Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Teismas nagrinės K. Tubio skundą prieš VRK

2023/03/11


Anykščiai (Nykščiai.lt). Vilniuje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė nagrinėti kandidato į Anykščių merus Kęstučio Tubio skundą.

„Po gėdingo VRK sprendimo kovo 7 dieną, dvi dienas intensyviai dalyvavau nacionalinių televizijų laidose tiesioginiame eteryje, o taip pat su advokatu ruošėme ir šiandien pateikėme skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) su ieškiniu anuliuoti VRK sprendimą, kuris lengva ranka anuliuoja 3050 mūsų anykštėnų balsų.

Dabar turime galimybę kelias dienas atsipūsti. Pagal įstatymą, LVA teismas turi laiko tris darbo dienas apmąstyti ir priimti sprendimą mano skundą tenkinti/iš dalies tenkinti ar atmesti“, – ketvirtadienį savo socialinio tinklo paskyroje parašė K.Tubis.

Buvo abejonių, ar LVAT skundą išvis priims. Pranešama, kad K.Tubio skundas priimtas. LVAT puslapyje patalpinta tokia informacija: „Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2023 m. kovo 10 d. nutartimi priėmė nagrinėti pareiškėjo Kęstučio Tubio skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinti pareiškėjo registravimą kandidatu į Anykščių rajono savivaldybės merus ir savivaldybės tarybos narius.

Pareiškėjas K. Tubis kreipėsi į LVAT su prašymu panaikinti VRK 2023 m. kovo 7 d. priimtą sprendimą „Dėl kandidato Kęstučio Tubio registravimo panaikinimo“ ir įpareigoti VRK atstatyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato Kęstučio Tubio registravimą kandidatu.

2023 m. kovo 10 d. nutartimi LVAT priėmė nagrinėti pareiškėjo skundą, bei įpareigojo VRK pateikti teismui papildomus dokumentus, kurie yra būtini visapusiškai išnagrinėti šį skundą.

Teismo posėdis numatomas 2023 m. kovo 14 d. 10 val. Byla bus nagrinėjama žodinio proceso tvarka.“

 

NYKŠČIAI

Nuotraukoje - anykštėnų "valstiečių" rinkimų štabas.

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...