Ashburn +26,4 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +26,4 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Sukčiai randa naujų būdų, kaip neteisėtai panaudoti Lietuvos pašto vardą

2023/05/08


Lietuvos paštas informuoja, kad vėl plinta apgaulingos SMS žinutės, kuriose Lietuvos pašto vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Sukčiai Lietuvos pašto vardu praneša, kad siunta negali būti pristatyta, kol nebus sumokėtas siuntimo mokestis. Teigiama, kad nesumokėjus per 24 val. siunta bus grąžinta siuntėjui. Pranešimas nuveda į sukčių naudojamą interneto svetainę, kurioje, neva, galima stebėti siuntos kelią ir sumokėti siuntos mokestį. Pavyzdžius pridedame teksto pabaigoje.

Dar kartą atkreipiame dėmesį – Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus, niekada neprašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų. Už paslaugas apmokėti galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant el. bankininkystę. Siuntas sekti galima tik oficialioje interneto svetainėje lietuvospaštas.lt arba post.lt.

Sukčiai įdeda daug pastangų, kad jų apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – jie naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Visada būtinai atkreipkite dėmesį, iš kokio el. pašto siųstas pranešimas! Būkite atidūs ir gavę įtartiną pranešimą nespauskite nuorodų ir nepateikinėkite mokėjimo kortelės duomenų, neatlikite jokių mokėjimų. Jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms.

 

Lietuvos pašto informacija

Dalintis
Verslas