Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Tarpininkaujant Seimo kontrolierei vietinės reikšmės kelio dalis išbraukta iš privataus asmens žemės sklypo

2024/05/22


Seimo kontrolierė gavo pareiškėjo skundą dėl Zarasų rajono savivaldybės atsakingų pareigūnų veiksmų (neveikimo), sprendžiant vietinės reikšmės kelio, esančio Zarasų rajone, dalies išbraukimo iš pareiškėjo žemės sklypo ribų klausimą.

Pareiškėjas skunde nurodė, kad įsigijo žemės sklypą, kuriame nebuvo įregistruota nei kelio servitutų, nei vietinės reikšmės kelio dalies, tačiau, užsisakius žemės sklypo kadastrinius matavimus, paaiškėjo, kad į jo žemės sklypo ribas nepagrįstai yra perkelta vietinės reikšmės kelio dalis iš kaimyninio žemės sklypo ribų.

Pareiškėjas kreipėsi į Savivaldybę ir pateikė dokumentus, įrodančius, kad kelias buvo nepagrįstai įtrauktas į jo žemės sklypo ribas. Seimo kontrolierei jis skundėsi, kad Savivaldybės pareigūnai jau metus laiko vilkina klausimą dėl kelio dalies, kuri nepagrįstai buvo įtraukta į pareiškėjo žemės sklypo ribas, išbraukimo iš dokumentų. Dėl to jis negali užbaigti savo žemės sklypo kadastrinių matavimų ir disponuoti žemės sklypu.

Seimo kontrolierė, įvertinusi skundo aplinkybes, nusprendė tarpininkauti sprendžiant skundo problemą ir kreipėsi į Savivaldybės merą prašydama pagal kompetenciją išnagrinėti skundo aplinkybes ir imtis priemonių skundo problemai spręsti.

Savivaldybė, reaguodama į Seimo kontrolierės tarpininkavimo rašte teiktas rekomendacijas, išnagrinėjo pareiškėjo nurodytas aplinkybes ir nustatė, kad ginčo kelio dalis buvo klaidingai įtraukta į pareiškėjo žemės sklypo ribas, bei nedelsdama priėmė Savivaldybės tarybos sprendimą. Pagal jį vietinės reikšmės kelio dalis (apie 0,182 km) buvo išbraukta iš pareiškėjo žemės sklypo ribų.

 

Seimo kontrolierių įstaigos informacija

Asociatyvi ŪP redakcijos nuotr.

Dalintis