Ashburn +24,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +24,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Balkanuose – žaliosios kontrabandos skandalas

2023/11/20


Bosnijoje ir Hercogovinoje demaskuotas kontrabandos tinklas. Jį galima pavadinti žaliuoju, nes nusikalstamos grupuotės dėmesio centre buvo daugiausia vaisiai, daržovės ir sodmenys. Nors kontrabandos asortimente buvo ir kitos prekės: automobilių detalės, mašinų komponentai... Į nusikalstamos grupuotės veiklą buvo įsitraukę net 8 muitinės ir policijos pareigūnai bei jiems "vadovavę" ministerijos tarnautojai.

Penktadienį, lapkričio 17 d., išplatintame pranešime spaudai Bosnijos ir Hercegovinos prokuratūra įvardija visų sulaikytųjų pavardes. Sėkingos operacijos metu sulaikyta 11 asmenų, jiems pareikšti kaltinimai dėl didelio kiekio įvairių prekių kontrabandos. Prokuratūra kreipėsi į Valstybės teismą su prašymu visiems vienuolikai įtariamųjų skirti kardomąsias priemones.

Įtariama, kad šie asmenys veikė kaip nusikalstama organizuota grupė. Jie kaltinami kyšių davimu bei gavimu, piktnaudžiavimu padėtimi ar valdžia. Prekės dideliais kiekiais nelegaliai buvo gabenamos iš Serbijos teritorijos į Bosniją ir Hercegoviną. Pasak prokuratūros pranešimo, „taip jie įgijo didelį kiekį nelegalaus turto, gavo naudos ir pakenkė Bosnijos ir Hercegovinos biudžetui“.

Teigiama, kad neteisėtą veiklą ši organizuota grupė vykdė kelis mėnesius.

Į teisėsaugos akiratį taip pat pateko Bosnijos ir Hercegovinos Netiesioginių mokesčių administracijos muitinės tarnybos, pasienio policijos bei Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai. Jie kaltinami, kad už finansinį atlygį neteisėtai palengvino sąlygas motorinėmis transporto priemonėmis kirsti sieną į Bosnijos ir Hercegovinos teritoriją ir atvirkščiai, į Serbijos Respubliką.

Prokuratūra prašo įtariamiesiems taikyti sulaikymo priemones dėl grėsmės, kad jie stengsis pabėgti, mat kai kurie įtariamieji turi dvigubą pilietybę, Bosnijos ir Hercegovinos bei Serbijos Respublikos.

Be to, anot prokuratūros, kardomosios priemonės būtinos, nes svarbu nuo pareigų nušalinti į nelegalią veiklą įsitraukusius asmenis iš teisėsaugos institucijų, apriboti jų laisvę, kad nebūtų daromas poveikis liudininkams ar bendrininkams, slepiami įrodymai ir pan.

 

ŪP portalo informacija

Titulinėje nuotr. – Bosnijos ir Hercegovinos prokuratūra

Dalintis