Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Studentė Danielė: labai džiaugiuosi, kad patekau būtent čia

2023/05/18


VDU ŽŪA langas: LAUŽOME STEREOTIPUS! Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių. Jie yra stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog VDU ŽŪA įgytas išsilavinimas ir perspektyvos agrosektoriuje gali atverti kur kas daugiau savęs realizavimo ir profesinių galimybių, negu teigia vis dar sutinkami stereotipai. Pirmuoju numeriu VDU ŽŪA pasirinkę studentai dalinasi patirtimi, kuri galbūt padės apsispręsti būsimam studentui priimti drąsius sprendimus ir užsitikrinti sau modernią pažangią, perspektyvią ir pelningą ateitį.

Danielė Svinkūnaitė, VDU ŽŪA bakalauro studijų programos „Apskaita ir finansai“ pirmakursė, jau nuo mažų dienų žinojo, kad studijuos būtent čia. Kaip pati studentė sako, tetos buhalterės darbo stebėjimas taip stipriai sužavėjo, kad iki pat dabar tas susidomėjimas nedingo. Siekti savo tikslų ir išsilavinimo paskatino ne tik artima aplinka, bet ir VDU ŽŪA teikiamos galimybės. Danielė pasidalino, kas lėmė jos pasirinkimą studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje ir kokios jos mintys dabar – esant studentei.

Kas paskatino domėtis studijuojama sritimi?

Mano teta yra buhalterė, todėl nuo mažų dienų mane domino jos įvairūs dokumentai, o susidomėjimas visus tuos metus niekur nedingo.

Iš kur sužinojai apie VDU Žemės ūkio akademiją, čia siūlomas studijas?

Teko lankytis studijų mugėse ir susitikti su VDU studentais.

Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

Labai sudomino plačios „Erasmus“ mainų galimybės. Patiko, kad ŽŪA dėstytojai yra jaunatviški, todėl jaučiau, kad studentus jie labiau supras ir bus pakantūs. Taip pat patiko pasirenkamieji papildomi dalykai, nes atrodė įdomu, jog studijuodama savo specialybę galiu pažinti ir mažą dalelę kitos specialybės.

Ar studijos VDU Žemės ūkio akademijoje buvo Tavo pasirinkimas numeris vienas?

Taip. Akademiją pasirinkau pirmu numeriu ne be reikalo. Jau nuo šeštos klasės žinojau, kad noriu būti būtent čia, todėl tuos 6 metus labai intensyviai mokiausi, siekiau geriausių pažymių ir vis dar sunku patikėti, kad įstojau ir jau antrą pusmetį studijuoju. Nors pildant formą buvo abejonių dėl to ar pavyks, bet širdis buvo įsitikinusi 100 procentų, kad tikrai įstosiu ir įrodysiu, kad ne veltui taip ilgai dėl to dirbau.

Kokius stereotipus apie žemės ūkį ar VDU Žemės ūkio akademiją teko girdėti savo aplinkoje prieš stojant į VDU Žemės ūkio akademiją?

Teko girdėti, kad studentai Akademijoje labai atsainiai mokosi, kad dėstytojai nereikalauja daug darbo, todėl ir bakalauro studijas pabaigti bus labai lengva.

Kokius stereotipus pradėjus studijuoti jau pavyko paneigti sau pačiai/pačiam ir aplinkiniams?

Visi aukščiau išvardinti stereotipai buvo sulaužyti kai pradėjau studijuoti. Dėstytojai nuostabūs, pakantūs, skiria individualias užduotis, leisdami studentams patiems galvoti, o ne tik nusirašinėti viską nuo lentos. Dalykai integruoti, kalbama plačiąja prasme. Galimybė dėliotis tvarkaraščius labai pagelbėja norint optimaliai susiplanuoti savo laiką. Ir patys studentai geranoriški. Puikiai sutariam su kitais mano studijų programos studentais, jaučiamės kaip šeima.

Kas labiausiai nustebino studijuojant VDU Žemės ūkio akademijoje?

Itin nustebino dėstytojų pakantumas, bet tuo pat metu ir jų griežtumas. Pati labiau mėgstu dirbti individualiai ir tik po kiek laiko išsiaiškinti kas nepavyko, todėl vertinu galimybę, kuomet dėl pateisinamų priežasčių praleistos paskaitos darbus pasidaryti pati, o dėstytojai nepyksta. Priešingai, džiugu, kad dėstytojai leidžia studentams savarankiškai dirbti, kai atsiranda būtinybė.

Kokiais trimis žodžiais apibūdintum VDU Žemės akademiją – su kuo Tau asocijuojasi VDU Žemės ūkio akademija?

Jaukumas, išmintingumas ir šiluma.

Kokius tris išskirtinumus/privalumus įvardintum kalbant apie savo studijuojamą studijų programą?

Kalbant apie Apskaitos ir finansų studijų programą įvardinčiau šiuos privalumus: 1. Didelės karjeros galimybės, paklausi profesija. 2. Bendras verslo vadybos dalykų rinkinys, leidžiantis darbą sieti ne tik su buhalterija, bet ir apskritai su verslu. 3. Lengva, bet labai įdomi specialybė.

Ko palinkėtum studentui, kuris dvejoja ką rinktis studijuoti?

Mieli studentai, niekas kitas, tik Jūs žinote, ko tikrai norite gyvenime. Taip, gali būti minčių, kad nežinote ar kitiems Jūsų pasirinkimas patiks, bet savo gyvenimo kelią kuriate Jūs patys, ne kas kitas, tad siekit savo svajonių ir rinkitės savo paties norimą studijų programą, nesvarbu kas ką sakys.

Klausimai, mintys, lūkesčiai…

Tik noriu padėkoti visai universiteto bendruomenei už šiltą kaip pirmakursės priėmimą, už pagalbą registracijų bei kitų veiklų metu ir labai džiaugiuosi, kad patekau BŪTENT ČIA.

 

VDU ŽŪA informacija

Dalintis