Ashburn +5,8 °C Debesuota
Šeštadienis, 25 Kov 2023
Ashburn +5,8 °C Debesuota
Šeštadienis, 25 Kov 2023

Savaitgalį Anykščiuose bus išvirta rekordinė „Draugų uogienė“

2014/09/25

Anykščių rajono savivaldybė ir projektas, skatinantis derliaus pertekliumi dalintis su daugiavaikėmis šeimomis,  „Draugų uogienė“ planuoja dvigubai pagerinti Lietuvos obuolienės virimo rekordą.

Jau antrus metus projektas  „Draugų uogienė“, keliaudamas per Lietuvą skatina žmones dalintis derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis. Iš dovanotų vaisių daugiavaikės šeimos miesto šventėse verda uogienes obuolienes ir vaišina jomis miestų svečius. Obuolienės jau ragavo šešių miestų gyventojai, tačiau Anykščiams numatytas išskirtinis vaidmuo – pagerinti Lietuvos rekordą.

 Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ duomenimis, iki šiol didžiausia išvirtas uogienės kiekis – 350 litrų. Šį šeštadienį, rugsėjo 27 d., Anykščiuose „Obuolinių“ šventės metu bus siekiama rekordą pagerinti dvigubai, išvirti 700 litų obuolienės.

Šiuo metu intensyviai vyksta pasiruošimo rekordui darbai. Daugiau nei 2 tonas obuolių šventei jau dovanojo medelynas „Ažuožerių sodai“.Obuolius lups ir pjaustys 18 seniūnijų daugiavaikės šeimos ir jų atstovai. AB „ Nordic Sugar Kėdainiai“ skiria 200 kg. „Dansukker cukraus uogienėms“. Su šiuo cukrumi uogienes reikia virti per pus trumpiau, taigi pradėję darbus 9 val. organizatoriai tikisi rekordą fiksuoti apie 11-12 val. UAB „Anykščių šiluma” šiam renginiui pritaikė milžinišką, bendrovės  „Žalioji lanka“ dovanotą puodą. Baigiami konstruoti laiptai ir aikštelė virėjų komandai, kuriai vadovaus specialiai į Anykščius atvykstantis garsus virtuvės šefas Liutauras Čeprackas. Visa išvirta obuolienė bus išdalinta „Obuolinių“ svečiams ir rekordo siekti padėjusioms seniūnijoms. Žadama, kad taip pat bus vaišinama sūriu ir šviežiai kepta duona.

Projektas „Draugų uogienė – dalinkis“ – tarp geriausių socialinių iniciatyvų, skirtų vaikams

Televizija „TV3“ kartu su ne pelno organizacija „Reach for Change“ iniciatyvą „Draugų uogienė“ pripažino viena geriausių idėjų, kuri gali keisti pasaulį ir padaryti jį gražesniu vaikams.

 Konkurso „Talentas keistis“ finalas tęsiasi iki spalio 1 d. Geriausia bus išrinkta idėja sulaukusi daugiausiai visuomenės palaikymo. Balsuoti galima www.tv3.lt/talentaskeisti.

„Draugų uogienei“ surinkus daugiausiai visuomenės palaikymo, TV3 ir „Reach for change“ nuo 1 iki 5 metų skirs visą – finansinę, ekspertinę bei viešinimo – paramą.

„Projekto idėja paprasta – kviečiame visus Lietuvos gyventojus, turinčius sodus, pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis. Iš gautų vaisių ir uogų, šios gali ne tik pasiruošti atsargų žiemai, bet ir parduoti iš jų išvirtą uogienę. Uždirbtus pinigus šeimos galėtų skirti būreliams, ekskursijoms ir kitoms vaikams reikalingoms priemonėms įsigyti”, – sako idėją „Draugų uogiene” pavadinusi Violeta Masteikienė.

Toks būdas ne tik padeda šeimoms gauti papildomų pajamų. „Vaikai gyvenimo modelį perima iš tėvų – dalyvaudami projekte, skindami vaisius ir uogas, drauge virdami uogienę ir ja vaišindami, jie taip pat  mokosi aktyviai kurti savo ateitį, – įsitikinusi „Talentas keisti” finalininkė.

