Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Ukrainos ūkininkų pozicija dėl lenkų protestuotojų veiksmų pasienyje

2024/02/14


Ukrainos žemės ūkio taryba pritaria Ukrainos žemės ūkio bendruomenės pasipiktinimui dėl lenkų protestuotojų ciniško poelgio sunaikinant ukrainietiškus grūdus prie Lenkijos sienos ir ragina nedelsiant nutraukti tokius radikalius veiksmus.

Ciniškai, sunkiai suvokiamas poelgis

Vasario 11 d. prie Jagodyno-Dorogusko kontrolės punkto lenkų ūkininkai neleido pravažiuoti trims sunkvežimiams su grūdais. Jie barbariškai sugadino krovinio plombą ir išpylė produkciją ant kelio. Policija šiuo metu tiria protestuotojų veiksmus.

„Šis ciniškas lenkų protestuotojų vykdomas Ukrainos grūdų naikinimas yra nepriimtinas ir amoralus, nes Ukrainos ūkininkai jau beveik dvejus metus rizikuodami savo gyvybėmis apšaudomi priešo raketų sėja ir nuima derlių. O įsibrovėliai vagia jį iš Ukrainos laukų laikinai okupuotose teritorijose. Drąsūs Ukrainos ūkininkai karo metu ne tik suteikia darbo vietų gyventojams, bet ir generuoja nemažą dalį kariaujančios Ukrainos BVP bei palaiko pasaulinį aprūpinimą maistu“, – komentuoja Andriy Dykun, Ukrainos žemės ūkio tarybos (UAC) ir labdaros fondo „SaveUA“ vadovas.

grudai

Anot UAC vadovo, lenkų kolegų veiksmai tokiomis aplinkybėmis yra nepriimtini. Sunku suvokti, kad Ukrainos žemdirbiai susiduria su nesąžiningais veiksmais lenkų ūkininkų, kurie niekada nematė, kaip priešai naikina jų pasėlius, dega jų laukai ir minos sprogdina jų įrangą.

Sunku suvokti, kad Ukrainos žemdirbiai susiduria su nesąžiningais veiksmais lenkų ūkininkų, kurie niekada nematė, kaip priešai naikina jų pasėlius, dega jų laukai ir minos sprogdina jų įrangą.

Visuomenės nuomone yra manipuliuojama

Ukrainos sienos blokavimas yra gana manipuliacinė priemonė, nes pastaraisiais mėnesiais Ukraina didžiąją dalį žemės ūkio produkcijos eksportuoja kitais logistikos maršrutais, o per vakarines sienas jos eksportuojama ne daugiau kaip 300 tūkst. t.

„Lenkijos ūkininkų protestai prieš ukrainietišką žemės ūkio produkciją neatitinka tikrosios padėties. Ukraina per savo vakarines sienas sausumos keliais eksportuoja ne daugiau kaip 300 tūkst. tonų produkcijos. Likusią dalį, ginkluotųjų pajėgų darbo dėka, eksportuojama per jūrų koridorių. Jei tokie maži kiekiai sukelia pasipiktinimą, kyla klausimas, kodėl toks pats pasipiktinimas nekyla kitos šalies, kuri Lenkijai parduoda daug didesnius kiekius? – sako Andriy Dykun.

Laisvės radijo žurnalistų paskelbtais tyrimais, nuo 2022 metų sausio iki 2023 metų rugpjūčio Rusija į Lenkiją eksportavo daugiau nei 12 mln. tonų įvairių žemės ūkio produktų. Per tą patį laikotarpį Ukrainos tiekimas Lenkijai neviršijo 4,5 mln. t.

...nuo 2022 metų sausio iki 2023 metų rugpjūčio Rusija į Lenkiją eksportavo daugiau nei 12 mln. tonų įvairių žemės ūkio produktų. Per tą patį laikotarpį Ukrainos tiekimas Lenkijai neviršijo 4,5 mln. t.

Ukrainos žemdirbiai piktinasi produkcijos gabenimui sukurtomis dirbtinėmis kliūtimis. Tačiau jie įsitikinę, kad problemą dar labiau apsunkina politinis aspektas, nes Europa vėl stoja į rinkimų lenktynes.

laukas

Problemą apsunkina politinis aspektas – artėjantys rinkimai

„Iš pradžių Lenkijoje vyks savivaldos rinkimai, o vėliau - rinkimai į Europos Parlamentą. Šis streikas gali būti sustabdytas, jei yra politinės valios, bet kažkodėl tai nevyksta. Suprantame, kad Rusija yra susijusi su ukrainiečio provokavimu. -Lenkijos konfliktas Taip pat liekame dėkingi už Lenkijos ir lenkų žmonių suteiktą pagalbą Ukrainai nuo plataus masto invazijos pradžios, tačiau tai nesuteikia teisės žeminti mūsų ūkininkų naikinant mums šventą produktą – duoną “, – sako UAC vadovas.

Verta priminti, kad 2023 metų balandžio 15 dieną Lenkijos vyriausybė vienašališkai uždraudė Ukrainos grūdų ir aliejinių augalų sėklų importą. Dėl to per Lenkiją keliaujantys produktai yra tranzitu pas pirkėjus į kitas šalis. Sienos blokavimas taip pat reiškia, kad produktai iš Lenkijos ir kitų šalių negali patekti į Ukrainą, todėl nuostoliai patiriami ne tik Lenkijos įmonėms. Kartu negrįžtamai sunaikinamas Lenkijos Baltijos uostų ir su jais susijusios infrastruktūros, kaip potencialiai patogių Ukrainos eksporto perkrovimo maršrutų, patrauklumas.

Ukrainos žemės ūkio taryba tikisi pasiekti abipusį supratimą šioje situacijoje ir ragina nutraukti tyčinį Ukrainos žemės ūkio produktų naikinimą. Vietoje to siūlome konstruktyvų dialogą ir kviečiame suvienyti jėgas plėtojant abipusiai naudingą bendradarbiavimą trečiosiose rinkose.

 

UAC informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.