Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Svarstoma, kaip užtikrinti šunų, kačių gerovę ir atsekamumą visoje ES  

2024/02/22


Europos Komisija (EK) siūlo keisti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentą dėl šunų ir kačių gerovės bei atsekamumo. Pakeitimais siekiama užtikrinti minimalius, visoje Europos Sąjungoje bendrus, gyvūnų gerovės standartus - gyvūnus augintinius veisiant, laikant ar prekiaujant. Taip pat pokyčiai turėtų užtikrinti geresnį atsekamumą, įskaitant ir prekybą jais internetinėje erdvėje. Reglamento pakeitimai taip pat įpareigotų šalis nares skatinti gyvūnų globėjų kompetencijas, papildyti šunų ir kačių importo į Europos Sąjungą (ES) taisykles.

Nauji gerovės reikalavimai bus taikomi veisimo vietoms, prekiautojų gyvūnais augintiniais patalpoms, gyvūnų globos namams. Reglamento projektas taip pat apims šunų ir kačių už atlygį arba nemokamai siūlomų rinkoje, ženklinimą ir registravimą.

„Siekiant suvienodinti visose ES šalyse esamas gyvūnų augintinių identifikavimo ir registravimo sistemas ir gerinti gyvūnų augintinių atsekamumą siūloma pradėti ženklinti gyvūnus augintinius su mikroschemomis, kuriose būtų užkoduotas ir šalies, kurioje gyvūnas augintinis buvo identifikuotas ir registruotas, ISO kodas. Pavyzdžiui, Lietuvoje naudojamų mikroschemų pirmieji trys skaičiai parodo mikroschemos gamintojo kodą, o valstybės kodo neprivaloma nurodyti.

Idėja tikrai gera, tačiau pasiūlėme sukurti vieningą gyvūnų augintojų paieškos sistemą, kad būtų užtikrinta galimybė visų ES gyvūnų augintinių mikroschemų duomenis rasti vienoje bendroje duomenų bazėje. Tokiu atveju gyvūno duomenų ieškojimas būtų tikrai sklandesnis ir greitesnis, nes šiuo metu, norint patikrinti, iš kur gyvūnas keliauja ir ar kelionės dokumentų duomenys nėra suklastoti, tikrinti reikia atskiras šalių naudojamas duomenų bazes. Šiuo metu vieningos visai ES duomenų bazės neturime“, – pasakojo Lietuvos Respublikos Vyriausiasis veterinaras Vaidotas Kiudulas.

Jeigu šis EK sprendimas dėl gyvūnų ženklinimo mikroschemomis su šalies kodo informacija bus priimtas, iki reglamento įsigaliojimo suženklintų gyvūnų naujai ženklinti nereikės, galima bus keliauti po ES su mikroschema be šalies kodo.

Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl šunų ir kačių gerovės ir jų atsekamumo turės įtakos esamam teisiniam reguliavimui Lietuvoje. Nepaisant to, kad kai kurie Reglamento projekto reikalavimai yra griežtesni nei šiuo metu galiojančiuose nacionaliniuose teisės aktuose, tikimasi, kad Reglamento projekto pasekmės socialinei aplinkai bus geresnis visuomenės įvertinimas.

 

VMVT informacija

123rf nuotr.

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Medžiotojų bilietai bus skaitmeniniai, reglamentuojamas naktinių taikiklių naudojimas

Aplinkos ministerija (AM) parengė Medžioklės taisyklių ir susijusių kitų teisės aktų pataisas, kuriose būtų atsisakyta šiuo metu galiojančių popierinių medžiotojų bilietų naudojimo, o juos pakeistų skaitmeniniai.
2024/04/23

Petro Auštrevičiaus veiklos Europos Parlamente ataskaita 2019-2024 m.

Detektyvų mėgėjams: mano 5-mečio darbų Europos Parlamente ataskaitoje sužinosite, kokiomis aplinkybėmis ir kieno paliepimu nebuvau įleistas į vieną svarbų skrydį iš Vilniaus. O taip pat, kodėl veto teisės atsisakymas keliose svarbiose ES po...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...