Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Ūkininkų protesto akcija Briuselyje

2023/03/04


Vakar Briuselyje eismą keliuose trikdė traktoriai, suvažiavę iš visos Flandrijos. Protesto akcija buvo taiki, ja siekta politikams perteikti aiškią žinutę dėl maisto gamybos ateities.

Buvo susirinkę per tris tūkstančius traktorių, skelbia Flandrijos ir Rytų Belgijos Ūkininkų sąjunga „Boerenbond“, vienijanti ne tik ūkininkus, bet ir sodininkus, kraštovaizdžio specialistus.

Paaiškindama, kodėl išeinama į gatves, organizacija prieš protesto akciją išplatino pranešimus mokykloms bei plačiajai visuomenei.

Plačiajai visuomenei akcentuota, kad žemdirbiai nori sąžiningo azoto susitarimo, kuris reiškia planą sumažinti azoto emisiją, nes per didelis azoto kiekis nėra naudingas gamtai. Tačiau dabartinis azoto susitarimas, kaip pažymi Ūkininkų sąjunga, nėra teisingas, nes daugelis ūkininkų bus priversti nutraukti veiklą; nėra atsižvelgiama, kad azoto išmetimai iš žemės ūkio ir taip mažėja. Žemės ūkio veiklai nustatytos taisyklės yra 40 kartų griežtesnės negu pramonei.

Ūkininkai ir sodininkai savo vyriausybei turi dar dvi labai svarbias žinutes: patvirtinti naująją BŽŪP (išmokų ir kitos europinės finansinės paramos perspektyvos Flandrijoje vis dar neaiškios) bei suteikti vietinio maisto gamybai ateitį.

„Pats laikas priminti politikos formuotojams apie žemės ūkio poreikius. Visų pirma, ūkininkų poreikį Flandrijoje, sakė Ūkininkų sąjungos pirmininkas Lode Ceyssensas. – O gal norime tapti priklausomi nuo užsieninių produktų, kurie atitinka daug žemesnius tvarumo, kokybės ir gyvūnų gerovės standartus?

Ūkininkų profesinės organizacijos ABS pirmininkas Hendrikas Vandamme antrino: „Ūkininkai tris kartus per dieną nepastebimai sėdi prie visų stalo. Vienintelis dalykas, kurio prašome mainais, yra teisingos pajamos ir ateities galimybės. Politikai turi prisiimti atsakomybę ir vertinti flamandų ūkininkus“.

Protesto akcijoje taip pat dalyvavo Flandrijos žemės ūkio ir sodininkystės sektoriaus jaunimo skėtinė organizacija „Groene Kring“, jaunimo profesinė organizacija „Jong ABS“, moterų organizacija „Ferm Agravrouven“.

„Išskyrus eismo sutrikdymą, viskas buvo labai disciplinuota ir ramu“, – apie ūkininkų protesto akciją rašė vrt.be. Daug nuotraukų apie vakar dienos įvykius galima pamatyti tiek tradicinėje žiniasklaidoje, tiek Ūkininkų sąjungos portale, tiek ir socialiniuose tinkluose, su grotažyme boerenprotest.

 

ŪP portalo informacija

„Boerenbond“ nuotraukoje plakatas ant traktoriaus skelbia: „Apgailestaujame dėl šios politikos“.

Dalintis

2023/04/01

Bronis Ropė: „Valdžia negirdi ūkininkų, kuriuos užklupo pieno krizė“

Pieno supirkimo kainos krenta rekordiškai – šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo net 12 proc. mažesnė palyginus su praėjusiu mėnesiu ir sudarė 443,75 eurų sumą už toną. Sausio ir kovo mėnesiais ...
2023/04/01

Pasaulinėje kruizinės laivybos parodoje JAV – ir Klaipėdos uostas

Floridos valstijos (JAV) rytuose vykstančioje kruizinės laivybos parodoje prisistato ir Klaipėdos uostas. Balandžio pabaigoje kruizinės laivybos sezoną ketinantis pradėti uostas šiemet laukia 44 kruizinių laivų, 4 iš jų lankysis pirm...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.