo darbe imta ieškoti klaidų, ir, nors esą objektyvių pažeidimų nebuvo nustatyta, jis buvo apkaltintas netinkamai vykdęs šias funkcijas ir nuo jų nušalintas.

Tuomet darbuotojui buvo pasiūlytos kitos pareigos, tačiau už mažesnį atlyginimą, tad vyras jų atsisakė. Po to jo padėtis dar labiau pablogėjo.

„Nepaisant negalios, galiu visa apimtimi vykdyti savo darbo funkcijas, susijusias su viešaisiais pirkimais, tačiau dėl naujo vadovo priešiško nusistatymo po insulto jokių darbo užduočių negaunu. Jaučiuosi ignoruojamas, nepageidaujamas ir izoliuojamas nuo likusio kolektyvo, kasdien patiriu didelę įtampą“, – skundėsi vyras.

Santaros klinikų darbuotojas įsitikinęs, kad jam siekiama sukurti nepalankias darbo sąlygas tam, kad jis nuspręstų išeiti iš darbo savo noru. Pareiškėjas pridūrė, kad dėl šios problemos jis ne kartą kreipėsi į klinikų vadovybę, tačiau reakcijos ir pokyčių nesulaukė.

Tuo tarpu Santaros klinikų atstovai situaciją mato kitaip. Tarnybai atsiųstame rašte tvirtinama, kad šis darbuotojas apskritai negali vykdyti inžinieriaus statybininko pareigų instrukcijoje nurodytų funkcijų, kadangi neturi tam būtinos kvalifikacijos. Kitos pareigos vyrui buvo pasiūlytos esą siekiant pritaikyti darbo vietą pagal jo negalios pobūdį bei išsilavinimą, o pareiškėjo darbas su viešaisiais pirkimais, anot klinikų atstovų, buvo įvertintas neigiamai dėl pažeistų viešųjų pirkimų procedūrų.

Tokie klinikų atstovų argumentai sukėlė abejonių tyrimą atlikusiems Tarnybos teisininkams.

„Visų pirma, pareiškėjas šiose pareigose dirbo ir iki ligos, ir grįžęs į darbą nebuvo atleistas kaip neturintis tinkamos kvalifikacijos, tad iki tol jo išsilavinimas netrukdė atlikti darbinių funkcijų“, – pastebėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas Karolis Čepas.

Jis taip pat pažymėjo, kad darbuotojui grįžus į darbą, klinikos tinkamai nesilaikė procedūros dėl jo sveikatos patikrinimo. Pasak teisininko, prieš siūlydamas pareiškėjui kitas pareigas, darbdavys turėjo siųsti jį profilaktiniam sveikatos patikrinimui ir gauti medikų patvirtinimą, kad jis negali dirbti inžinieriumi statybininku dėl savo sveikatos ar negalios.

K. Čepo teigimu, nors klinikų atstovai nurodė, kad pareiškėjo atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas dėl viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimo, jie nepateikė jokių šio tyrimo rezultatų. Tad tvirtinimas apie netinkamą darbo pareigų atlikimą nebuvo pakankamai pagrįstas.

„Atsižvelgiant į skundo tyrimo metu surinktą medžiagą, konstatuotina, kad klinikos tinkamai neįrodė, jog pareiškėjui taikomos darbo sąlygos yra nesusijusios su pareiškėjo negalia. Tad siūlome nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus ir skirti pareiškėjui darbus, atitinkančius jo sveikatos būklę bei pareigybę“, – sakė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas.

 

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Parašų rinkimas už kandidatų sąrašus rinkimuose į Europos Parlamentą baigėsi

Ketvirtadienio vakarą, pasibaigus rinkėjų parašų rinkimo terminui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kiek šiuose rinkimuose kandidatų sąrašus keliančios politinės partijos deklaravo surinkę juos palaikančių rinkėj...
2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Benzinas Lenkijoje vėl pigesnis nei Lietuvoje

Praėjusią savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje pakito skirtingai: benzinas pabrango 0,3 proc., o dyzelinas atpigo 0,6 procento. Benzinas brangsta jau penktą savaitę iš eilės, o dyzelinas atpigo po trijų savaičių brangimo. Bet dabar pir...
2024/04/25

Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja

Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) neteisėtai panaudojo daugiau nei 635 tūkst. eurų, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Svei...
2024/04/25

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Pavasaris vis krečia išdaigas. Belieka tikėtis, kad, sniegui nutirpus, nebus didesnio šaltuko ir sulaukę šiltesnių dienų augalai vystysis visavertiškai. Ūkininkų laukia nemažas iššūkis – persiplanuot...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.