Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Prof. E. Bartkienė: „Mėgaujuosi dirbdama man patinkantį darbą“

2024/01/06


Naujoji Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvūnų mokslų fakulteto dekanė prof. Elena Bartkienė naujas pareigas eiti pradėjo prieš pat didžiąsias metų šventes. Šiandien profesorė pasakoja, su kokiomis mintimis, siekiais bei tikslais stojo prie fakulteto vairo.

Su kokia profesine patirtimi atėjote į dekanės pareigas?

Gimiau ir užaugau Kaune. Bakalauro ir magistro laipsnius įgijau Kauno technologijos universitete. Disertacinį darbą rengiau Vienos universitete, Suomijos techninių tyrimų centre ir Vokietijos Martino Liuterio universitete. 2005 metais Kauno technologijos universitete apgyniau fizinių mokslų srities chemijos krypties daktaro disertaciją.

2005 metais pradėjau pedagoginį darbą Lietuvos veterinarijos akademijos (LVA) Maisto saugos ir gyvūnų higienos katedroje. Kai LVA susijungė su Kauno medicinos universitetu (KMU), karjerą tęsiau LSMU Maisto saugos ir kokybės katedroje. 2018 metais buvau išrinkta LSMU Veterinarijos akademijos Gyvūnų mokslų fakulteto Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadove, o 2021 metais – Lietuvos mokslo akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus tikrąja nare (akademike). Šiuo metu vykdomi ir ateityje planuojami tyrimai yra susiję su tvarios gamybos koncepcijų ir (bio) technologijų plėtra žemės ūkyje.

Beveik 10 metų buvau LSMU Maisto mokslo studijų programų studijų komiteto pirmininke. Šiuo metu esu Maisto mokslo ir Maisto saugos studijų programų studijų komitetų narė bei LSMU SMD Maisto mokslo būrelio mokslinė konsultantė. Man vadovaujant studentų mokslinei veiklai šešios dešimtys mokslinius darbus atlikusių studentų publikavo rezultatus „Web of Science“ duomenų bazės referuojamuose leidiniuose, taip pat kituose recenzuojamuose mokslo leidiniuose bei konferencijų medžiagoje. Ši patirtis ypač maloni – labai džiugina, kad ateinančios kartos rimtai gilinasi į pasirinktą specialybę, suvokia šios specialybės svarbą visuomenės gerovei bei eksperimentuodami ieško mokslinių pagrindimų.

Taip pat turiu patirties įvairiose ekspertinėse veiklose, esu tarptautinių mokslinių leidinių redaktorė bei kviestinė redaktorė, tarptautinių organizacijų narė, dalyvauju kitose šalyse vykdomų studijų programų vertinime, vykdau mokslinę veiklą, turiu patirties nacionalinių bei tarptautinių projektų vadovavime bei vykdyme.

Kokią savo patirtį tikitės geriausiai atskleisti ir panaudoti naujose pareigose?

Visa iki šiol įgyta patirtis yra vertinga. Man itin svarbu savo patirtį panaudoti buriant Fakulteto bendruomenę, siekiu visiems mums sukurti kultūringą, konstruktyviam darbui skirtą aplinką. Planuoju skatinti lyderystę, savarankiškų sprendimų priėmimą ir atsakomybės už juos prisiėmimą. Tai labai svarbu, siekiant progreso visose Fakulteto veiklos srityse.

Dažniausiai naujos reikšmingos pareigos pradedamos su tam tikru siekiu, idėja. Su kokia idėja ateinate į šias pareigas?

Idėjų sugeneruota nemažai. Tačiau vienos idėjos, kuri būtų svarbesnė už kitas, negalėčiau išskirti – visos jos susiję ir visų įgyvendinimas bus vykdomas paraleliai.

Dekano darbas – labai atsakingas. Gal planuojate ar jau atlikote kokių pertvarkų, veiklos optimizavimo? Kokie planai ir ateities darbai laukia?

Taip, šios pareigos išties labai atsakingos, tačiau dekanas dirba komandoje, tariasi su bendruomene, diskutuoja ir tik tuomet priima galutinius sprendimus. Fakulteto veiklos plano projektas ateinantiems 5 metams buvo pristatytas įvairiuose lygmenyse, diskutuota apie numatytas veiklas. Pagal dekano rinkimų balsavimo rezultatus galiu spėti, kad mes, Fakulteto bendruomenė, siekius ir jų įgyvendinimą matome ta pačia kryptimi.

Kaip manote, kokia esate vadovė?

Sunku vertinti save kaip vadovę. Tačiau vykdant įsipareigojimus esu reikli sau, todėl to paties tikiuosi ir iš aplinkinių.

Kokia mėgstamiausia Jūsų laisvalaikio veikla?

Negalėčiau išskirti mėgstamiausios veiklos – aplink tiek įdomių ir malonių dalykų. Man patinka muzika, paprasti pasivaikščiojimai po gimtąjį Kauną, bendravimas su draugais, tolimesnės kelionės. Visos šios veiklos sudaro nepakartojamą laisvalaikį.

Kaip atsipalaiduojate po įtemptos darbo dienos?

Mėgaujuosi dirbdama man patinkantį darbą, esu laiminga, kad po darbo dienos su malonumu grįžtu namo. Galbūt kai mėgaujiesi tuo, ką darai, išskirtinių atsipalaidavimo būdų neprireikia. Jei pavyko, džiaugiesi rezultatu, jei nepasisekė – tobulini su optimistine nuostata, kad pasiseks kitą kartą.

 

Šaltinis: LSMU

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...