Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Siūlo plėsti aplinkosauginės programos lėšų panaudojimą

2023/01/23


Seimo narys Linas Jonauskas siūlo gerokai išplėsti savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimą – numatyti galimybę jas skirti problemoms, susijusioms su gyvūnų augintinių populiacija, bei saulės elektrinių plėtrai.

Manoma, kad teisėtus šeimininkus turi apie 35 proc. visų Lietuvoje galimai laikomų šunų ir 16 procentų kačių. Beglobių gyvūnų surinkimas ir išlaikymas tenka savivaldybėms ar nevyriausybinėms gyvūnų globos organizacijoms. Kasmet savivaldybės beglobių gyvūnų priežiūrai skiria šimtatūkstantines sumas, išlaidos kasmet auga. 2021 metais pasirūpinti beglobiais valstybei kainavo 1 milijoną 36 tūkstančius eurų.

Tam, kad savivaldybės galėtų paskatinti gyvūnų ženklinimą ir registravimą tiems asmenims, kurie finansiškai to padaryti neišgali, taip pat bešeimininkių gyvūnų ženklinimui, parlamentaras siūlo numatyti galimybę savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšas naudoti gyvūnų augintinių ženklinimui ir registracijai. Šios fondo lėšos esą taip pat galėtų būti naudojamos bešeimininkių gyvūnų sterilizacijai ir kastracijai.

Įstatymo pataisos iniciatorius taip pat siūlo į Lietuvos Respublikos savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą įtraukti saulės elektrinių dalies iš saulės elektrinių parkų įsigijimą.

„Tam, kad sutaupytų elektros energijos kaštus, dauguma savivaldybių įsirenginėja saulės elektrines ant mokyklų, darželių, gydymo įstaigų stogų, tačiau įsirengimą stabdo lėšų trūkumas“, – aiškinamajame rašte teigia Seimo narys L. Jonauskas.

Jis siūlo išeitį – leisti savivaldybėms įsirengti saulės elektrines ar įsigyti saulės elektrinių dalį iš saulės elektrinių parkų už Lietuvos Respublikos savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšas. 

 

ŪP informacija

123rf nuotrauka

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Tarptautinį narkotikų gabenimo verslą organizavusiam panevėžiečiui – teismo nuosprendis

Daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusiam ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusiam piliečiui E. M. skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė.
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...
2023/01/27

Radviloms priklausęs dvaras laukia naujų šeimininkų

Turto bankas paskelbė istorinių Buivydiškių dvaro rūmų aukcioną. Kelis šimtmečius garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei priklausiusio dvaro dalis aukcione bus parduodama kovo pradžioje.