Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

BNS

 

Ukraina piktinasi Lenkijos ūkininkų protestais pasienyje

2024/02/12


Kyjivas, vasario 12 d. (AFP-BNS). Ukraina pirmadienį paragino kaimyninę Lenkiją kovoti su ksenofobija po to, kai lenkų ūkininkai per protestus sąjungininkių pasienyje išpylė į Europos Sąjungą eksportuotų ukrainietiškų grūdų krovinį.

Lenkijos policija nurodė tirianti sekmadienio incidentą, kai ūkininkai sustabdė sieną kertantį ukrainietiškus grūdus vežusį sunkvežimį ir išpylė jo krovinį.

Socialiniuose tinkluose išplatintose nuotraukose matyti ant kelio išpilti grūdai, ūkininkams, protestuojantiems prieš ūkio sektoriaus dalyvių iš Ukrainos konkurenciją ir griežtas ES taisykles, visoje Lenkijoje surengus blokadas.

Prieš kelias savaites Lenkijos sunkvežimių vairuotojai, kurie buvo prisijungę prie ūkininkų protestų, nutraukė du mėnesius trukusią sienos blokadą.

„Turime dar vieną smurto eskalaciją prie mūsų bendros sienos, – sakė Ukrainos ekonomikos viceministras Tarasas Kačka. – Lenkijos valdžios institucijų reakcijos į sunaikintą krovinį stoka paskatins dar didesnę ksenofobiją ir politinį smurtą.“

Ukrainos žemės ūkio ministerija atskiru pareiškimu griežtai pasmerkė „tyčinį ukrainietiškų grūdų sunaikinimą“.

2022-ųjų vasarį Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Lenkija priėmė daugiau kaip milijoną ukrainiečių pabėgėlių, tačiau pastaraisiais mėnesiais santykiai su Kyjivu pašlijo dėl ekonominių ginčų ir tam tikrų antiukrainietiškų nuotaikų tarp Lenkijos dešiniųjų pažiūrų rinkėjų.

Ukrainos Lvivo miesto, esančio netoli sienos su Lenkija, meras pasmerkė incidentą.

„Ukrainiečiai tiesiogine to žodžio prasme krauju laisto laukus, kuriuose auginami šie grūdai“, – socialinėje žiniasklaidoje parašė Andrijus Sadovas.

„Nuimti kviečių derlių lauke vykstant karui yra tas pats, kas dirbti išminuotoju“, – pridūrė jis. Grūdus išpylusius asmenis jis pavadino prorusiškais provokatoriais.

Sustabdytos Lenkijos vežėjų protesto akcijos lyderis Rafalas Mekleris pirmadienį gynė grūdų išpylimą ir sakė, kad buvo pasienyje.

Šis kraštutinių dešiniųjų vietos politikas pareiškė, kad Ukraina atstovauja nacių kolaborantui Stepanui Banderai ir abortams. Rusija tradiciškai pasitelkia nacizmą savo invazijai į Ukrainą pateisinti.

Žydų organizacijos S. Banderos sekėjus siejo su masiniu žydų žudymu.

Lenkijos vežėjai, norintys, kad jų konkurentams iš Ukrainos būtų vėl įvesti apribojimai įvažiuoti į ES, pažadėjo atnaujinti plataus masto sienos blokadą, jei jų reikalavimai nebus patenkinti.

---

Lenkijos prokurorai pranešė, kad pirmadienį pradėjo tyrimą dėl incidento pasienyje su Ukraina po to, kai pasirodė vaizdai, kaip protestuojantys ūkininkai išpylė į Europos Sąjungą eksportuotų ukrainietiškų grūdų krovinį.

Buvo pradėtas tyrimas dėl muitinės apsaugos pažeidimo ir turto sunaikinimo, naujienų agentūrai AFP sakė Liublino apygardos prokuratūros atstovė spaudai.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...