Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Trūko kantrybė: kaimo gyventojas pats ėmė barstyti kelius

2023/03/15


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Pastarosios dienos ne vienam automobilio vairuotojui tikras iššūkis. Buvo visko: ir gausiai snigo, ir susidarė plikledis. Kelininkai dirbo pagal nustatytą tvarką, pirmiausia buvo prižiūrimi svarbiausi keliai, o kaimo žvyrkeliai į šią kategoriją nepatenka. Vienam Kėdainių rajono kaimelio gyventojui trūko kantrybė – išsitraukęs iš bagažinės kastuvą pats ėmė barstyti kelius.

Slidus ruožas

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo gyventojas Skirmantas Laužikas bei jo žmona Agnė kasdien į darbą važiuoja keliu Nociūnai–Beinaičiai–Šėta.

Šiame kelyje yra ypač slidžių ruožų. Vienas toks – netoli geležinkelio pervažos Slikių kaime.

„Čia nuolat būna slidu. Aš visur skundžiausi, kol man trūko kantrybė. Nors ir buvau su kostiumu, sustojau ir pats ėmiau barstyti kelią, nes buvo labai slidu, nenorėjau, kad vėl kokia mašina nuslystų nuo kelio“, – kalbėjo S. Laužikas.

Įvykių būta

Išties šioje kelio atkarpoje būta ne vieno eismo įvykio, čia nuo kelio buvo nuslydusios ne tik lengvosios mašinos, bet ir keleiviniai autobusai, ir net kelininkų technika.

„Aš vis skambinu direkcijai, kelininkams, skambinu seniūnijai, net su ūkininkais kalbėjau.

Čia toks priežiūros lygis, čia yra žvyrkelis ir jį barsto ir valo, tik kai jau visur kitur būna nuvalyta. Taip man paaiškino. Iš tiesų pikta.

Anksčiau pats smėlio atsiveždavau, barstydavau. Dabar gerai, kad kažkas smėlio krūvą papylė, tai pasibarstysim patys“, – konstatavo vietos gyventojas.

Sudėtingos sąlygos

Minėtą kelią prižiūri ir valo AB „Kelių priežiūra“. Bendrovė informavo, kad pastarąsias dienas eismo sąlygos keliuose sudėtingos dėl vyravusio snygio.

Minėtas kelias prižiūrimas pagal atitinkamą kelių priežiūros lygį, kuris nustatomas pagal tam tikrus kriterijus. Šiuo metu keliuose situacija yra žiemiška, tačiau stabili. Vairuotojai prašomi būti atidūs.

 

Dmitrijus KUPRIJANOVAS/ RINKOS AIKŠTĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...