Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023


BNS

 

Seime skinasi kelią siūlymas branginti mėgėjų žvejybą

2023/09/28


Seimas pradėjo svarstymus, ar du–keturis kartus pabranginti mėgėjų leidimus žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.

Leidimų žvejoti dvi paras kainą siūloma didinti nuo 1,4 iki 3 eurų, mėnesį – nuo 5 iki 15 eurų, o vienerius metus – nuo 14 iki 50 eurų.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatančias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas: už balsavo 65, prieš buvo 18, o susilaikė 35 parlamentarai.

Pataisas pateikė trys Aplinkos apsaugos komiteto nariai: pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė, aplinkos ministras liberalas Simonas Gentvilas ir socialdemokratas Linas Jonauskas.

A. Gedvilienė teigė, kad iniciatyva brangti žvejybą atėjo iš žvejų.

„Projektas atėjo iš pačių žvejų siunčiamų signalų, kad valstybės turtą, tai yra žuvų išteklius tikrai labai pigiai arba pernelyg pigiai išdaliname“, – pristatydama pataisas teigė parlamentarė.

„Kita vertus, nors skamba tris kartus ar du kartus, bet kainos vis tiek lieka gana simbolinės. (...) Jeigu žmonės tikrai turi hobį ir eina žvejoti kelis kartus per savaitę ar mėnesį, 50 eurų tikrai nėra ta suma, kuri galėtų išgąsdinti, juo labiau kad investuojama į savo meškerę, aprangą ir kitą atributiką, tikrai didžiuliai pinigai. Tai jau leidimą nusipirkti ir su valstybe pasidalinti ateities investicijomis, man atrodo, neturėtų būti labai didelė problema sąmoningam žvejui “, – tvirtino A. Gedvilienė.

L. Jonauskas skaičiavo, kad pabrangintas žvejybos leidimas dienai kainuotų 13 centų.

„13 centų tikrai nėra per brangu už galimybę vieną dieną žvejoti ir dar ne tiktai žvejoti, bet jeigu moki žvejoti ir pasiimti sugautą žuvį, kiek tai leidžia žvejybos taisyklės“, – kalbėjo jis.

A. Gedvilienės duomenimis, Lietuvoje yra apie 300 tūkst. žvejų mėgėjų. Jiems parduodant žvejo bilietus surenkama 1,4–1,6 mln. eurų.

Jei pataisos būtų priimtos, nemokamą žvejo bilietą būtų galima gauti iki 18 metų. Pasak A. Gedvilienės, taip norima patraukti daugiau jaunų žmonių į žvejybą.

Šiuo metu žvejoti nemokamai be leidimų turi teisę asmenys iki 16 metų, pensininkai bei neįgalieji.

  1. A. Gedvilienės, padidinus įkainius, kurie nebuvo keisti 11 metų, planuojama surinkti daugiau lėšų ir investuoti į vandens telkinius, įžuvinima, žuvies išteklių atkūrimą.

Be to, siūloma dukart brangti ir mėgėjų leidimus žvejoti kai kuriuose privačiuose telkiniuose. Parai toks leidimas kainuotų 5 eurai, savaitei – 15 eurų, o mėnesiui – 30 eurų.

Už vienos paros leidimą lašišų ir šlakių limituotai žvejybai tektų sumokėti 15 eurų, jei žvejojama paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius – 5 eurus.

 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė/BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/08

Investicijų projektams trūkstant valstybės žemės diskutuojama, iš kur jos paimti

Aplinkos viceministrei pareiškus, kad Lietuvoje beveik nėra laisvos valstybinės žemės investicijų projektams, Seimo Ekonomikos komiteto nariai abejoja, ar reikia steigti tokios žemės rezervo fondą. Kai kurie jų siūlo iš ūkininkų paim...