Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Vasaknose – tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas

2023/11/03


Lapkričio 4-5 dienomis Zarasų rajone, Vasaknose bus surengtas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas. Jame varžysis vienuolikos šalių rinktinės, o varžybas organizuojantys Lietuvos atstovai čia turės ir savo komandą. Kadangi jau aiškus dalyvių sąrašas, metas apžvelgti favoritus, kurie artėjančio sekmadienio vakare teoriškai galėtų pasipuošti aukščiausios prabos medaliais bei sužinoti, kas tokiose varžybose lemia pergalę.

Laimėjo du čempionatus iš eilės

Jau artėjantį savaitgalį Zarasų rajone, Vasaknose įvyks trečiąjį sykį istorijoje organizuojamas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas. Jame Lietuvos rinktinei dėl garbės teks nemažai paplušėti, kadangi čia atvyksta net dešimt ekipų – Bulgarijos, Čekijos, Italijos, Latvijos, Rumunijos, Sakartvelo, Slovakijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos rinktinės.

Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas sako, kad nors čempionatas ir vyks Lietuvoje, tačiau mūsų šalies atstovams lengva nebus. Vadovas įvardijo rinktines, kurių šansai tapti čempionato laimėtojais yra daugiau nei teoriniai.

„Tikrai šimtaprocentiniai favoritai yra italai. Garantuoju, kad visi stebės, kaip jie gaudo, ties jais bus krūvos kitų komandų žvalgų. Ir tai nė kiek nestebina, nes Italijos rinktinė triumfavo dvejus metus iš eilės. Jie laimėjo abu prieš tai rengtus pasaulio čempionatus. Tai, matyt, nėra atsitiktinumas ir jie sieks pratęsti savo dominavimą.

Prie favoritų taip pat galėčiau priskirti mūsų kaimynus latvius. Jie labai stiprūs, galbūt net stipresni už lietuvius. Be to, latviai šiame Vasaknų tvenkinyje labai dažnai rengia savo varžybas. Jie tą tvenkinį pažįsta ne mažiau nei mūsiškiai. O ir pasiekimų latviai turi kiek aukštesnių nei mūsų šalies rinktinė.

Taigi, išskirčiau šias dvi komandas: aiškūs favoritai – italai, o kiek pajėgesni už likusias rinktines – latviai. Visos kitos rinktinės yra maždaug vienodo pajėgumo. Aišku, mūsų, šeimininkų rinktinė taip pat turi didelius šansus, bet lengvos kovos tikrai nebus, nors, kaip sakoma, galbūt namų sienos padės“, - sakė Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas.

upetakiu zvejyba

Raktas į sėkmę – žuvies perpratimas

Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas pasakoja, kad šios disciplinos varžybose nepakanka vien pasiruošimo, tinkamos įrangos bei masalų pasirinkimo. Pasak prezidento, sportinėje žūklėje ne ką mažiau lemia ir žvejų patirtis, nes upėtakį pergudrauti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti žvelgiant iš šono. Nors Vasaknų tvenkinyje upėtakių tiesiog knibždėte knibžda, tačiau čia triumfuos ta rinktinė, kurios nariams seksis greičiausiai prisitaikyti prie žuvies įgeidžių tą savaitgalį.

„Svarbu yra teisingai parinktas masalas, pravedimo technika, bet ne ką mažiau reikšmingas aspektas – atrastas žuvies horizontas. Nors pas mus Vasaknose gylis nėra didelis – iki 2,5-3 metrų, bet žuvis turi tokį poreikį keisti horizontą, kuriame ji yra. Kuo greičiau varžybose pavyksta susigaudyti, kur ta žuvis yra, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. Nesvarbu, kad matai žuvį, „vaikštančią“ paviršiumi, bet gali nieko nepešti gaudydamas paviršiniais masalais, o pasirodo, kad aktyvioji žuvis yra giliau. Taigi, didžiausia sėkmė yra kuo greičiau atrasti aktyvią žuvį.

Gaudymo metu situacija nuolat keičiasi, todėl reikia greitai adaptuotis, koks masalas labiausiai tinka tuo metu. Retai būna taip, kad visų varžybų metu veikia vienas kažkuris masalas. Taip pat dažnas variantas yra, kad žuvis varžybų metu keičia savo buvimo vietą. Sakykime iš pradžių kimba apatiniame sluoksnyje, o tuomet pradeda nebekibti, pakyla nuo dugno ir kimba viršutiniame. Tai kas greičiausiai atras, kur ta žuvis yra bei kokio masalo ji nori, tie ir turėtų laimėti“, – sakė Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas.

Vasaknų tvenkinyje, kuriame lapkričio 4-5 dienomis vyks tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas, plaukioja kone dešimt tūkstančių upėtakių. Tačiau Kęstučio Kovalenkovo teigimu, net ir toks didelis žuvies kiekis žvejams negarantuoja didelio pagavimų skaičiaus, nes kibimui įtaką daro ir oro sąlygos, temperatūra bei pagal tai besikeičiantis žuvies aktyvumas.

Pergudrauti upėtakius, nugalėti varžovus bei tapti pasaulio čempionais Lietuvos rinktinė šiemet sieks geriausių šios disciplinos atstovų mūsų šalyje sudėtimi. Meškeres į rankas paims Sigitas Lukšta, Jonas Čivinskas, Valdas Tichomolovas, Tautvydas Jakučiūnas ir Gustas Juozelskis, o komandai vadovaus ekipos kapitonai Mantas Vasiliauskas ir Žilvinas Žalėnas.

 

Organizatorių informacija

Lietuvos sportinės žūklės federacijos nuotraukos

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Šaulių priesaika toli nuo Tėvynės: nori stiprinti Lietuvos gynybinę galią

Gegužės 24-ąją Lietuvos šaulių sąjungos gretas papildys nauji broliai ir sesės Suomijoje – Helsinkyje, LR ambasadoje, šaulio priesaiką duos mūsų tautiečiai, gyvenantys ir dirbantys šioje šalyje. Šiemet pris...
2024/05/23

Augalams vien šilumos ir drėgmės neužtenka

Pastaruoju metu daug kalbama apie labai gerą žiemkenčių būklę, ypač žieminiai rapsai alsuoja produktyvumu. Tačiau daugybė tarpusavyje susipynusių pokyčių ir veiksnių kelia naujas rizikas ir tam tikrą netikrumą. Šiuolaikinis žemės ūkis susid...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.