Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

TVARUS DIRVOŽEMIO NAUDOJIMAS ir sodų žydėjimo šventė

2023/05/18


Vakar Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės institute įvyko konferencija TVARUS DIRVOŽEMIO NAUDOJIMAS ir sodų žydėjimo šventė, kalbėta apie dirvožemio tyrimus ir problemas.

Tai buvo bendras Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrius bei  LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto renginys.

LMA viceprezidentas akad. Zenonas Dabkevičius, LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas ir LMA ŽŪMMS pirmininkas akad. Vidmantas Stanys džiaugėsi susirinkusiųjų į jau tradicija tapusią konferenciją gausa. Dirvožemyje užauginama 90 proc. maisto žemėje, dirvožemyje arba ant žemės gyvena du trečdaliai gyvybės, todėl būtina rūpintis dirvožemio sveikata. Žinoma, ne mažiau svarbu ir žmonijos sveikata, kokybiškas maistas, o Lietuvoje užauginamų vaisių ir daržovių kiekis nėra pakankamas, kad patenkintume visus poreikius. Pasisakantieji akcentavo, kad dabar ir ateityje turime rūpintis dirvožemio būkle, o ateityje tikriausiai vis plačiau taikysime ir alternatyvius augalų auginimo būdus, pasitelkiant vertikalias sistemas ir hidroponiką.

Lietuvos mokslo premijos laureatas dr. Virginijus Feiza pristatė tvaraus dirvožemio aktualijas, LAMMC vykdomus mokslinius tyrimus ir projektus dirvožemio tausojimo tema, išskyrė svarbiausius rodiklius, vertinant dirvožemio būklę ir jo sveikatą. Akad. Kęstutis Armolaitis aptarė LAMMC Miškų instituto vykdomus tyrimus ir išskyrė tris pagrindinius probleminius klausimus. Dr. Juozas Lanauskas kalbėjo apie sodų dirvožemius, jų priežiūrą, spręstinas problemas, pavyzdžiui, galimą neigiamą sodininkystės įtaką dirvožemio ekosistemai, naudojant pesticidus, pakartotinį sodų veisimą toje pačioje vietoje, galintį nulemti prastesnį vaismedžių augimą ir ligas. Dr. Rūta Sutulienė detaliau apžvelgė hidroponikos istoriją ir skirtingas hidroponines sistemas. Akad. Algirdas Juozas Motuzas pristatė savo parengtas monografijas.

Renginio pabaigoje svečiai apsilankė Sodininkystės ir daržininkystės instituto soduose.

Konferencijos ir sodų žydėjimo šventės dalyviai Sodininkystės ir daržininkystės instituto soduose.

 

LAMMC informacija

Dalintis
Verslas