Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024


BNS

 

Seime skinasi kelią siūlymas branginti mėgėjų žvejybą

2023/09/28


Seimas pradėjo svarstymus, ar du–keturis kartus pabranginti mėgėjų leidimus žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.

Leidimų žvejoti dvi paras kainą siūloma didinti nuo 1,4 iki 3 eurų, mėnesį – nuo 5 iki 15 eurų, o vienerius metus – nuo 14 iki 50 eurų.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatančias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas: už balsavo 65, prieš buvo 18, o susilaikė 35 parlamentarai.

Pataisas pateikė trys Aplinkos apsaugos komiteto nariai: pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė, aplinkos ministras liberalas Simonas Gentvilas ir socialdemokratas Linas Jonauskas.

A. Gedvilienė teigė, kad iniciatyva brangti žvejybą atėjo iš žvejų.

„Projektas atėjo iš pačių žvejų siunčiamų signalų, kad valstybės turtą, tai yra žuvų išteklius tikrai labai pigiai arba pernelyg pigiai išdaliname“, – pristatydama pataisas teigė parlamentarė.

„Kita vertus, nors skamba tris kartus ar du kartus, bet kainos vis tiek lieka gana simbolinės. (...) Jeigu žmonės tikrai turi hobį ir eina žvejoti kelis kartus per savaitę ar mėnesį, 50 eurų tikrai nėra ta suma, kuri galėtų išgąsdinti, juo labiau kad investuojama į savo meškerę, aprangą ir kitą atributiką, tikrai didžiuliai pinigai. Tai jau leidimą nusipirkti ir su valstybe pasidalinti ateities investicijomis, man atrodo, neturėtų būti labai didelė problema sąmoningam žvejui “, – tvirtino A. Gedvilienė.

L. Jonauskas skaičiavo, kad pabrangintas žvejybos leidimas dienai kainuotų 13 centų.

„13 centų tikrai nėra per brangu už galimybę vieną dieną žvejoti ir dar ne tiktai žvejoti, bet jeigu moki žvejoti ir pasiimti sugautą žuvį, kiek tai leidžia žvejybos taisyklės“, – kalbėjo jis.

A. Gedvilienės duomenimis, Lietuvoje yra apie 300 tūkst. žvejų mėgėjų. Jiems parduodant žvejo bilietus surenkama 1,4–1,6 mln. eurų.

Jei pataisos būtų priimtos, nemokamą žvejo bilietą būtų galima gauti iki 18 metų. Pasak A. Gedvilienės, taip norima patraukti daugiau jaunų žmonių į žvejybą.

Šiuo metu žvejoti nemokamai be leidimų turi teisę asmenys iki 16 metų, pensininkai bei neįgalieji.

  1. A. Gedvilienės, padidinus įkainius, kurie nebuvo keisti 11 metų, planuojama surinkti daugiau lėšų ir investuoti į vandens telkinius, įžuvinima, žuvies išteklių atkūrimą.

Be to, siūloma dukart brangti ir mėgėjų leidimus žvejoti kai kuriuose privačiuose telkiniuose. Parai toks leidimas kainuotų 5 eurai, savaitei – 15 eurų, o mėnesiui – 30 eurų.

Už vienos paros leidimą lašišų ir šlakių limituotai žvejybai tektų sumokėti 15 eurų, jei žvejojama paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius – 5 eurus.

 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė/BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Šaulių priesaika toli nuo Tėvynės: nori stiprinti Lietuvos gynybinę galią

Gegužės 24-ąją Lietuvos šaulių sąjungos gretas papildys nauji broliai ir sesės Suomijoje – Helsinkyje, LR ambasadoje, šaulio priesaiką duos mūsų tautiečiai, gyvenantys ir dirbantys šioje šalyje. Šiemet pris...
2024/05/23

Augalams vien šilumos ir drėgmės neužtenka

Pastaruoju metu daug kalbama apie labai gerą žiemkenčių būklę, ypač žieminiai rapsai alsuoja produktyvumu. Tačiau daugybė tarpusavyje susipynusių pokyčių ir veiksnių kelia naujas rizikas ir tam tikrą netikrumą. Šiuolaikinis žemės ūkis susid...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.