Ashburn +15,5 °C Dangus giedras
Antradienis, 5 Kov 2024
Ashburn +15,5 °C Dangus giedras
Antradienis, 5 Kov 2024

BNS

 

Seime skinasi kelią siūlymas draustis galingų žoliapjovių savininkams

2023/12/06


Finansų ministerijai siūlant įpareigoti dalies galingų žoliapjovių savininkus jas apdrausti, viceministrė Vaida Markevičienė sako, kad tai būtina daryti norint juos apsaugoti, nes tokių žoliapjovių padaryta žala gali būti labai didelė. Be to, to reikalauja Europos Sąjungos (ES) direktyva.

Seimo opozicijos atstovas įspėjo, kad tokia tvarka daug žmonių liks nepatenkinti.

Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį patarė Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo projektui – jis numato privalomą galingų, bet neprivalomų registruoti transporto priemonių, įskaitant elektrinius paspirtukus ir žoliapjoves, civilinės atsakomybės draudimą.

Dabar pataisas svarstys Seimas – jis balsuos iki Kalėdų.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas aiškino, kad Seimui priėmus tokias pataisas gali tekti drausti žoliapjoves, sunkesnes negu 25 kg ir važiuojančias greičiau negu 14 km per valandą.

„Ar suprantate, kokį furorą sukelsime tautoje, žmonėms? Nekilnojamojo turto reforma bus tik žibutės su tuo, ką čia mes atnešame“, – komitete sakė V. Ąžuolas.

„Turėsime ne tiek mitingų aplink Seimą“, – pridūrė jis.

V. Markevičienė pabrėžė, kad nereikėtų drausti visų žoliapjovių – tik galingas.

„Nesuprantu, kaip gali būti žoliapjovės taip greitai lakstančios, bet jeigu jos pervažiuotų kažkokį žmogų toje pievoje, tai (draudimas – BNS) saugotų jau ir patį savininką, nes žala būtų tikrai didelė“, – komitete teigė viceministrė.

Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento atstovas Darius Andriukaitis pabrėžė, kad reiėktų drausti tik tas žoliapjoves, kurios atitiktų jos kaip transporto priemonės kriterijų.

„Jeigu žoliapjovė yra ta, kurioje sėdime ir vairuojame, ji bus transporto priemonė“, – teigė jis.

Pataisos taip pat numato elektrinių paspirtukų draudimą, tačiau V. Markevičienė informavo, kad ne visi sunkesni ir greitesni paspirtukai patenka į transporto priemonių, kurias reikėtų drausti, sąrašą.

„Tos, kurias mes dažniausiai matome gatvėse, jos vis dar nepatenka į apimtį, o patenka tik tos sunkesnės ir greitesnės, kurios gali padaryti didesnę žalą“, – teigė viceministrė.

„Tokios nuostatos saugos žmones, kurie vienokiu ar kitokiu būdu dalyvauja eisme ir tų traumų įvyksta“, – pridūrė V. Markevičienė, aiškindama būtinybę drausti paspirtukus.

V. Ąžuolas siūlė neskubėti į Lietuvos teisę perkelti „tokios direktyvos“ nuostatų: „Dar galime kelerius metus, trejus savo žmonių iš proto nevaryti ir žoliapjovių nedrausti“.

Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė priminė, kad pataisas reikia priimti iki gruodžio 23-osios, kitaip būtų pažeidimas, kad Lietuva laiku į savo įstatymus neperkėlė ES direktyvos.

Drausti visas transporto priemones, kurių dabar registruoti neprivaloma, tarp jų – ir paspirtukus, žoliapjoves ir kitas įpareigoja į Lietuvos įstatymus perkeliama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo.

Taisyklės galiotų visoms neregistruojamoms transporto priemonėms, išvystančioms iki 25 km per valandą greitį, arba iki 14 km, jeigu jos sveria daugiau nei 25 kilogramus.

 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/04

Kęstutis Girnius. AR LIETUVOS UŽSIENIO POLITIKA – VERTYBINĖ?

Lietuva pabrėžtinai skelbia vykdanti vertybinę politiką, turėdama omenyje Vakarų liberaliosios demokratijos vertybes, teikianti pirmenybę žmogaus laisvei ir teisėms bei teisingumui, rinkos ūkiu pagrįstai demokratinei santvarkai, visų gerovei ir pa...
2024/03/04

Kovas žmonių draugas ar priešas?

Kovo 4 d. minima kaip Kovarnių arba Kovų diena. Tikima, kad būtent šiomis dienomis į Lietuvą iš žiemaviečių sugrįžta kovai, taip primindami apie atėjusį pavasarį. Kovai iš tikrųjų pavasarį parskrenda netgi anksčiau nei pavasar...
2024/03/04

Nauji įtarimai dar keturiems savivaldybių tarybų nariams dėl neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) toliau atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti.
2024/03/04

Pirmą kartą šiais metais Lietuvoje pigo degalai, o biokuro kaina ir toliau išlieka mažiausia Baltijos šalyse

Per savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje padidėjo 2 proc., Brent naftos kaina paaugo 0,7 proc., bet biokuras atpigo dar 2,4 proc., o gamtinių dujų kaina nukrito 3,9 procento. Vidutinės degalų kainos Lietuvoje pirmą kartą šiais metais ...
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/04

VMVT persitvarko: atskirtos paslaugų ir kontrolės funkcijos

Pasibaigė vienas svarbiausių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pokyčių etapų: siekiant efektyvumo ir skaidrumo, buvo pakeista Tarnybos struktūra. Ji įsigaliojo nuo 2024 metų vasario 14 dienos. Šiuo metu toliau vykdomi pert...
2024/03/04

„John Deere“ su trimis visiškai naujais modeliais 9RX traktorius perkelia į naują dimensiją

Šių metų parodoje „Commodity Classic“ Hiustone, Teksaso valstijoje (JAV), kompanija „John Deere“  pristatė galingiausią kada nors sukurtą serijinį traktorių, praplėsdama 9RX asortimentą 9RX 710, 770 ir 830 model...
2024/03/04

Kokios nemokamos pagalbos gali sulaukti klausos sutrikimų turintys pacientai?

Minint Tarptautinę klausos dieną, ligonių kasų specialistai primena, kokios sveikatos priežiūros paslaugos ir medicinos priemonės klausos sutrikimų turintiems žmonėms yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.&n...
2024/03/04

Finansavimo sunkumai: skolinimosi apimtys – 2016 metų lygyje

Žemės ūkio sektorių pastaruosius metus skausmingai karpo pajamų ir išlaidų žirklės, atsiradusios 2022 m. dėl karo Ukrainoje ir drastiškai augusių dujų kainų. „Finora Bank“ vyr. analitikas Vaidotas Šumskis atkreipia...