Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Ne kiekvienam ristūnui pasiekiamas ELITO GRAND PRIX

2024/01/20


Prieš keletą dienų Lazdijų Dzūkijos hipodrome įvyko pirmosios šiemet ristūnų lenktynės. Sudarytame kalendoriuje numatytos dar 21-erios. Šio sporto entuziastai džiaugiasi, kad jos vyko ant ledo, nes žirgai gali bėgti greičiau ir turi galimybę pagerinti asmeninį greičio rezultatą. Galbūt ne visi mačiusieji lenktynes žinojo, kokio amžiaus ir kokių pasiekimų turintys ristūnai gali varžytis grupėse, todėl įdomu daugiau apie tai sužinoti.

Pasak varžybas organizuojančios Lenktyninių žirgų lygos ristūnai savo karjerą pradeda būdami ne jaunesni nei 2 metų amžiaus. Žirgo amžius skaičiuojamas pagal gimimo metus ir nepriklausomai kurią dieną jis gimęs, jo amžius pasikeičia iš karto po Naujųjų metų.

Siekiant įvertinti pasiruošimą dalyvauti lenktynėse, pirmiausia žirgas privalo startuoti kvalifikaciniame važiavime ir įvykdyti kvalifikacinio važiavimo reikalavimą – 1000 m distanciją įveikti per 1 min. 33 sek. arba greičiau. Pagrindinis dvimečio žirgo vertinimas vyksta Baby Race (Jaunojo žirgo) lenktynėse.

Trimečio žirgo kvalifikacinio įvertinimo reikalavimas yra įveikti 1000 m distanciją per 1 min. 26 sek. Trimečių žirgų pagrindinis vertinimas vyksta Kriterium finalinėse lenktynėse. Į Kriterium finalinį važiavimą patenka žirgai, dalyvavę lenktynėse viso sezono metu ir Kriterium pusfinalio važiavime, kuris vyksta likus 14 dienų iki finalo.

Keturmečio žirgo kvalifikacinio įvertinimo reikalavimas yra įveikti 1000 m distanciją per 1 min. 24 sek. Kiekvieno žirgo savininko siekis yra išbandyti savo žirgą keturmečių žirgų pagrindinėse Derby finalinėse lenktynėse. Derby finalo lenktynių žirgas nugalėtojas laikomas geriausiu šalyje gimusiu žirgu.

Į Derby finalinį važiavimą patenka žirgai, dalyvavę lenktynėse viso sezono metu ir Derby pusfinalio važiavime, kuris vyksta likus 14 dienų iki finalo.

Penkiamečiai ir vyresni žirgai yra laikomi suaugusiais. Jie skirstomi į važiavimus pagal penkių paskutinių lenktynių pasiektus rezultatus ir taip yra sudaromi A, B, C, D reitingo važiavimai. Suaugusių žirgų A reitinge dalyvauja greičiausi žirgai, kurie lenktynių sezono metu dalyvauja atrankinėse lenktynėse ir renka taškus.

Daugiausia taškų surinkę šeši žirgai yra laikomi geriausiais metų žirgais ir dėl šio titulo jie varžosi ELITO GRAND PRIX važiavime. Važiavimo nugalėtojas yra laikomas geriausiu metų žirgu.

 

Lenktyninių žirgų lygos informacija

Kęstučio Vanago nuotr.

Dalintis
Verslas