Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Gaisrams miškuose ir atvirosiose teritorijose ruošiamasi iš anksto

2023/03/13


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir Valstybinių miškų urėdijos vadovai aptarė aktualius bendradarbiavimo klausimus, susijusius su miškų gaisrais.

Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė pažymėjo, kad perfrazuojant žinomą posakį, jog gaisrines reikia ruošti žiemai, be to, dar ir miškininkams želdinimo darbai neprasidėję, yra pats laikas pasikalbėti apie artėjantį gaisrų sezoną miškuose. Jis pasidžiaugė pernykščiu bendradarbiavimu ir vykdytais reidais, kurie davė rezultatų.

Departamento direktorius Saulius Greičius akcentavo gaisrų atvirosiose teritorijose pavojų, ypač Vilniaus rajone: „Kiekvienais metais deginant žoles, yra sudeginama po kelias sodybas, o jei tokie gaisrai dar persimeta į miškus, visiems padaroma daug rūpesčių ir yra patiriama didelių nuostolių. Todėl ir būtina prevencija, ir yra labai svarbus mūsų visų bendradarbiavimas,“ – sakė S. Greičius.

Jis taip pat pažymėjo, kad žolės deginimas nėra ūkininkavimo būdas, o nustačius žolės deginimo atvejus, reikėtų pranešti aplinkosaugininkams, kad taikytų baudas už žalą gamtai, kurios yra gerokai didesnės, ir tai prevenciškai turėtų veikti.

Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Mindaugas Petkevičius kalbėjo apie didelių gaisrų Europoje gausą, pabrėždamas, kad tokias gaisrų rizikas ir mūsų šalyje reikia labai rimtai vertinti.

Jis pasidžiaugė, kad reikšmingų pokyčių Lietuvoje padėjo pasiekti įdiegta antžeminė automatinė gaisrų stebėjimo sistema, taip pat ir naujos gaisrinės technikos galimybės – įsigyti visureigiai su antstatais, turintys aukšto slėgio siurblius su žarnomis.

„Esame mobilūs surasti ir užgesinti nedidelių gaisrų židinius. Be to, iš Aplinkos projektų valdymo agentūros tęstinio projekto lėšų aprūpinsime visus padalinius šešiaračiais, turinčiais sumontuotus priešgaisrinius modulius. Tai turėtų palengvinti mūsų visų darbą,“ – sakė M. Petkevičius.

Departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas supažindino su atvirų teritorijų gaisrų statistika ir jų padariniais. Per metus dėl gaisrų šiose teritorijose vidutiniškai sulaukiama 3300 iškvietimų, o išdegintas plotas siekia 200 tūkst. ha. Vilniaus apskritis buvo įvardinta kaip rizikingiausia. Tokių gaisrų skaičiais pasižymi ir Kauno apskritis.

A. Gudžiauskas pažymėjo, kad Departamentas kasmet vykdo prevencines priemones – informacinę akciją „Nedegink žolės“, keičiamasi informacija su Nacionaline mokėjimų agentūra, vyksta prevencinė akcija „Saugi vasara“. 2022 m. buvo nustatyti ir nubausti 42 asmenys, sukėlę žolės gaisrus.

Vaizdo konferencijos metu buvo aptarti gaisrai, kurie kyla komercinės paskirties plotuose, taip pat supažindinta su dronų naudojimo galimybėmis, akcentuota komunikacijos svarba. Buvo sutarta dėl tolesnio bendradarbiavimo ir reidų vykdymo. Miškininkai taip pat buvo pakviesti dalyvauti ir į gaisrų gesinimą miškuose orientuotas pratybas, kurios vyks Varėnos rajone šiais metais birželio 27 d.

 

PAGD informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Karikatūristų bendruomenės šventė

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda suren...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...
2023/03/31

Žemės ūkio parodos tendencijos: technologijos, dirbtinis intelektas ir dėmesys aplinkosaugai

Vytauto Didžiojo Universiteto žemės ūkio akademijoje net tris dienas vyksta tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“. Tai yra vienas didžiausių žemės ūkio sektoriaus renginių, kuriame agroverslo atstovai pristato savo veiklas ir svarbiau...
2023/03/31

Socialinis pasitikėjimas Lietuvoje yra žemas

Socialinis pasitikėjimas – rodiklis, nurodantis žmonių pasitikėjimo pažįstamais ir nepažįstamais asmenimis bei institucijomis laipsnį. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų teigimu, Lietuvoje jis yra žemas, o tai lemia žemesnį d...