Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Spalio 1 d. – aktualus terminas ekologiškai ūkininkaujantiems

2023/09/18


Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena, jog ūkininkai, dalyvaujantys Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (Strateginis planas) intervencinėje priemonėje „Ekologinis ūkininkavimas. Ekologinio ūkininkavimo tęstiniai įsipareigojimai“, iki spalio 1 d. Ūkinių gyvūnų registre turi nurodyti tam tikrus duomenis.

Pareiškėjai, dalyvaujantys Priemonėje ir Strateginio plano intervencinės priemonės „Gyvūnų gerovė“ veiklose „Parama už galimybę pieniniams galvijams išeiti į ganyklas, įtraukiant jų ganymą laukuose šiltuoju metų laiku“ (1 veikla), „Parama už galimybę galvijams laisvai išeiti į atvirą erdvę, ganyklas“ (2 veikla), Ūkinių gyvūnų registre iki spalio 1 d. privalo nurodyti duomenis apie sertifikuotų daugiamečių žolių plotų užskaitai pasirinktus ūkinius gyvūnus bei kiekvieno ūkinio gyvūno ženklinimo numerį.

Primintina, jog parama už daugiametes žoles pagal Priemonę neteikiama už tuos plotus, kurių užskaitai pasirinkti ūkiniai gyvūnai dalyvauja ir Strateginio plano intervencinės priemonės „Gyvūnų gerovė“ 1 ir 2 veiklose.

 

123rf nuotr.

Dalintis