Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Savaitgalį viename iš gaisrų žuvo du žmonės, ugniagesiai gesino didžiulį gaisrą angare

2023/03/13


Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 68 gaisrų ir atliko 85 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo du žmonės, vienas buvo traumuotas.

Penktadienį 15.24 val. buvo gautas pranešimas apie gaisrą medžio apdirbimo įmonės pastate Širvintų rajone, Jauniūnuose. Atvykus ugniagesiams, liepsnojo vieno aukšto medinis pastatas. Gaisro metu sudegė jo stogas, pusė perdangos, viduje apdegė sienos, medžio apdirbimo staklės ir medžio dirbiniai.

22.30 val. Šiaulių rajone, Kužių seniūnijoje, Sauginių kaime, atvira liepsna degė angaras. Gaisro metu sudegė kombainas, traktorius, vilkikas be priekabos, metalo tekinimo, medžio apdirbimo, obliavimo ir galandinimo staklės, 0,5 t dyzelinio kuro, buvusio metalinėje talpykloje, ir apie 0,5 kub. m medienos. Ugniagesiai aušino ir išsaugojo už 15 m buvusį ūkinį pastatą.

Šeštadienį, 13.28 val., Mažeikių rajone, Šerkšnėnų seniūnijoje, Lėlaičių kaime, liepsnojo medinis vasarnamis. Gaisro metu sudegė jo sienos, stogas ir perdanga, apdegė už 10 m stovėjusio automobilio „Mitsubishi“ plastikinės detalės. Autonominio dūmų detektoriaus vasarnamyje nebuvo.

Apie 22 val. Plungės rajone, Babrungo seniūnijoje, Užlieknio kaime, sandėliavimo paskirties pastate, metaliniame bunkeryje degė 5 kub. m pjuvenų.

Sekmadienį, 16.56 val., AB „Orlen Lietuva“ dispečerė pranešė, kad gamybos padalinyje, įrenginyje, dega reaktorius. Atvykus ugniagesiams nustatyta, kad, vykdant įrenginio stabdymo ir aušinimo darbus, apie 20 m aukštyje per vamzdyno sujungimą nutekėjo ir užsidegė vandenilio dujos. Ugniagesiai užgesino gaisrą. Atlikus oro matavimus, sprogios aplinkos neužfiksuota.

23.16 val. Klaipėdos rajone, Kretingalės seniūnijoje, Katkų kaime, atvira liepsna degė medinis apvalus 20 m skersmens pastatas, kurio stogas dengtas šiaudais. Gaisro metu sudegė stogas ir medinės namo konstrukcijos, viduje buvę daiktai ir malkos.

Penktadienį rytą Ignalinos rajone, Strigailiškio kaime, tvenkinyje buvo pastebėtas moters kūnas. Jį ištraukė ugniagesiai.

16.40 val. buvo pranešta, kad Širvintų rajone, Aukštųjų Viesų kaime, namo katilinėje iš vidaus užsirakino dvejų metų vaikas. Atvykę ugniagesiai atidarė katilinės duris ir išlaisvino vaiką. Jis perduotas mamai.

Šeštadienį, 22.37 val., gautas pranešimas, kad Tauragėje, Moksleivių alėjoje, tvenkinyje netoli kranto už ledo laikosi įsikibęs žmogus. Atvykus ugniagesiams, jį jau buvo ištraukęs kitas vyras.

Sekmadienį, apie 18 val., ugniagesiai Radviliškio rajone, Baisogalos seniūnijoje, Pakiršinio kaime, iš Kiršino upelio ištraukė vyro kūną.

 

PAGD informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...