Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Sudarytos paraiškų, teiktų investicijoms į žemės ūkio valdas, pirmumo eilės

2024/06/21


Gegužės 31 d. baigėsi paraiškų priėmimas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas“. Kviečiame susipažinti su pirmumo eilėmis.

Pirmumo eilės sudarytos projektams, kurie kreipėsi dėl investicinės paramos (negrąžintinos dotacijos) arba dėl investicinės paramos ir lengvatinės paskolos investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui.

Šiam paraiškų teikimo etapui dotacijoms skirta 71,5 mln. Eur paramos lėšų, o lengvatinėms paskoloms – beveik 28 mln. Eur.

Pirmumo eilės sudarytos pagal atskirus sektorius, kuriems buvo teikiamos paraiškos. Jose išrikiuotos:

  • 53 pieninės galvijininkystės sektoriaus paraiškos, kurių bendra prašoma paramos suma sudaro 15,33 mln. Eur (šiam sektoriui buvo skirta 22,29 mln. Eur);
  • 18 sodininkystės, uogininkystės, daržininkystės sektoriaus paraiškų, kurių bendra prašoma paramos suma sudaro 5,6 mln. Eur (šiam sektoriui buvo skirta 16,92 mln. Eur);
  • 6 kiaulininkystės ir paukštininkystės sektoriaus paraiškos, kurių bendra prašoma paramos suma sudaro 2,14 mln. Eur (šiam sektoriui buvo skirta 11,67 mln. Eur);
  • 42 mėsinės galvijininkystės ir kitų gyvulininkystės sektoriaus paraiškos, kurių bendra prašoma paramos suma sudaro 10,2 mln. Eur (šiam sektoriui buvo skirta 10,3 mln. Eur);
  • 99 kitų augalininkystės sektoriaus paraiškos, kurių bendra prašoma paramos suma sudaro 22,65 mln. Eur (šiam sektoriui buvo skirta beveik 10,3 mln. Eur).

Iš viso buvo prašoma beveik 56 mln. Eur paramos lėšų. Jų užteko visiems sektorių atstovams, išskyrus kitiems augalininkystės sektoriams atstovaujantiems pareiškėjams. Kitų augalininkystės sektorių paraiškoms, surinkusioms nuo 75 iki 64 atrankos balų, paramos pakanka, surinkusioms 60 atrankos balų – paramos pakanka iš dalies, o surinkusioms mažiau nei 60 balų – paramos nepakanka.

Toliau bus vertinamas paraiškų tinkamumas gauti paramą, t. y. bus tikrinama, ar pareiškėjo paraiškoje pateikta informacija atitinka pateiktuose dokumentuose ir viešuosiuose registruose esančią informaciją, taip pat, ar projektas atitinka priemonės įgyvendinimo taisyklėse nustatytas sąlygas ir reikalavimus gauti paramą. Atlikus šį vertinimą, pareiškėjai bus informuoti apie paramos jiems skyrimą arba neskyrimą.

 

123rf nuotr.

Dalintis