Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024


BNS

 

Ukraina: Lenkijos ūkininkų blokada prie bendros šalių sienos kelia grėsmę saugumui

2024/02/19


Kyjivas, vasario 19 d. (AFP-BNS). Ukrainiečių infrastruktūros ministras pirmadienį pareiškė, kad Lenkijos ūkininkai, blokuojantys bendrą šalių sieną, kelia tiesioginę grėsmę Ukrainos saugumui.

„Sienos blokavimas yra tiesioginė grėsmė ginančios šalies saugumui. Tokie veiksmai daro neigiamą poveikį mūsų konfrontacijai su bendru priešu, vadinamu Rusija“, – sakoma socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame infrastruktūros ministro Oleksandro Kubrakovo pareiškime.

Urkrainos infrastruktūros ministerijos pranešimas

Jis sakė, kad šiuo metu Lenkijos pusėje blokuojami šeši kontrolės punktai, o Jahodynės-Dorohusko pasienio patikros punkte krovinių eismas visiškai sustabdytas.

Lenkijos atstovas sakė, kad Dorohusko pasienio punkte susidarė maždaug 600 sunkvežimių, norinčių išvažiuoti iš Lenkijos, eilė.

„Apskaičiuota, kad tiek sunkvežimių išvyks maždaug 232 valandas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Mokesčių administracijos rūmų Liubline atstovas Michalas Derusas.

Jis nurodė, kad naktį sieną su Ukraina kirto daugiau nei dvi dešimtys sunkvežimių, tačiau „nė vienas sunkvežimis neįvažiavo į Lenkiją“.

„Mūsų turimais duomenimis, į Lenkiją (iš Ukrainos) neįvažiavo nė vienas sunkvežimis. Todėl reikia manyti, kad tai yra visiška blokada“, – sakė jis.

Kelių eismas į ES narę Lenkiją buvo gelbėjimosi ratas Ukrainos bendrovėms, ypač jos žemės ūkio sektoriui, Rusijos invazijai apsunkinus pagrindinius prekybos kelius per Juodąją jūrą.

Tačiau padidėjęs siuntų kiekis papiktino Lenkijos logistikos bendroves ir ūkininkus, kurie teigia, kad jų konkurentai iš Ukrainos mažina jų kainas.

Ūkininkai visoje Europoje taip pat protestavo prieš ES žemės ūkio politiką, įskaitant aplinkosaugos taisykles, kurios, jų teigimu, pažeidžia jų interesus.

Pirmoje vasario pusėje Lenkijos ūkininkai per protestus išpylė į Europos Sąjungą eksportuotų ukrainietiškų grūdų krovinį ir sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje. Varšuva atsiprašė už šį incidentą.

Varšuva yra ištikima Kyjivo rėmėja kovoje su Rusija, tačiau pastaraisiais mėnesiais santykiai pablogėjo dėl kelių ekonominių ginčų.

„Sienos blokada turės rimtų pasekmių mūsų šalims“, – pirmadienį perspėjo O. Kubrakovas, sakydamas, kad tai gali būti naudinga Rusijai.

Prognozuojama, kad situacija paaštrės antradienį, Lenkijos ūkininkams raginant visiškai blokuoti sieną su Ukraina.

Rusijai 2022 metais įsiveržus į Ukrainą, Lenkija priėmė daugiau kaip milijoną ukrainiečių pabėgėlių, tačiau praėjusių metų antroje pusėje, valdant tuometinei lenkų dešiniųjų vyriausybei, santykiuose atsirado tam tikra įtampa.

 

Ukrainos infrastruktūros ministerijos nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Pavasaris vis krečia išdaigas. Belieka tikėtis, kad, sniegui nutirpus, nebus didesnio šaltuko ir sulaukę šiltesnių dienų augalai vystysis visavertiškai. Ūkininkų laukia nemažas iššūkis – persiplanuot...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...