 Šiemet jau surinkta per 800 kg uogų ir vaisių, išvirta beveik 90 litrų uogienių. Idėją palaiko ir renginiuose kartu su daugiavaikėmis šeimomis uogienes virė žurnalistė ir knygų autorė Beata Nicholson, triatlonininkas Vidmantas Urbonas, aktorė Redita Dominaitytė, TV laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė ir kt.

Balsuokite už „Draugų uogienės“ projektą :  www.tv3.lt/talentaskeisti.

Daugiau informacijos apie projektą „Draugų uogienė“ :www.dalinkisuogiene.lt, https://www.facebook.com/drauguogiene

obuoline plakatas A3 remejai

Dalintis

2023/03/25

Galas laikinam valstybės žemės naudojimui

ŪP korespondentė Vida TAVORIENĖ. – Žemdirbiai šiemet kaip niekad neramiai laukia pasėlių deklaravimo, kurį gali apsunkinti ne tik jau patvirtintos įvairios „žaliosios“ naujovės, bet ir nauji aplinkos ministro sprendimai. A...
2023/03/25

Kada mėgausimės arbatėle pas Užpalių dvaro administratorių?

Užpalių dvare (Utenos r.) jau kvepia pabaigtuvėmis. Na, ne pačiame dvare, o dvaro sodybos administratoriaus name. Taip jau susiklostė, kad dvaro savininkas Pranciškus Sapiega, Lietuvos didžiojo kanclerio Mykolo Sapiegos sūnus, apie 1800 m. ...
2023/03/25

Patiekalai be glitimo

Parduotuvių lentynose galima išvysti produktų pakuočių su užrašu „neturi glitimo“. Vadinasi,  maiste nėra pagrindinių javų (kviečių, miežių, rugių). Kai kam šis užrašas gyvybiškai svarbus, o kai ...
2023/03/25

Užsieniečių įdarbinimas – kokias klaidas dažniausiai daro darbdaviai?

Užsieniečių įdarbinimo klausimai šiandien yra aktualūs daugeliui įmonių, tačiau darbdaviai dažnai ne iki galo įsigilina į juos reglamentuojančių įstatymų nuostatas. Tad kokias klaidas užsieniečius darbinančios įmonės daro dažniausiai ir kai...
2023/03/24

Lietuvoje vėl įvedamas vasaros laikas

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį įvedamas vasaros laikas – laikrodžių rodykles teks visiems pasukti viena valanda į priekį.
2023/03/24

COVID-19 ir sveikatos vadyba: kokias pamokas išmokome?

Apie kovą su pandemija, nugalėtus iššūkius, padarytas klaidas ir išmoktas pamokas, pažvelgęs per medicinos vadybos prizmę, su leidiniu kalbasi LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos vadybos katedros prof. dr. Mindaugas ...
2023/03/24

Ramygaloje – gandrų sutiktuvės

Panevėžys (JP.lt). Kovo 25 dieną Lietuvoje nuo senų senovės švenčiamos Gandrinės, į Lietuvą sugrįžusių gandrų pasitiktuvės. Pavieniai patinėliai sugrįžta anksčiau, kad pasirūpintų namais – lizdais, juos suremontuotų, kol sugrįš...
2023/03/24

Robertas Skrinskas – kunigas, siekiantis įamžinti beišnykstančią praeitį

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Kunigo Roberto Gedvydo Skrinsko atkaklumas siekiant kunigystės, žavi – į Kauno kunigų seminariją jis įstojo tik iš… dešimto karto! Tačiau savo pašaukimą jis labai ge...
2023/03/24

Kryžkalnyje keturi traktoriai žiedinėje sankryžoje buvo paralyžiavę eismą

Vilnius, kovo 24 d. (BNS). Penktadienį policijai pranešta, kad Kryžkalnyje keturi traktoriai žiedinėje sankryžoje trukdė eismui, šiuo metu trikdžių nebesama, informavo Policijos departamentas.