Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Skonis be ribų: kinams „Starbucks“ pasiūlė kiaulienos skonio kavą

2024/02/25


Kitaip nei likusiame pasaulyje, vasario 10 d. pradėti skaičiuoti nauji metai Kinijoje. Ta proga vienas žinomiausių pasaulyje prekės ženklų ir kavinių tinklų „Starbucks“ kinų tinklui pristatė naują produktą – kiaulienos skonio kavą.

Nieko nenustebinsime pasirinkdami vanilės, lazdyno riešutų ar karamelės skonio kavą, o rudenį ir žiemą ją gardindami gvazdikėliais. Artimuosiuose Rytuose įprasta į kavą paskaninti kardamonu. Tačiau „Starbucks“ renkasi skonio gurmanus išties stebinančius sprendimus.

Naujojo riboto leidimo kiaulienos skonio gėrimo pavadinimas verčiamas kaip „Gausių metų pikantiška latė“ (oficialus angliškas pavadinimas „Lucky Savory Latte“), o nuotraukoje vaizduojamas kavos puodelis su tamsiai rausva kremine puta ir dekoratyviu iešmeliu persmeigtu kiaulienos kumpio griežinėliu. Naujo skonio kava akimirksniu nustelbė diskusijas apie anksčiau amerikiečių tinklo pristatytą kavą su alyvuogių aliejumi.

„Starbucks“ teigia, kad tai espreso kavos ir „Dongpo kiaulienos“ padažo derinys. Turima omenyje troškinta kiauliena, pavadinta garsaus XI amžiaus poeto vardu. Prieš apliejant kiaulienos padažu, į gėrimą pilamas garuose paruoštas pienas, rašo portalas „Businessinsider“.

„Starbucks“ kinų socialiniiame tinkle gėrimą apibūdina kaip „netikėtai pikantiško ir saldaus skonio“. Naujas produktas, pasak bendrovės, sujungia Dongpo troškintos kiaulienos skonį, kad sukurtų sūrų ir saldų skonį, kuris per Mėnulio Naujųjų metų šventę yra tradicinis.

Vienas kavos puodelis kinams kainuoja 69 juanius, arba šiek tiek mažiau nei 9 eurus. Tai labai brangu pagal Kinijos standartus, tad šio gėrimo paragauti gali tik turtingi žmonės. Buvo planuojama gėrimu prekiauti tik savaitę, bet jeigu liks atsargų, jos kavinėje bus galima užsisakyti ir vėliau.

Portalas „JFK“ pašmaikštavo: kodėl kava kiaulienos, o ne drakono skonio, juk 2024-ieji skirti būtent šiai būtybei.

Įdomu tai, kad per Naujuosius Mėnulio metus troškinta kiauliena įtraukiama į daugelio kinų restoranų valgiaraštį, nes sakoma, kad mėsos vartojimas ateinančiais metais atneš klestėjimą. Dongu kiauliena gaminama kiaulienos papilvę troškinant su cukrumi, geltonuoju vynu ir sojos padažu. Ji itin populiari, todėl tapo gėrimo įkvėpimo šaltiniu, rašo portalas „Fortune“.

Šiuo metu „Starbucks“ turi šiek tiek mažiau nei 800 vietų Kinijoje ir toliau plečia savo tinklą šioje šalyje. Praėjusių metų lapkritį bendrovė paskelbė, kad iki 2030 m. planuoja įsteigti beveik 15 000 vietų už JAV ribų.

„Trys iš keturių naujų parduotuvių artimiausiu metu turėtų būti atidarytos už JAV ribų, nes mūsų parduotuvių portfelis tampa vis globalesnis“, – tvirtina įmonės tarptautinių ryšių plėtros padalinio prezidentas Michaelas Conway‘us.

 

ŪP portalo informacija ir koliažas

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...
2024/04/23

Vietos maisto produktai – mūsų stiprybė, kurią mokomės įvaldyti

(VDU ŽŪA langas) Gyvename sparčiai kintančiomis išorinės aplinkos sąlygomis. Pokyčius spartina kompleksas priežasčių, tarp kurių – klimato kaita ir neatsinaujinančių išteklių brangimas; geopolitinė aplinka, galinti transformuot...
2024/04/23

Šiandien – nacionalinių parkų ir Viešvilės rezervato gimtadieniai

Prieš 33 metus (1991 m. balandžio 23 d.) Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos nutarimu įsteigti Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionaliniai ir Trakų istorinis nacionalinis parkai, o pirmajam Lietuvos nacionaliniam parkui su...
2024/04/23

Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės 8 standarto reikalavimai

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena, jog pareiškėjai turi laikytis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) 8 standarto („Mažiausia ariamosios žemės, skirtos negamybiniams plotams arba objektams, dali...
2024/04/23

Meškinis česnakas – ir vertingas, ir... pavojingas!

Daug girdime apie organizmui labai naudingą meškinį česnaką. Šis anksti pavasarį miškuose, o kai kur ir sodybose pasirodanti žolinis augalas yra sulaukęs daug pagyrų, vadinamas vitaminų bomba. Natūralu, kad norisi skubėti jo p...