Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Savaitgalį vienas po kito liepsnojo gyvenamieji namai, daug darbo turėjo ir ugniagesiai narai

2024/05/20


Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 94 gaisrų ir atliko 119 gelbėjimo darbų. Viename iš gaisrų buvo traumuoti du žmonės.

Penktadienį, 19.33 val., Pasvalio rajone, Joniškėlio apylinkių seniūnijoje, Švobiškio kaime, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu nukentėjo du gyventojai. Abu asmenys po medikų apžiūros išvežti į gydymo įstaigą. Gaisro metu sudegė stogas, dalis perdangos, išdegė 2 kambariai mansardoje. Autonominio dūmų detektoriaus name nesimatė.

13.33 val. buvo gautas pranešimas, kad gaisras kilo Anykščių rajone, Kavarske esančios mokyklos chemijos kabinete. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad klasėje po kriaukle buvo užsidegęs vandens boileris, kuris užgeso savaime. Ugniagesiai išjungė elektrą ir išvėdino patalpas. Gaisro metu aprūko dalis sienos ir lubų. Moksleiviai ir mokyklos personalas iš patalpų evakavosi iki atvykstant ugniagesiams. Gaisro priežastis – elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai.

9.29 val. buvo pranešta, kad Kelmės rajone, Tytuvėnų apylinkių seniūnijoje, Medsodžių kaime, dega miško paklotė su durpingu sluoksniu. Atvykus ugniagesiams, maždaug 2,5 arų plote, 1 m gylyje smilko durpės. Gaisras buvo užgesintas apie 17 val.

23.41 val. Panevėžio rajone, Berčiūnų kaime, atvira liepsna degė statybinis vagonėlis. Gaisro metu jis sudegė.

Šeštadienio naktį, 1.47 val., Vilniaus rajone, Rudaminos seniūnijoje, Papiškių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė namo stogas, ant kurio buvo saulės baterijų, išdegė namo vidus, apdegė garažo stogas, ant kurio taip pat buvo saulės baterijų, ir jo vidus, sudužo kaimyninio namo langai.

11.16 val. Šiaulių rajone, Šakynos seniūnijoje, Mikolaičių kaime, degė medinio gyvenamojo namo siena. Name dūmų detektoriaus nebuvo.

14.45 val. Telšių rajone, Ryškėnų seniūnijoje, Smiltinių kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sudegęs. Gaisro metu sudegė ir namas. Name dūmų detektoriaus nebuvo.

Sekmadienį, 5 val., Šiaulių rajone, Šakynos seniūnijoje, Mikolaičių kaime, vėl kilo gaisras. Šįkart liepsnojo medinio daugiabučio namo stogas. Gaisro metu sudegė stogas, išdegė dalis mansardos. Name dūmų detektoriaus nebuvo.

1.47 val. buvo pranešta, kad Kaune, R. Kalantos gatvėje, įmonėje dega staklės. Atvykus ugniagesiams, įmonės teritorijoje, 25 kv. m plote, smilko metalo fragmentai.

17.03 val. buvo gautas pranešimas, kad Zarasų rajone, Degučių seniūnijoje, Baibių kaime, neblaivus vyras benzinu apipylė namą ir padegė. Medinis namas degė atvira liepsna. Gaisro metu buvo nuardyta 10 kv. m stogo dangos, apdegė lauko sienos.

22.46 val. Skuodo rajone, Puodkalių kaime, liepsnojo medinis negyvenamas namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro metu taip pat sudegė perdanga ir dalis sienos.

22.57 val. Jurbarko rajone, Raudonės miestelyje, gyvenamajame name tvyrojo daug dūmų, ugniagesiai iš pastato išvedė moterį. Name degė skalbimo mašinos laidas. Ugniagesiai skalbimo mašiną išnešė į lauką ir išvėdino patalpas. Atvykę greitosios pagalbos medikai moterį apžiūrėjo vietoje, daugiau pagalbos jai neprireikė.

Šeštadienį, 13.08 val., buvo gautas pranešimas, kad Telšiuose, Ežero gatvėje, į Masčio ežerą įriedėjo ir paniro automobilis „Toyota Corolla“. Automobilį iš ežero ištraukė ugniagesiai.

16.09 val. pranešta, kad Kėdainiuose, šalia Skongalio gatvės esančioje Nevėžio užtvankoje skęsta vyras. Atvykus ugniagesiams, žmogus laikėsi už rąsto. Ugniagesiai vyrą įkėlė į valtį ir parplukdė į krantą. Jį apžiūrėjo greitosios pagalbos medikai. Žmogus nenukentėjo.

18.54 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaune, šalia A. Juozapavičiaus prospekto, Nemune skęsta du žmonės. Atvykus ugniagesiams, jie stovėjo upės seklumoje ir negalėjo pasiekti kranto. Ugniagesiai juos motorine valtimi parplukdė į krantą ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

Sekmadienį apie vidurdienį ugniagesiai Raseinių rajone, Ariogaloje, iš šulinio iškėlė vyro kūną.

21.58 val. buvo pranešta, kad Klaipėdoje, Smiltynėje, prie Kuršių marių krantinės vandenyje yra žmogus ir negali išlipti į krantą. Iki atvykstant ugniagesiams, VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai žmogų iš vandens ištraukė, įkėlė į valtį ir atplukdė iki krantinės. Ugniagesiai vyrą padėjo užkelti ant kranto ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

 

PAGD informacija

Dalintis