Ashburn +20,7 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Geg 2024
Ashburn +20,7 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Geg 2024

Ukrainos kovotojams – jau trečia maisto produktų siunta

2022/04/09


Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Dainiaus Sabulio ūkyje esančiame sandėlyje renkama parama Ukrainai – kaupiami įvairūs maisto produktai. Šią savaitę Ukrainos kovotojams išgabentas jau trečias krovinys. Produktai ir toliau sandėliuojami, artimiausiu metu bus išvežta dar viena maisto produktų siunta.

ukraina, karas, kyjivas, pagalba LŪS Druskininkų padalinio padovanotus 1 300 kg greitai pagaminamų košių bei miltų į sandėlį atvežė Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos pirmininkas Dainius Kižauskas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius „Ūkininko patarėjui“ sakė: „Jau beveik pusantro mėnesio Ukrainoje tęsiasi karo veiksmai, matome žiaurias pasekmes ir akivaizdu, kad pagalbos šiai šaliai reikėjo ir reikės. Todėl žemdirbiai ir toliau tęsia savo akciją, prašo visų, prijaučiančių ir norinčių prisidėti prie šios akcijos, tai padaryti įvairiomis formomis – gyvuliais, pinigais ar ūkyje pagamintais produktais.“

Prieš keletą dienų virtus burokėlius, supakuotus vakuume, ukrainiečiams dovanojo Kelmės r. Užvenčio seniūnijos ūkininkas, daržovių augintojas ir perdirbėjas Algimantas Vaupšas. Daugiau nei 3 tonas A. Vaupšo dovanotų burokėlių, kurių vertė apie 1,5 tūkst. Eur, į sandėlį pristatė Kelmės krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas.

LŪS Druskininkų padalinys padovanojo 1 300 kg įvairių produktų – greitai pagaminamų košių bei miltų. Šį krovinį iš Vievio į sandėlį atvežė Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos pirmininkas Dainius Čižauskas.

Sandėlį pasiekė ir 600 kg žirnių košės. Žirnius dovanojo Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas, o iš jų košes labdaringai pagamino UAB „Kvalitetas“ (Urban Food).

UAB „Maisto Arsenalas“ iš padovanotų galvijų pagamino 1 592 dėžučių mėsos konservų, kurių bendras svoris – 382 kg, o vertė – apie 1,5 tūkst. Eur. Galvijus konservams gaminti padovanojo Kėdainių r. Krakių žemės ūkio bendrovės darbuotojas Rolandas Liutkevičius.

Nupirkta 758 kg duonos, kurios vertė – 1,5 tūkst. Eur, bei 3 tūkst. kg miltų (vertė – 1 815 Eur). Šiais pirkiniais pasirūpino ūkininkas Aurimas Garlauskas iš Pasvalio r.

Išvežus į Ukrainą 2 tonų krovinį, sandėlyje dar liko po 600 kg kvietinių ir miežinių kruopų, po 1 000 kg perlinių kruopų ir žirnių.

pagalba, ukraina, karas ukraina, karas, pagalba Šie maisto produktai jau pakeliui į Ukrainą.

Paramos sąskaita toliau po truputį pildosi. Žemdirbiai ir žemės ūkio įmonės nuo paramos rinkimo pradžios (vasario 28 d.) jau paaukojo 134 529 Eur. Išleista – 88 415 Eur.

„Tikrai džiugu, kad po kiekvienos ŪP paviešintos informacijos apie renkamą paramą ukrainiečiams kovotojams sulaukiame naujų pinigų srautų, todėl galime paramą išsiųsti dažniau. Raginame ūkininkus prisidėti prie šios gražios akcijos tiek konservais, tiek pinigais. Tai tikrai padeda Ukrainai. Smulkesni ūkininkai irgi pristato mažesnius kiekius ilgesnio naudojimo maisto produktų, dažniau jie remia pinigais. Kiekvienas paaukotas euras yra svarbus, nes karas nesibaigia ir vis dar tęsiasi. Todėl nelikite nuošaly. Kartu mes galime labai daug!“, – ragino vienas iš akcijos organizatorių D. Sabulis.

