Kaunas +0,7 °C Debesuota
Trečiadienis, 4 Grd 2024
Kaunas +0,7 °C Debesuota
Trečiadienis, 4 Grd 2024

Šauliai Vilniaus knygų mugėje mokys susidėti išvykimo krepšį

2024/02/22


„Kiekvienam asmeniui reikia pasiimti bent po 500 eurų grynųjų. Taip pat reiktų turėti kavos, cigarečių ir juvelyrinių dirbinių, kurie, kelionei tęsiantis ilgesnį laiką, tampa aukso vertės valiuta“, – pasakoja šaulys ir išlikimo mokytojas Gabrielius E. Klimenka.

Pasak Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus Mato Šalčiaus 1015-osios mokomosios šaulių kuopos vado, suaugusio žmogaus išvykimo krepšys turi būti tikrai nemažas – nuo 80 iki 100 litrų talpos, nes vien vandens žmogui parai reikia 4 litrų: dviejų atsigerti ir dar dviejų kitoms reikmėms.

Klimenka
Pasak šaulių kuopos vado Gabrieliaus Klimenkos, suaugusio žmogaus išvykimo krepšys turi būti tikrai nemažas – nuo 80 iki 100 litrų talpos, nes vien vandens žmogui parai reikia 4 litrų.

Taip pat reikia pasirūpinti maistu 3 paroms, atsarginiais rūbais, miegmaišiu ir kilimėliu, ant kurio miegosite. Rekomenduojama pasiimti ir nedidelę pagalvėlę, kad poilsis būtų kuo efektyvesnis. Išlikimo mokytojas pataria turėti ir gumines šlepetes, kurios tikrai praves, jeigu teks dalintis bendru dušu pabėgėlių stovykloje.

„Kalbant apie maistą, rekomenduoju pirkti turistinius sausus davinius. Jie nedaug sveria, lengvai paruošiami ir kiekvienas jų turi apie 600 kalorijų. Tad jums užteks trijų paketų parai. Tinka ir konservai, tačiau rinkitės geriau mėsos, o ne žuvies. Nepamirškite saldumynų, kurie ne tik yra greitos kalorijos, bet ir pakelia motyvaciją, nuotaiką. O tai labai svarbu krizinėse situacijose“, – sako G. E. Klimenka.

Taip pat svarbu nepamiršti dokumentų bei jų kopijų, nes grįžus namo gali tekti įrodinėti, kad jums priklausantis namas yra tikrai jūsų.

Būtina turėti įrankius ugniai įkurti, baterijų, telefono kroviklį, žibintuvėlį – geriau su raudonu filtru, nes taip būsite mažiau pastebimi, kas gali padėti išsaugoti gyvybę. Vaistinėlę, kurioje privalo būti bent jau vaistai nuo skausmo, viduriavimo, peršalimo, pageidautina – ir antibiotikai.

Išgyvenimo akademiją kartu su broliu įkūręs šaulys, pabrėžia, kad išvykimo krepšį turėtų turėti ir vaikai. Juose turi būti maisto, drabužių ir nakvynei skirtų daiktų.

„Pasirūpinkite, kad vaikai, o ypač mažiausi, turėtų korteles su tėvų kontaktais. Nes vaikai minioje gali pasimesti. Ukrainoje tėvai tiesiog rašė markeriu vaikams ant krūtinės. Pasiimkite ir knygų, žaidimų, nes, tikėtina, bus daug laiko, kai reikės tiesiog laukti“, – dalijasi patarimais G. E. Klimenka.  

Be to, kiekvienam suaugusiajam rekomenduojama turėti ne tik didįjį išvykimo krepšį, bet ir mažesnį, kuriame reiktų susidėti dokumentus, pinigus, dalį maisto. Mat gali atsitikti taip, kad didįjį krepšį teks palikti evakuojantis ar jį iš jūsų tiesiog atims.

Isvykimo krepsys

Šaulių kuopos vadas, mokantis išgyvenimo įgūdžių šaulius, turi dar ne vieną naudingą patarimą: ir kaip išgyventi žiemos metu lauke, kaip suskurti ugnį ar susirasti vandens, pasirūpinti būstu lauko sąlygomis, ar kuo skiriasi išlikimo krepšio sudėtis vasarą.

Kiekvienas, kuriam ši informacija aktuali, rūpimus klausimus išlikimo mokytojui galės užduoti Vilniaus knygų mugėje, kur vasario 22–25 dienomis veiks Lietuvos šaulių sąjungos stendas.

„Mūsų stende galėsite sudalyvauti ir įvairiuose edukaciniuose žaidimuose tiek vaikams, tiek suaugusiems bei pasitikrinti, ar tikrai žinote, kas turi būti išvykimo krepšyje. Taip pat pasigaminti šauliškų knygų skirtukų, ar parašyti linkėjimą šauliams, kurie šiais metais švenčia 105-ąsias Šaulių sąjungos įkūrimo metines“, – sako Lietuvos šaulių sąjungos žurnalo „Trimitas“ redaktorė Dovilė Pukertaitė.

Lietuvos šaulių sąjunga Vilniaus knygų mugėje dalyvauja jau bene dešimtmetį. Šaulių stendas ypač išpopuliarėjo pastaraisiais metais, yra itin mėgiamas vaikų, kurių čia laukia ne tik daug smagių praktinių užduočių – stende galima sutikti ir jaunuosius šaulius, kurie mielai dalijasi savo patirtimi iš šauliškų būrelių bei stovyklų.

„Dažnas atėjęs į mūsų stendą ir sutikęs savo kraštietį šaulį nustemba, kad ir jo mieste yra Šaulių sąjungos rinktinė. Ne vienas užpildo ir prašymą stoti į Šaulių sąjungą, nes gyvai pabendravę ir sužinoję, kiek daug pas mus veiklos ir kad šauliai ne tik šaudymo pratybose dalyvauja, žmonės atranda savo vietą mūsų šauliškoje bendruomenėje“, – sako D. Pukertaitė.

Šiais metais Lietuvos šaulių sąjungos stende prisistatys ir išeivijos šauliai. Bus galima susipažinti su istoriniais Šaulių sąjungos žurnalo „Trimitas“ numeriais ar užsiprenumeruoti šiuo metų leidžiamą žurnalą.

Lietuvos šaulių sąjungos stendo ieškokite Litexpo parodų ir kongresų centro 3 salėje.

 

Lietuvos šaulių sąjungos fotoinformacija

Dalintis