Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023

Slidinėjimo trasa ir kiti įdomiausia elektroninių aukcionų laimikiai

2023/02/06


Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale per pastarąjį ketvirtį buvo paskelbta beveik 2,7 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš jų įvyko beveik 1 tūkstantis. Tačiau įvairios institucijos pardavė rekordiškai daug kilnojamojo turto – iš viso už daugiau nei 2,5 mln. eurų.

Didelio susidomėjimo sulaukė lengvųjų automobilių pardavimai. Įvyko beveik visi jų aukcionai ir varžytynės, o turtas parduotas didesne nei pradinė kaina.

Antstolių skelbtose varžytynėse per spalio-gruodžio mėn. parduota turto už 5,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 16,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 0,6 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 3,6 mln. eurų. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 12,9 mln. eurų.

Brangiausi pirkiniai

Brangiausiai e. aukcionuose ir varžytynėse parduotu objektu tapo Druskininkų savivaldybės administracijos parduota slidinėjimo trasa „Snow arena“. Už ją aukciono nugalėtojas sumokėjo 10,25 mln. eurų.

Antroje vietoje atsidūrė Turto banko organizuotas aukcionas, kuriame už galutinę 4,6 mln. eurų sumą naujus šeimininkus rado sostinės Didžiojoje gatvėje esančios buvusios Higienos instituto patalpos. Nedaug nuo jo atsiliko Vilniaus miesto savivaldybės skelbto aukciono metu už 4,3 mln. eurų parduoti Palangoje esantys poilsio namai „9 bangos“.

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką pateko dar vieni poilsio namai Palangoje. Tai Turto banko organizuotame aukcione už 2,2 mln. eurų naujus pirkėjus radę poilsio namai „Relax Palanga“.

Beveik 2 mln. eurų suma buvo sumokėta ir už likviduojamos dėl bankroto bendrovės „Rokiškio aliejinė“ turtas.

Tarp įdomesnių praėjusio ketvirčio laimikių – ir bendrovės „Arvi kalakutai“ prekės ženklų kompleksas, parduotas už 57 tūkst. eurų, taip pat dujų reguliavimo punktas Telšių rajone, kurio galutinė kaina aukciono metu išaugo dešimteriopai iki 6,7 tūkst. eurų.

Augantys skaičiai

Iš viso per 2022 metus įvyko per 3,9 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių – net 52 proc. daugiau nei 2021 m. Per praėjusius metus e. varžytynėse ir aukcionuose parduota turto už beveik 127,5 mln. eurų, iš jų 117 mln. eurų sudarė nekilnojamojo turto sandoriai. Palyginti 2021-aisiais buvo parduota turto už 133 mln. eurų, o nekilnojamojo turto dalis sudarė daugiau nei 113 mln. eurų.

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 26 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 850 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

 

Registrų centro informacija

Dalintis

2023/03/28

VRK vadovė paskelbė atsistatydinanti

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė antradienį paskelbė atsistatydinanti.
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...
2023/03/28

Seimo apdovanojimas – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui

Seimas nusprendė 2023 m. Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – skirti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui.
2023/03/28

Kiekvienai dirvai – savas augalas

Nuvažiavę į medelyną ir išsirinkę mėgstamų augalų, visada pasiteiraujame, kokią aplinką jie mėgsta. Bet juk galime atlikti „namų darbus“ ir iš anksto išsiaiškinti, kokias gėles tinka auginti saulėtose, ...
2023/03/28

VAT priminimas: AAP tiekti ir platinti gali ne kiekvienas

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VAT), atlikdama augalų apsaugos produktų (AAP) rinkos priežiūrą, siekia užtikrinti, kad jie būtų saugūs naudoti ir legalūs. Atkreipiame fizinių ir juridinių asmenų dėmesį į pagrindin...
2023/03/28

Anykščių krašto žmonės susirūpinę dėl miško naikinimo

Šimonių girios bendruomenė sunerimusi dėl miške vykstančių pokyčių. Bendruomenė feisbuko grupėje atkreipia dėmesį į Šventosios kraštovaizdžio draustinyje (Anykščių r.) sunkios medkirčių technikos sudarkytas pieva...
2023/03/28

2024-ieji paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metais

Seimas, siekdamas pažymėti Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą 20-metį, Lietuvos Dainų šventės 100-metį ir diplomatų Lozoraičių nuveiktų darbų svarbą, nusprendė 2024-uosius paskelbti NATO ir ...
2023/03/28

Ketinantieji įsirengti saulės elektrines turėtų suskubti

Saulės elektrinėse pagaminta elektra yra viena pigiausių ir tvariausių, todėl ūkininkai, norintys pasistatyti nuosavą saulės elektrinę, bet sprendimo įgyvendinimą atidėliojantys vėlesniam laikui, turėtų suskubti – sparčiai mažėjant elektros ...
2023/03/28

Patikrintas prokuroro priimtas nutarimas dėl Kaune įsigytų žemės sklypų

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, išnagrinėjęs surinktus dokumentus, įvertino Kauno apygardos prokuratūros šių metų vasario 27 d. priimto nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą, kuriuo buvo atsisa...