Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Ūkininkaujate smulkiame ūkyje – sužinokite apie galimybes gauti paramą

2024/02/17


Nuo kovo 1 iki balandžio 30 d. renkamos paraiškos ES paramai, skiriamai smulkiems ūkiams. Ar verta bandyti, ar prisiimti įsipareigojimai nebus didelė našta?

Dirbate smulkiame ūkyje, galvojate, kad reikėtų įsigyti naujos ar naudotos technikos, investuoti į statybą ar remontą, įsigyti trumpalaikio turto pieno ūkiui ar kitam žemės ūkio sektoriui – pasidomėkite šia 100 proc. intensyvumo parama.

Didžiausia išmoka – 15000 Eur, o remiama žemės ūkio produktų gamyba, taip pat jų (pagamintų, išaugintų valdoje) perdirbimas ir tiekimas rinkai.

„Kyla klausimų: ar verta bandyti, ar prisiimti įsipareigojimai nebus didelė našta? Abejonės suprantamos, tik niekada nesužinosi, jei neklausi. Viską išsiaiškinti galite mūsų rajonų biuruose“, – sako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

Melžiantiems nuo 3 iki 9 karvių

Jei norite investuoti į pieninės gyvulininkystės sektorių, prioritetiniai balai skiriami, kai verslo plane numatoma įsigyti melžimo įrangą, pieno šaldymo įrangą, betonines mėšlides ir srutų kauptuvus ir kt.

Prašant paramos pieninei galvijininkystei, pagal VED duomenis pieninių veislių melžiamų karvių skaičius turi būti ne mažesnis kaip 3 ir ne didesnis kaip 9. VED struktūroje pagal pieninių veislių melžiamas karves paskaičiuotas VED turi sudaryti daugiau kaip 50 proc. bendrojo VED.

Planuojantiems kurti specializuotą ūkį

Paramos galima kreiptis ir planuojant kurti specializuotą gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrų ūkį, kurio viena iš veiklos sričių yra gyvulininkystė.

Tuomet pareiškėjo VED turi būti ne mažesnis kaip 4000 ir ne didesnis kaip 7999 Eur, o pajamos, gautos už žemės ūkio paslaugas, sudaryti mažiau kaip 50 proc. VED.

Svarbu žinoti

Visiems pareiškėjams prioritetinių balų prisideda, jei jie ne vyresni nei 40, yra kooperatyvo nariai, dar niekada negavę paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“. Sąlygų prioritetiniams balams gauti yra ir daugiau.

Svarbu būti savo vardu įregistravusiems valdą ar ūkį, 2023 m. deklaravusiems pasėlius ar registravusiems ūkinius gyvūnus.

„Tiesa, jei jau esate gavę paramą pagal vieną iš šių remiamų veiklų, pakartotinai ji gali būti skiriama tik kitai remiamai veiklai“, – akcentavo Erika Mankutė.

Tad konsultuokitės, domėkitės, aiškinkitės. LŽŪKT biurų adresus rasite čia.

 

LŽŪKT fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...