Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 26 Kov 2023
Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 26 Kov 2023

Ar žygaitiškiai sulauks pageidaujamo autobuso grafiko?

2023/03/18


Tauragė („Tauragės žinios“). Žygaičių universaliame daugiafunkciniame centre rinkosi vietos gyventojai. Problema, dėl kurios jie susirinko, opi daugeliui nevairuojančių asmenų – autobusais pasiekti Šilutę nėra galimybės, tad gyventojai prašo grąžinti senąjį autobusų grafiką, galiojusį iki praėjusių metų rugsėjo 1-osios.

Žygaičių seniūnijos gyventojai operatyviai sureagavo į Žygaičių bendruomenės „Žygava“ pirmininkės Jolantos Vaitiekienės kvietimą dalyvauti susitikime dėl maršrutinio autobuso grafiko sudarymo. Į susitikimą išklausyti gyventojų nepasitenkinimo atvyko Tauragės rajono savivaldybės plėtros, investicijų ir valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė bei vyriausioji specialistė Romualda Varvolė, Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius, Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus ir transporto vadovė Gabija Mikutė.

Gyventojams naujasis pasiūlytas grafikas netiko, jie prašė, kad būtų grąžintas senasis, kuriuo iš Šilutės į Tauragę buvo galima vykti septynias dienas per savaitę, du kartus per dieną.

Pagal senąjį grafiką autobusas 6.15 val. kelionę pradėdavo iš Šilutės, važiuodavo pro Žemaičių Naumiestį, Vainutą, 7.10 val. būdavo Žygaičiuose, Tauragės autobusų stotį pasiekdavo 7.45 val.

Kai šio maršruto neliko, žmonėms labai jo trūko. Viena žygaitiškė pasakojo turinti neįgalų sūnų, pas kurį kasdien važinėja į Šilutę.

– Samdydavau žmones, kad nuvežtų, kviečiausi dukrą, kad atvyktų manęs paimti ir vėl parvežtų, labai dideli atstumai išeina. Kad ir mokamas autobusas būtų, svarbu, tik kad važiuotų, – kalbėjo bendruomenės narė.

Kiti gyventojai skundėsi, kad dabar siūlomas naujasis autobuso grafikas netinkamas, nes dirbantieji Šilutėje nespėtų į darbus, mokyklas, o vėliau nėra kaip grįžti. Dar kiti teigė norintys aplankyti gimines, nuvykti sutvarkyti artimųjų kapus, bet, deja, negalintys.

– Gyventojai pageidauja senojo maršruto. Kiek suprantu, rytinis maršrutas jau beveik suderintas, o dėl antrojo dar spręs. Vadinasi, per dieną būtų du reisai, nors šilutiškiai siūlė tik vieną reisą per dieną, – aiškino J. Vaitiekienė.

Gyventojai pageidavo, kad autobusai vyktų ir per mokinių atostogas bei savaitgaliais.

„Susitikimo metu išklausę jūsų pageidavimus tauragiškiai pažadėjo po derybų su šilutiškiais maršrutus pateikti jūsų pritarimui“, – feisbuke skelbė Žygaičių bendruomenės pirmininkė.

 

Aušra AUGUSTYTĖ/TAURAGĖS ŽINIOS

Autorės nuotrauka

Dalintis

2023/03/26

ŽŪM praretino vyriausiųjų patarėjų gretas

Šią savaitę darbą Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) paliko ne vienerius metus joje vyriausiuoju specialistu, viceministru, o pastaruoju metu – žemės ūkio atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES), vyriausiuoju ...
2023/03/26

Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicijos

1639 m. buvo įkurtas Žemaičių Kalvarijos Kristaus kančios kelias. Maldininkai apeidami Žemaičių Kalvarijas (Kristaus kančios kelio koplyčias) gieda giesmes, vadinamuosius „Žemaičių Kalvarijos kalnus“.
2023/03/26

Žvalgomieji archeologiniai tyrimai visuomenei gali suteikti naujų žinių

Kultūros paveldo departamento (KPD) Alytaus–Marijampolės teritorinis skyrius atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu padažnėjo ydingos praktikos atvejų, kai vykdant žemės judinimo darbus nesilaikoma teisės aktų, reglamentuojančių archeologinių...
2023/03/26

Analizė: kaip žiniasklaida atspindi „vyriškas“ ir „moteriškas“ profesijas ir kodėl tai žalinga

Žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“ ištyrė, kaip Lietuvos žiniasklaidoje atrodo profesinis orientavimas ir profesijų bei užimamų pareigų pasiskirstymas pagal lytis. Spaudos bei interneto straipsniuose, radijo ir televi...
2023/03/26

Stiprinama prevencija dėl žolės gaisrų: pareigūnai į reidus vyks ir po darbo, ir savaitgaliais

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), kaip ir kasmet, kovo–gegužės mėnesiais rengia gaisrų prevencijos akciją „Nedegink žolės!“. Nuo kovo 27 dienos iki balandžio 10 d. prevencijos vykdymas bus dar labi...
2023/03/26

Sodybos – tai gyvenimo būdas

Žvilgsnis į žemės sklypą gali būti skirtingas. Vieni matys daug sunkaus, nesibaigiančio fizinio darbo, kiti įžvelgs naudos, treti mėgausis, klausydamiesi paukščių čiulbėjimo, bičių dūzgimo, atgaivindami pėdas žydinčioje pievelėje, grožėdami...
2023/03/26

Išrinktojo Panevėžio rajono mero A. Pociaus laukia sudėtingas laikotarpis

Panevėžys (JP.lt). Praėjusį sekmadienį vykusiuose Panevėžio rajono mero rinkimuose išrinktas naujas Panevėžio rajono meras. Juo tapo dabartinis rajono vicemeras, socialdemokratas Antanas Pocius. Panevėžio rajone baigėsi Lietuvos valstiečių ...
2023/03/26

Rusija Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus

Maskva, kovo 25 d. (AFP-BNS). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje, kuri taip pat yra Maskvos sąjungininkė, dislokuos taktinius branduolinius ginklus.
2023/03/26

Draudimo įmokų kompensacijos skatina ūkininkus draustis

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) primena, kad iki birželio 30 d. priimamos paraiškos gauti paramą dėl augalų ir pasėlių draudimo nuo stichinės sausros įmokų dalinio kompensavimo. Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. p...