Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Šiaulių krašto ūkininkai: Vilniaus valdininkai kirto į veidą dėl prižiūrėtų kelių ir šienaujamų pakelių

2024/07/05


Šiaulių krašto ūkininkai nesupranta, kas darosi – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos tikrintojai už prie dirbamų laukų ūkininkų iniciatyva nušienautas pakeles išrašinėja baudas. Atseit žemdirbiai užsiima veikla valstybinėje žemėje!

Ketvirtadienį 300 eurų bauda buvo išrašyta kone 30 metų Šiaulių krašte gerai žinomam „Klauso ūkiui“. Ir tai tik pradžia, nes vien palei kelią tarp Šakynos ir Kuršėnų savo laukus iš viso dirba apie 150 ūkininkų. Inspektoriai konstatavo, kad pasėliai per arti kelio ir jais besirūpinantys ūkininkai nušienavo tarp jų ir kelio esančią pakelę.

„Klauso ūkyje“ ilgiau nei dešimtmetį dirbantis Jan Udo Sparenborg tokią situaciją vadina „absurdiška“ ir neprisimena, kad kada nors anksčiau taip būtų nutikę.

„Jau daugiau nei 25 metus dirbam šiuo laukus, greideriuojam kelią, šienaujam pakeles, kad piktžolės nesklistų į laukus, nes Kelių direkcija nespėja patys šienauti tvarkingai ir kokybiškai. Bet direkcija paskundė mus Statybų inspekcijai ir ji atvažiavo patikrinti su matavimo įranga ir konstatavo, kad mes pusę metro ar metrą įlendam į kelių apsaugos zoną, rašo protokolą ir gausim 300 eurų baudą“, – „Ūkininko patarėjo“ portalui pasakojo J. U. Sparenborg.

Pasak jo, kitą savaitę, antradienį, inspektoriai tikrins laukus prie kito kelio, tad neabejoja, kad ši situacija pasikartos ir šiam ūkiui bus skirta dar viena bauda.

Tokios baudos išrašomos juridinio asmens statusą turintiems ūkininkams, o fiziniams asmenis siunčiami įspėjimai. Žemdirbiai ragina ir kitus atvažiuoti, savo akimis pamatyti, kas vyksta.

J. U. Sparenborg pasakojo, kad šio krašto ūkininkai savo iniciatyva, geranoriškai rūpinasi pro jų laukus einančiais keliais, žiemą nustumdo sniegą, o šiltuoju metų laiku atveža žvyro, greideriuoja, šienauja pakeles, nes Automobilių kelių direkcija tuo nepasirūpina. Ūkininko nuomone, taip yra dėl to, kad keliai priklauso 3–4 kategorijai.

„Kažkas Vilniuje sėdi už kompo, tikrina palydovines nuotraukas, siunčia pareiškimus Statybų inspekcijai, kad mes kažką blogai padarom, ir Statybų inspekcija atliko kontrolę. Čia kažkokia bausmių kultūra. Paskutiniu metu mus tikrino penkios institucijos. Ši institucija pirma skyrė baudą. Tai tyčinis absurdas. Mes prižiūrim šį kraštą, kiekvienais metais iš seniūnijos gauname padėkas, kad prižiūrim kelius, kelkraščius, o Vilnius trenkia į veidą“, – sunkiai suprantamą žemdirbių situaciją atvirai įvardijo J. U. Sparenborg.

Į įvykį netrukęs sureaguoti Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas mintimis pasidalijo savo socialinėje paskyroje:

Kas darosi mūsų valstybėje? Per arti kelio pasėtas pasėlis ir už tai reikia nubaust! Iki kokių absurdų nusigyvenom?! Ką darysit su pasodintom tujom prie žvyrkelių, kad mažiau dulkių į kiemą nusėstų? Ką darysit su tvorom patenkančiom 10 cm į kelio zoną? Ką darysit su pastatais ir namais? Ir kitiems gyventojams baudas išrašinėsit?

O gal kelininkams baudą išrašyt už nepjaunamas pakeles? Už auginamas piktžoles? Už negreideriuojamus kelius? Už dulkes nuo kelio šalia kaimukų?

Siūlau visiems rašyt skundus, dėt postus ir video kaip "uoliai" ir "stropiai" kelininkai atlieka savo darbą ir kokia reali situacija provincijos keliuose.

Jei jau kelininkai vykdot duotą užsakymą iš viršaus turėkit drąsos bent atvykti į vietą Šiaulių r. ir susitikt su žemdirbiais antradienį 07.09 tarp 9:30 ir 12:00.

Koordinatės atvykimui:

56.160972,23.106778

Atvykit ir žemdirbiai palaikyti! Matomai tai tik patikrų akcijos pradžia, greičiausiai skundai ir patikros bus pas kiekvieną. Ruoškimes

Čia kieno užsakymas?“

 

ŪP portalo informacija

Jan Udo Sparenborg vaizdo medžiaga

Viršelyje: Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atliekamos patikros stop kadras.

Dalintis