 

Žemdirbių pagalbos Ukrainai akcijos koordinatorių nuotraukos

2022.04.09

ŪP korespondentas - Stasys BIELSKIS

Susijusios temos - skaitykite: Ukraina; Kyjivas; karas;

Mieli rėmėjai,

karas Ukrainoje pereina į lemiamą fazę – paaiškės, ar Rytų ir Pietų Ukrainoje kruvinose kautynėse kovojančios armijos brigados ir atskiri batalionai atlaikys šimtatūkstantinės Putino kariaunos spaudimą, deblokuos Mariupolį ir jame kovojančią, 2014 metais Euromaidane gimusią, didvyriškąją ,,Azov“ brigadą.

Mes, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, intensyviai formuojame dar vieną konvojų ,,Kariai – kariams“ su karine parama į Charkivą, kur Jurii Katrith rūpinasi savo Poltavos batalionu, jau 42 dienas besikaunančiu Luhansko fronte, ir Charkivą ginančia garsiąją 92-ąja brigada.

Jūs visi puikiai žinote ko reikia Ukrainos kariams, bet dar primename: tolimačių, žiūronų su tinkleliu, interaktyvių ausinių, kvadrokopterių su naktiniu matymu, kamufliažinių tentų (2x4, 4x6, 6x8), kojinių, kuprinių, automobilių (visureigių), VHF 136-174 dažnio „Motorola“ radijo stotelių, termovizorių, degalų.

Tinka viskas, ko reikia pirmajai medicinos pagalbai.

O jeigu nuspręsite paremti finansiškai, tai perveskite lėšų nenuilstančiam Ukrainos rėmėjui – asociacijai ,,Karpatai“.

Sąskaita banke, skirta paramai kovojančiai Ukrainai:

LT317300010140362281

AB „SWEDBANK“

Banko kodas 7300

SWIFT/BIC kodas HABALT22

 

Antanas KLIUNKA

 

Dalintis
2024/05/27

Vietos maisto sistemos: dramblys kambaryje, tačiau niekas apie jį nešneka

(VDU ŽŪA langas) Vietos maisto sistema – potenciali socialinė inovacija. Ji gali tapti trumpųjų maisto tiekimo grandinių socialine infrastruktūra, smulkiojo verslo pradžia, naujai sukurtomis darbo vietomis ar vietoje užaugintos žemės ūkio pr...
2024/05/27

Nuogąstavimai pasitvirtino: Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) Hidrologinių tyrimų skyriaus atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims, pavojingai mažą ribą.
2024/05/27

Ministras K. Navickas siekia, kad padidinti muitai būtų taikomi kuo platesniam rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos sąrašui

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dalyvaujantis  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paragino Europos Komisiją (EK) kuo skubiau išplėsti iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų žemės ūki...
2024/05/27

Sveikatos apsaugos sistemų ekspertė: kai kurie Lietuvos rodikliai – žemiausi ES

Slopstant pasaulio šalių sveikatos apsaugos sistemas sukrėtusios Covid-19 pandemijos pasekmėms, Lietuvoje neišvengiamai teks atsigręžti į ankstesnes, dar iki pandemijos vyravusias problemas.
2024/05/27

Europos Komisija: užsienio prekyba žemės ūkio ir maisto produktais – stabili

2024 m. vasarį ES prekybos žemės ūkio ir maisto produktais perteklius pasiekė 6,2 milijardo eurų, t. y. 24 proc. daugiau nei sausio mėn. Dėl gero žinomumo ir didelės gamybos ES tebėra didžiausia pasaulyje žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotoj...
2024/05/27

VMVT patikrinimas atskleidė šiurkščius pažeidimus mėsos perdirbimo įmonėje: nesaugi produkcija sunaikinta

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis Valstybinės maisto ir veterijanijos tarnybos (VMVT) Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone. &Sc...
2024/05/27

„Gamtos kišenėje“ – daug garsų, spalvų ir įdomybių

Šiaulių r. Gruzdžių sen. Jauneikiškių k. ūkininkai Jurgita Stancikaitė ir jos gyvenimo partneris Almis Petkevičius visus kviečia atvykti į netradicinį jų ūkį „Gamtos kišenė“. Viensėdyje galima pasigrožėti ne tik na...
2024/05/27

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: 80 šiukščių žvejybos pažeidimų, padaryta žala aplinkai – daugiau nei 41 tūkst. eurų

Per šių metų vasario–balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Iš pažeidėjų ...
2024/05/27

Kviečia „Agrovizija 2024“

2024 m. birželio 19–21 dienomis vyks viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje AGROVIZIJA.